W dniu 22.10.2021 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana " Grota" Roweckiego w Mrągowie odbyła się narada dyrektorów z Powiatu Mrągowskiego z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
W dniu 22.10.2021 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana " Grota" Roweckiego w Mrągowie odbyła się narada dyrektorów z Powiatu Mrągowskiego z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Informujemy, że w związku z zakażeniem COVID-19 u jednego z nauczycieli, klasy 8a, 8b oraz 7d przebywają na kwarantannie.
Powyższe klasy zostały objęte nauczaniem zdalnym na platformie MS TEAMS.
Z okazji Dni Rodziny p. mgr Beata Więcek wspólnie z Samorządem Uczniowskim przygotowała gazetkę.
Twórcą tego ważnego święta jest Pan Poseł Tadeusz Woźniak - Wielki Przyjaciel p. mgr Beaty Więcek.
MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH,
czyli obchodzimy imieniny biblioteki.
Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,albo do ozdoby służąca, jest po to,
by była powszechnie użytkowana.J. Lelewel Kto wymyślił to święto? Zostało ono zainicjowane w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych (International Association of School Libriarianship). W tym roku, w ramach uczczenia święta odbył się w Naszej szkole konkurs Pięknego Czytania. Mogli w nim brać udział wszyscy uczniowie z klas drugich. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi w niekonwencjonalny, atrakcyjny sposób na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych; przybliżenie uczniom biblioteki. Wszystkie klasy drugie otrzymały zaproszenia oraz regulamin informujący o konkursie, zamiłowanie do czytania na pewno zaprocentuje w przyszłości, bo przecież „Książka to najwierniejszy towarzysz podróży życia, a kto czyta żyje wielokrotnie”. 20 października 2021r.odbył się finał Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, w którym 11 uczniów z klas drugich prezentowało swoje umiejętności czytelnicze. Ocenie podlegała dykcja, strój oraz ogólne wrażenie wywołane wśród słuchających. A oto wyniki: I miejsce - Łozowski Borys 2b II miejsce- Kusiek Małgorzata 2a III miejsce –Pietrzak Barbara 2b Wyróżnienie –Godlewski Jakub 2c
Zwycięzcom, uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Pragniemy nadmienić, iż nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, którzy czynnie zaangażowali się w obchody Święta Biblioteki Szkolnej. Na pewno wszyscy zgodzą się, że przecież biblioteka to jedno z najciekawszych i najważniejszych miejsc w szkole. A my: „Kochajmy książki, które są duszą szkół. Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki”. J. A. Kamieński
Dnia 26 października Państwowa Straż Rybacka w Olsztynie w ramach działań prewencyjnych poprowadzi w naszej szkole prelekcję, która ma na celu promowanie wędkarstwa jako alternatywy spędzania wolnego czasu.
Po wykładzie chętni uczniowie klas 7 i 8 będą mieli możliwość zdania egzaminu i zdobycie karty wędkarskiej.
Proszę zgłosić się do swoich wychowawców i wpłacić 10 zł do dnia 22 października.
10.45 - wykład. klasy: 4a, 4b, 4d, 5c, 7a, 7c, 7e, 8b, 8c, 8d
11.40 - egzamin dla I grupy
11.40 - wykład. klasy: 4c, 5a, 5b, 6a, 7b, 7d, 8a, 8e
12.35 - egzamin dla II grupy
Wykłady odbędą się na sali gimnastycznej.
Miejsce egzaminu zostanie podane po zgłoszeniach chętnych uczniów do uzyskania karty wędkarskiej.
Drodzy Uczniowie,
Organizowane będzie spotkanie z Państwową Strażą Rybacką z Olsztyna oraz Stowarzyszeniem "Grota" Roweckiego w Olsztynie.
Spotkanie będzie dotyczyło nauki połowu ryb i zakończy się wydaniem zaświadczenia o uzyskaniu karty wędkarskiej. Każdy z Was, kto chce uzyskać kartę wędkarską, proszony jest, aby zgłosić się do wychowawcy do 22.10.2021 r. i zapisać się na listę.
Koszt karty wędkarskiej wynosi 10 zł.
Zachęcamy do nauki połowu ryb oraz realizowania swojej wymarzonej pasji w wędkarstwie.
,,Nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.”
To motto widoczne na okolicznościowej dekoracji otworzyło w dniu 14 października 2021 r. obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Mrągowie. W tym szczególnym dniu w progach naszej szkoły powitaliśmy gości:
W części oficjalnej Pan Dyrektor Wojciech Kordaczuk powitał zgromadzonych gości,nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej, wygłaszając okolicznościowe przemówienie. Były to słowa wdzięczności za ciężką pracę i trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów uczniów tej placówki.
Następnie głos zabrała Pani Dorota Anuszkiewicz, która zwróciła uwagę na doniosłe znaczenie Dnia Edukacji Narodowej w dziejach naszego państwa i wskazała na rolę nauczyciela, który zawsze powinien mieć czas, aby porozmawiać z uczniami. Odczytała też list gratulacyjny z okazji tego wyjątkowego dnia od Ministra Edukacji i Nauki- Przemysława Czarnka.
Kolejny list od Wojewody Warmińsko- Mazurskiego skierowany do grona pedagogicznego został odczytany przez Pana Władysława Kałudzińskiego. Trzy kolejne listy odczytali uczniowie- konferansjerzy. Ich autorami byli: Jerzy Małecki- Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Małgorzata Kopiczko- Senator Rzeczypospolitej Polskiej oraz Andrzej Parniewicz- Komendant Powiatowej Policji w Mrągowie. Stały się one jednym z wielu bukietów wręczonych w tym dniu nauczycielom.
Serdeczne i ciepłe życzenia wszystkim belfrom złożyła również Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Ewa Figura. Kolejnym punktem programu tej części było przemówienie Pana Burmistrza Stanisława Bułajewskiego związane z tym uroczystym dniem oraz wręczenie Nagród Burmistrza wyróżnionym pracownikom oświaty. Uhonorowani Nagrodą Burmistrza zostali też uczniowie za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2020/2021. Część nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkolnej została doceniona Nagrodą Dyrektora Szkoły, którą otrzymała z rąk Pana Wojciecha Kordaczuka.
Następnie rozpoczęła się część artystyczna- montaż słowno- muzyczny przygotowany z dużym poczuciem humoru przez uczniów. Wszyscy zebrani mogli pośmiać się się, oglądając zabawne scenki i słuchając wierszyków ukazujących pracowitego i leniwego ucznia. Przedstawione na wesoło teksty piosenek z przymrużeniem oka ukazywały rzeczywistość szkolną. Uczniowie prowadzący, korzystając z udzielonej im w tym dniu władzy, nagradzali nauczycieli, pracowników administracji i obsługi zabawnymi Tytiułami Roku.
Na zakończenie popłynęły słowa piosenki- podziękowania wyśpiewane przez chór szkolny z towarzyszeniem uczniowskiej orkiestry. Po okolicznościowym: ,,Sto lat!”, nastąpiły gromkie brawa tłumnie zgromadzonej społeczności szkolnej. Całość opracowała i przygotowała Pani Bogusława Taryma. Nad oprawą muzyczną czuwały: Pani Justyna Połomska i Pani Anna Kwiatkowska. Okolicznościową dekorację wykonały Panie: Lucyna Gosiewska, Adriana Barma i Katarzyna Szablak.
Opracowanie:
Bogusława Taryma
Z okazji Dnia Nauczyciela odbył się w naszej Szkole w klasach 0-III konkurs plastyczny pt. „Portret Mojej Pani”. Każdy uczestnik konkursu włożył ogrom pracy oraz serca w wykonanie portretu swojej wychowawczyni. Wysiłki uczniów zostały podsumowane przez jury.
Komisja konkursowa przy ocenie pięknie wykonanych prac brała pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, samodzielność, estetykę wykonania pracy i podobieństwo rysowanych portretów do twarzy wychowawczyń . Efekty pracy uczniów można podziwiać na wystawie, która znajduje się w holu szkoły, obok biblioteki szkolnej.
Wszystkim Paniom uczącym w klasach 0-III gratuluję tak wspaniałych uczniów!
Organizator: E. Eźlakowska
Szanowni Państwo,
Wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzymali listy gratulacyjne z okazji Dnia Edukacji Narodowej od niżej wymienionych osób:
1. p. prof. dr hab. Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki, skierował bezpośredni list do pracowników naszej placówki, który zostanie odczytany na uroczystej akademii w dniu 14.10.2021 przez p. mgr Dorotę Anuszkiewicz - Dyrektor Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Olsztynie;
2. p. mgr Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski, skierował bezpośredni list dla pracowników naszej szkoły, który zostanie odczytany na uroczystej akademii przez p. Władysława Kałudzińskiego, który jest jbezpośrednim pełnomocnikiem Pana Wojewody;
3. p. mgr Jerzy Małecki - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji, skierował bezpośredni list do pracowników naszej szkoły, który zostanie odczytany podczas uroczystej akademii;
4. p. mgr Małgorzata Kopiczko - Senator Rzeczypospolitej Polskiej telefonowała w dniu dzisiejszym bezpośrednio i przepraszając, iż nie może być obecna prosiła o serdeczne pozdrowienie wszystkich pracowników naszej placówki;
5. p. inspektor Andrzej Proniewicz - Komendant Powiatowej Policji w Mrągowie - skierował list, który zostanie odczytany podczas uroczystej akademii.
Powyższe listy są wielkim wyróżnieniem dla naszej placówki, a także uznaniem dla działalności wszystkich jej pracowników.
Nade wszystko otrzymaliśmy już wielkie wyróżnienie od Pana prof. dra hab. Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki, który po raz kolejny docenił działalność pracowników naszej szkoły, kierując osobiste słowa uznania w specjalnym liście gratulacyjnym.
Łączę wyrazy szacunku
Wojciech Kordaczuk
Szanowni Państwo,
Przed nami najważniejsze święto dla całej społeczności szkolnej oraz lokalnej, a także wszystkich osób związanych z oświatą.
B.Cage powiedział: „Dobry nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze”, ta sentencja towarzyszy mi od kilku dni, kiedy to podpisałem z wielką radością wiele listów gratulacyjnych, które będą jutro wręczone z okazji Dnia Edukacji Narodowej AD 2021.
Opierając się na tej mądrej i pięknej sentencji, pragnę bardzo serdecznie wszystkim Państwu podziękować za to, że widzicie nie tylko dzieci, ale również dostrzegacie jakie mają serca, myśli, a także jakże bogate wnętrze.
To Państwa zaanagażowanie i wkład kreuje młode pokolenie w wyborze ich przyszłej drogi życiowej.
Każdy z Państwa jest odpowiedzialnym pedagogiem, wychowawcą, a nade wszystko wykonuje jakże trudny i ciężki zawód budując przyszłość naszego kraju i dbając dzięki temu o prawidłowy rozwój ojczyzny przez nauczanie młodego pokolenia oraz rozwijanie pasji, jakie mu towarzyszą.
Dobrze wiemy jak ważne jest ukształtowanie prawidłowego myślenia oraz obrania dobrego kierunku w edukacji, szczególnie w nauczaniu dzieci i młodzieży. To właśnie wtedy dokonuje się kształtowania ich myślenia.
Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim wychowawcom klas za bardzo trudną i odpowiedzialną pracę, która jakże często wymaga poświęcenia dodatkowego czasu wolnego. Każdy oddział klasowy składa się z wielu uczniów, którzy mają różne podejście do nauki, a także wiele problemów, z którymi dzięlą się z Państwem każdego dnia, dlatego za włożony trud oraz wielką hojność Państwa serc w rozwiązywanie wszystkich trudości serdecznie dziękuję.
Dziękuję nauczycielom, którzy każdego dnia mierzą się z trudem nauczania stacjonarnego, a także wcześniej jego sybstytutu, czyli nauczania zdalnego.
Ubiegły rok pokazał nam, że edukacja może nas zaskoczyć każdego dnia, ale tak jak już wielokrotnie mówiłem wszyscy zdaliśmy ten trudny egzamin, ponieważ dzięki Państwa pracy nauczanie stacjonarne i zdalne było i jest na bardzo wysokim poziomie.
Nie można mówić o edukacji bez zaangażowania pracowników admninistracji i obsługi, dlatego wyrażam wielkie słowa uzania oraz wdzięczności wszystkim pracownikom, którzy każdego dnia dbają o to, aby nasza szkoła była czysta, zadbana, aby dzieci otrzymały ciepłe posiłki, a także, aby wszystkie dokumenty i sprawy formalne przebiegały bez opóźnień.
Słowa wdzięczności kieruję do wicedyrektorów, którzy każdego dnia podejmują jakże niełatwy trud sprawowania nadzoru dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczego.
Dziękuję Paniom pedagog oraz Pani psycholog za podejmowanie mądrych i roztropnych decyzji w rozwiązywaniu codziennych jakże niełatwych problemów z zakresu opiekuńczo-wychowawczego.
Wielkie słowa wdzięczności kieruję do Pań z biblioteki szkolnej, które dokonały wielu działań z zakresu reorganizacji, a także uporządkowania woluminów w bibliotece.
Należy tu podkreślić, że od 01.09.2021 Panie z biblioteki dokonały nie tylko rozdania podręczników dla nowych uczniów, ale także kasacji wielu niepotrzebnych już podręczników.
Pragnę też wyrazić serdeczne słowa podziękowania wszystkim rodzicom, Radzie Rodziców, za to, że zawsze są dla nas partnerami do współpracy, a przede wszystkim do dialogu bez którego nie można mówić o prawidłowym funkcjonowaniu placówki. Chcę tu podkreślić, iż dobra szkoła, to szkoła, która współpracuje z rodzicami, słucha ich głosu i traktuje jako wyjątkowego partnera.
Szanowni Państwo,
na ten dalszy czas pracy dydaktycznej życzę wszystkim Państwu zdrowia, radości, siły, a także wielu sukcesów z zakresu dydaktyki oraz własnego rozwoju osobistego.
Z wyrazami szacunku i wielkiej wdzięczności
Wojciech Kordaczuk
Bardzo miło jest nam poinformować, że „ Stypendystami Roku” zostali :
Stypendium naukowe otrzymują :
a) Emilia Budrewicz,
b) Amelia Roksana Borys,
c) Aniela Mgeładze – Arciuch,
d) Filip Szloński,
e) Mateusz Jabłoński,
f) Leon Andrzejewski,
g) Larysa Julia Kotuszewska,
h) Aleksanrda Flisiak
2. Stypendium sportowe otrzymują :
a) Tomasz Płocharczyk ,
b) Oliwia Kaczyńska,
c) Antoni Przemysław Kuźmiński,
3. Stypendium artystyczne otrzymują :
a) Michalina Janecka
Serdecznie gratulujemy!!!!
Jak co roku we wrześniu, uczniowie klas 0-3 edukacji wczesnoszkolnej SP4 w Mrągowie wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata.
Z dużym zaangażowaniem porządkowali teren przy szkolnych boiskach oraz zbierali śmieci na sąsiednim Os. Mazurskim. Cieszyli się, że mogli zadbać o naszą Ziemię i oczyścić ją ze śmieci w naszym lokalnym środowisku.
Dn. 29.09.2021r. uczniowie kl.3c wraz z wychowawczynią, p. Marzanną Nowocień wzięli udział w ciekawych warsztatach pt. Jak dawniej robiono masło?
Zajęcia przygotowała i przeprowadziła dla uczniów p. Jolanta Hellis w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie.Prowadząca ciekawie opowiadała o dawnych urządzeniach, które pomagały ludziom na Mazurach prowadzić gospodarstwo domowe. Zaprezentowała starą maselnicę i opisała, jak dawniej robiono masło.Pod kierunkiem Pani Joli i wychowawczyni uczniowie kl.3c sami przygotowywali w maselnicach masło.Następnie próbowali swoich wyrobów z pieczywem oraz pili maślankę. Bardzo wszystkim smakowało.Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.
Pan Wojciech Kordaczuk
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im.Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie
Szanowny Panie Dyrektorze,
Drodzy Nauczyciele,Uczniowie i Rodzice,
proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje z okazji Święta Szkoły.
Ogromnie żałuję, że nie mogę osobiście uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu.
Uroczystości takie jak ta są doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowedziałalności szkoły, prezentacji osiągnięć, a także do refleksji nad planami na przyszłość.
Tym, co niewątpliwie wyróżnia tę szkołę od pozostałych, jest jej ogromne przywiązanie do korzeni i kultywowanie pamięci historycznej związanej z Patronem.
Cieszę się, że społeczność szkolna regularnie organizuje uroczystości upamiętniające osobę gen. Stefana „Grota” Roweckiego.
Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej szkoła w Mrągowie może nie tylko przekazywać wiedzę i wspierać rozwój swoich podopiecznych, ale także dbać o wychowanie, a także kształtować postawy obywatelskie, patriotyczne i społeczne wśród młodzieży.
To niezmiernie ważne, że dzięki zaangażowaniu pracujących tu nauczycieli uczniowie mają okazję uczestniczyć w akademiachzwiązanych z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi czy pielęgnującymi kulturę i tradycje naszego kraju.
Z okazji Święta Szkoły Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom oraz wszystkim Uczniom pragnę złożyć życzenia pomyślnej realizacji planów, satysfakcji z podejmowanych działań oraz wielu osiągnięć.
Z wyrazami głębokiego szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Warszawa, 19 września 2021 roku
Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie obchodziła 30 – lecie swojego powstania. Uroczystość odbyła się 24 września 2021 r.
Jubileusz uświetnili znakomici goście:
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i powitaniu przybyłych głos zabrał Dyrektor Szkoły- Pan mgr Wojciech Kordaczuk. W swoim wystąpieniu odniósł się do patrona naszej Szkoły – Generała Stefana „Grota” Roweckiego, w sposób niezwykle ciekawy przedstawił jego zasługi. Podkreślił, że w naszym kraju są tylko cztery szkoły podstawowe, które noszą jego imię.
Następnie głos zabrali goście:
Nasza szkoła otrzymała listy gratulacyjne od:
Listy odczytały Pani Agata Cieślowska- Wołosz i Pani Anna Wierciszewska.
W części artystycznej konferansjerzy zaprosili obecnych w podróż muzyczną do lat, w których żył nasz patron Generał Stefan „Grot” Rowecki. Chór z towarzyszeniem zespołu muzycznego i pod kierownictwem Pani Justyny Połomskiej zaprezentował znane utwory patriotyczne: Gdy w noc wrześniową, Warszawskie dzieci, Piechota, O mój rozmarynie, Marsz I Brygady. Pieśni były hołdem oddanym tym, którzy dzielnie walczyli o wolność naszej Ojczyzny, nie zabrakło też poezji – wyrecytowano wiersz o Żołnierzach Armii Krajowej.
W kulminacyjnej części uroczystości poproszono delegację o zapalenie znicza przy tablicy pamiątkowej, następnie wyprowadzono poczet sztandarowy. Na zakończenie wszyscy obecni wysłuchali utworu Marka Grechuty Świecie nasz. Słowa piosenki to przesłanie uroczystości.
Następnie głos zabrał Pan Dyrektor mgr Wojciech Kordaczuk, który podziękował gościom za uświetnienie jubileuszu, a młodym artystom przekazał słowa uznania. Wyraził wdzięczność wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości: p. Joannie Kotuszewskiej – koordynatorce przedsięwzięcia, p. Justynie Połomskiej – odpowiedzialnej za oprawę muzyczną, p. Monice Ziewiec – za przygotowanie młodzieży zaangażowanej w poczet sztandarowy.
Oklaskom nie było końca.
Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Ten szczególny dzień odbył się 24.09.2021 roku. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie .
Dnia 24 września 2021 roku odbyła się Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie uroczystość Pasowania na Ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do społeczności szkolnej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, starsi koledzy dodawali im przy tym otuchy i wsparcia. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie symbolicznym ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Wojciecha Kordaczuka. Pierwszaki głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielkich sukcesów w roku szkolnym 2021/2022.
Szanowny Panie Dyrektorze,
na Pana ręce pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za zaproszenie na święto szkoły.
Bardzo żałuję, ale ze względu na inne zobowiązania nie mogę wziąć udziału w tej wspaniałej uroczystości.
Z okazji wyjątkowego święta pragnę złożyć całej społeczności szkolnej życzenia i gratulacje.
Państwa szkoła wychowuje i kształci pokolenia nowych ludzi.Święto szkoły to wspaniała okazja, aby wspomnieć tych którzy uczestniczyli w ich życiu.
Każde zakończenie roku szkolnego to kolejne pokolenia wykształconych absolwentów, ale przede wszystkim historie życia, dokonania, sukcesy, a czasami porażki i niepowodzenia.
Wszystko to złożyło się na wychowanie wielu wspaniałych ludzi, bo przecież szkoła to nie tylko miejsce gdzie wpaja się wiedzę, ale uczy się jak żyć i radzić sobie z problemami życia codziennego.
Państwa wiedza, trud, poświęcenie są wartościami, które pozwalają kształtować absolwentów.
Z okazji święta szkoły pragnę złożyć całej społeczności szkolnej życzenia wszelkiej pomyślności.
Wszystkim wychowankom życzę, aby kierowali się w swoim życiu zasadami, które przyświecały Gen. Stefanowi "Grotowi" Roweckiemu.
Nauczycielom życzę natomiast, aby przez naukę kształtowali postawy obywatelskie oparte na patriotyzmie, honorze i świadomej odpowiedzialności za swój kraj.
Z wyrazami szacunku
Poseł na Sejm RP
Iwona Arent
Sprawozdanie z uroczystości szkolnej ”Pasowanie na czytelnika”
Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas II a, b, c i d, które odbyło się w dniach 7-10 września 2021 r. i było dla nich ogromnym przeżyciem.
A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.
Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, wręczenie kart bibliotecznych oraz wypożyczenie pierwszej książki.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
„Nauczyciel otwiera tylko drzwi,
ale uczeń wejść już musi sam.”
1 września 2021 r. do Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie, w galowych strojach przybyli uczniowie, aby rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym 2021/2022. Najpierw w uroczystości brali udział uczniowie klas 1-3 oraz klasy 0 a następnie uczniowie klas 4-8.
Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego przez zebranych.
Konferansjerzy, Nikola Bałdyga i Kacper Cieśliński z kl. 8c w imieniu pana Dyrektora mgr Wojciecha Kordaczuka, powitali grono pedagogiczne, rodziców, uczniów oraz zaproszonych gości.
Naszą uroczystość zaszczycili:
Bardzo gorąco przywitano wyjątkowych gości zaproszonych na dzisiejszą uroczystość przez pana Dyrektora W. Kordaczuka - żołnierzy NATO i żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego w Giżycku.
„Panie dyrektorze, szanowni goście, drodzy nauczyciele, rodzice, koleżanki i koledzy. Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.” – tymi słowami w nowy rok szkolny wprowadził nas konferansjer i poprosił pana Dyrektora W. Kordaczuka o zabranie głosu.
Pan Dyrektor szczególnie ciepło powitał najmłodszych uczniów z klas pierwszych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Życzył uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom satysfakcji z pracy z uczniami. Wyraził też nadzieję, że mile i wsólnie spędzimy czas w murach naszej szkoły, gdyż marzeniem każdego ucznia i nauczyciela jest nauczanie stacjonarne. Poinformował zebranych, że w czasie wakacji został przeprowadzony remont bryły G budynku szkoły. Skierował słowa podziękowania do Burmistrza Miasta Mrągowo za pomoc w dofinansowaniu naszej szkoły.
Nasi konferansjerzy przypomnieli również, że dzień 1 września jest ważny z uwagi na to, iż w tym dniu, w 1939 roku wybuchła najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata. W krótkich słowach przypomnieli o tym, jakie były jej początki. Przedstawili również historię utworzenia organizacji NATO, która powstała po to, aby pełnić rolę gwaranta bezpieczeństwa zewnętrznego państw do niej należących.
Wszystkie informacje były przetłumaczone na język angielski przez nauczycieli języka angielskiego i przekazane przez uczniów z klasy ósmej.
Wystąpienie wzbogacił występ uczennicy Wiktorii Wójcik z kl. 8a, która zaśpiewała dwie piosenki.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście: pan Jerzy Małecki – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji, pan Gustaw Marek Brzezin – Marszałek województwa warmińsko – mazurskiego, pani Danuta Bamburek – Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie, pan Stanisław Bułajewski – Burmistrz miasta Mrągowo, pan Tadeusz Łapka – Wiceburmistrz miasta Mrągowo, ksiądz Wojciech Serafin – Proboszcz parafii świętego Ojca Pio w Mrągowie, pani Ewa Figura – przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr4 w Mrągowie.
Pani Wicedyrektor Anna Wierciszewska odczytała list z życzeniami na nowy rok szkolny nadesłany przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka a pani Wicedyrektor Agata Cieślowska – Wołosz od Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Artura Henryka Chojeckiego.
Uczniowie naszej szkoły otrzymali w prezencie książki do biblioteki oraz bramkę i piłki podarowane przez pana Gustawa Marka Brzezina – Marszałka województwa warmińsko – mazurskiego.
Pan Marcin Piwowarczyk – Radny Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Dyrektor Mlekpolu w Mrągowie wręczył prezenty – pamiątki dla przybyłych żołnierzy.
Na zakończenie pan Dyrektor W. Kordaczuk podziękował gościom za przybycie, nauczycielom za przygotowanie a uczniom za wystąpienie w tak pięknej uroczystości i zaprosił wszystkich gości, uczniów, rodziców, grono nauczycielskie na wojskową grochówkę i obejrzenie sprzętu wojskowego na boisku szkolnym.
Po zakończonej uroczystości można było obejrzeć galerię prac wykonanych przez naszych uczniów na temat żołnierzy, ich misji i podejmowanych przez nich wyzwań.
Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice,
W dniu wczorajszym przeżywaliśmy rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 z udziałem wojsk z 15-ej Zmechanizowanej Brygady im. Zawiszy Czarnego w Giżycku.
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani mgr Beacie Więcek za wielki wkład włożony w organizację tej uroczystości.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani mgr Beaty Więcek oraz jakże szlachetnej od lat służbie dla naszej szkoły, udało się przeprowadzić wyjątkową uroczystość.
Wyrażamy wielkie słowa uznania oraz wdzięczność za Pani zaangażowanie, a także dziękujemy że społeczność szkolna może zawsze na Panią liczyć.
Z wyrazami szacunku
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana " Grota" Roweckiego w Mrągowie
Powered by aSc EduPage