Minister Edukacji Narodowej ponownie objął patronatem honorowym kampanię „Mamy kota na punkcie mleka” Z przyjemnością informujemy, że ogólnopolski program edukacyjny „Mamy kota na punkcie mleka” po raz kolejny został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Stanowi to potwierdzenie, iż działania edukacyjno – promocyjne podejmowane w ramach projektu znajdują uznanie wśród władz rządowych, które realizują zadania w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego naszego społeczeństwa. Kampanię „Mamy kota na punkcie mleka” realizuje Polska Izba Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Akcja skierowana jest do uczniów w wieku 6-10 lat, ich rodziców i nauczycieli z całej Polski. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi najmłodszych na zalety mleka i produktów mlecznych oraz wskazanie powodów, dla których powinny być one obecne w codziennej diecie. Aby wiedza ta została przekazana dzieciom w sposób atrakcyjny, zadbają o to kot Mleczysław i Mleczna Kita – bohaterowie kampanii, którzy zachęcają młode pokolenie do zdrowego odżywiania w oparciu o mleko i produkty mleczne. Ciekawe materiały edukacyjne, konkursy z nagrodami oraz możliwość przeprowadzenia zajęć w oparciu o kreatywne materiały - to tylko niektóre z korzyści wynikających z wzięcia udziału w programie. Dlaczego mleko powinno się znaleźć w codziennej diecie każdego ucznia? Przede wszystkim ze względu na bogactwo składników odżywczych takich jak: łatwo przyswajalne białko, witaminy A, D, E, K oraz z grupy B, a także składniki mineralne m.in. jak: wapń, potas magnez. Tak więc recepta na szkolne sukcesy jest prosta. Aby poprawić pamięć i koncentrację, należy spożywać mleko i produkty mleczne. Codzienne spożywanie nabiału wzmacnia też odporność, układ krążenia i pracę mięśni. Dlatego produktów mlecznych nie powinno zabraknąć nie tylko w diecie najmłodszych, ale osób dorosłych. Wiek szkolny dziecka to czas, w którym kształtują się ich nawyki żywieniowe. Jeśli teraz zyskają one odpowiednią wiedzę na temat właściwego odżywiania i roli produktów mlecznych, wyrobią sobie nawyk sięgania po nie także w dorosłym życiu. Aby dołączyć do programu, wystarczy wypełnić deklarację, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl. Następnie należy ją wypełnić i przesłać drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15213 Białystok. Mleczna kampania obejmuje swoim zasięgiem placówkę.
Aktualności
"Mamy kota na punkcie mleka"
Nauka w domu - poradnik pedagoga
Jak zorganizować dziecku naukę i pracę w domu ? Jak motywować do nauki poza szkołą?- poradnik dla rodziców
Jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu? Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?
1. Dziecko powinno wykonywać zadania domowe codziennie o tym samym czasie, po posiłku i odpoczynku, wykonywanie zadań domowych powinno odbywać się stale w tym samym miejscu, w ciszy i spokoju, przed przystąpieniem do wykonywania zadania dziecko powinno uporządkować swoje miejsce pracy i przygotować potrzebne pomoce i przybory,
dziecko powinno najpierw wykonywać zadania trudniejsze a potem pozostałe,
podczas wykonywanej pracy nie należy odrywać dziecka od niej, rozmawiać z nim na inne tematy. Ważne, żeby pomóc dziecku dobrze zorganizować czas przeznaczony na naukę. Pomóżmy dziecku zabrać się do lekcji, poprzez zachęcenie, zaoferowanie pomocy. Wskazane jest również rozdzielanie materiału na krótsze partie, włączanie przerw. Zwłaszcza w przypadku małych dzieci, jest to bardzo ważne. Przerwę trzeba zrobić, gdy dziecko zaczyna mieć problemy z koncentracją uwagi, jest zmęczone.
2. Ważna jest systematyczność. Trudno jest opanować dużą partie materiału. Czasem dziecko po prostu nie wie, w jaki sposób zabrać się do pracy. Szczególnie wtedy, gdy jest dużo materiału do zrobienia. Podpowiedzmy dziecku, co może zrobić, aby wykorzystać czas przeznaczany na naukę w sposób jak najbardziej efektywny. Trudno jest w jeden dzień przepracować cały materiał, kiedy jednak naukę rozłoży się w czasie, wówczas okazuje się, że wystarczy każdego dnia opracować jeden czy dwa tematy, aby skutecznie opanować cały materiał. Podobnie jest z nauką wiersza bądź czytaniem lektur. Nie warto tego zostawiać na ostatnią chwilę. Uczeń zachęcony do systematyczności sam szybko zauważy, że przyswajanie wiedzy stopniowo i małymi partiami zajmuje stosunkowo niewiele czasu i nie wymaga zbyt dużego wysiłku.
W systematycznej nauce znaczącą rolę odgrywają również rodzice. Są dla dziecka przykładem i wsparciem, ale powinni je też kontrolować.3. Duży wpływ na motywację ma także pozytywna ocena rezultatów własnej pracy. Każdy lubi, gdy jego starania są doceniane. Pamiętajmy więc, aby zauważać nawet niewielkie osiągnięcia dziecka i aby chwalić je nawet za drobne postępy. Warto doceniać nie tylko końcowy efekt pracy (np. w postaci ocen), ale również sam fakt przystąpienia do niej, wysiłek wkładany w proces uczenia się. Jest to szczególnie ważne w przypadku słabszych uczniów, którzy często pomimo dużego nakładu pracy i czasu osiągają nie zawsze zadowalające efekty. Jeśli rodzice będą skupiać uwagę jedynie na niepowodzeniach dziecka, wówczas szybko straci ono chęć do nauki. Najlepszy efekt da pochwała konkretna, wskazująca na pozytywne działanie np. „Świetnie obliczyłaś/eś to zadanie z matematyki”, „Znalazłaś/eś bardzo dobrą drogę do rozwiązania tego zadania”, „Fantastycznie narysowałaś/eś to drzewo”,
4. W nauce warto stosować różnego rodzaju techniki ułatwiające zapamiętywanie. Notatki
z wykorzystaniem różnych kolorów, podkreśleń i zabawnych rysunków, bazowanie na skojarzeniach, robienie wykresów, map myśli. Wszelkiego rodzaju fiszki, czyli słowa klucze
i hasła w książkach, na tablicy, ścianie, biurku. To wszystko może pomóc dziecku lepiej
i bardziej trwale opanować materiał.5. Każdy uczeń w jakimś momencie swojej kariery szkolnej zadaje sobie pytanie: ,,Po co właściwie tego wszystkiego się uczę?”. Pomóżmy więc dziecku dostrzec korzyści, jakie może odnieść z posiadanej wiedzy, pokażmy mu, w jaki sposób powiązać ją z codzienną rzeczywistością i jak wykorzystać ją w praktyce np. dziecko w szkole uczyło obliczać się pole prostokąta, więc zapytajmy je czy mogłoby Wam pomóc policzyć ile metrów wykładziny, parkietu muszą Państwo kupić do danego pokoju, gdyż w niedługim czasie mają Państwo zamiar położyć nową wykładzinę. Dzieci stawiające sobie za cel zdobycie wiedzy lepiej się uczą, czerpią większą przyjemność z nauki. Tutaj wsparcie rodziców
i dawanie przykładu własnym postępowaniem jest niezastąpione. Już samo okazanie zainteresowania może zdziałać bardzo wiele. Zachęcajmy dziecko do rozmów, do myślenia, do wyrażania własnych opinii. Rozbudzajmy w nim zainteresowanie otaczającym światem. Pokażmy mu, że nauka naprawdę może być interesująca i przyjemna.6. Nie wyręczajmy dziecka w odrabianiu lekcji. To bardzo ważne. Kiedy prosi o pomoc, nie podawajmy mu gotowych rozwiązań, ale jedynie na nie naprowadźmy, udzielmy wskazówek, wyjaśnijmy wątpliwości. Zachęćmy ucznia do samodzielności. Samodzielnie rozwiązane zadanie może dostarczyć dziecku dużej satysfakcji, wzmacnia w nim również poczucie, że jest w stanie poradzić sobie z trudnościami. Jest to szczególnie ważne, ponieważ uczeń posiadający wiarę w swoje siły nie zraża się niepowodzeniami, a stawiane przed nim zadania traktuje nie jak uciążliwe obowiązki, ale jak przyjemne wyzwanie, któremu jest w stanie sprostać.
7. Pamiętajmy, że nauczyciel to sprzymierzeniec w procesie edukacji dziecka.
Rodzicu jeśli chcesz pomóc dziecku zwiększyć motywację do nauki:
-podkreślaj znaczenie nauki w życiu człowieka,
-powtarzaj myśl, że nauka jest celem sama w sobie,
-doceniaj pracę i samodzielność,
-dostrzegaj osiągnięcia dziecka,
-pomagaj, ale nie wyręczaj,
-nie wyśmiewaj niepowodzeń, ale wskaż jak można uczyć się na błędach,
-nie stawiaj wymagań wobec dziecka ponad jego możliwości,
-nie wyprzedzaj materiału szkolnego,
-pokazuj praktyczne zastosowania informacji zdobytych w szkole,
-wzbudzaj w dziecku zainteresowania wieloma dziedzinami życia,
-stwórz warunki do poszerzenia wiedzy i doświadczeń dziecka,
-pomagaj w rozwinięciu umiejętności potrzebnych w nauce (czytanie, zapamiętywanie, notowanie, koncentracja uwagi i inne),
-WSPIERAJ!Pamiętajmy, nawet najlepsze metody i najbardziej usilne próby mogą zawieść, jeśli sami nie będziemy dawali dziecku przykładu własnym postępowaniem. To od nas dorosłych zależy, czy nauczy się ono systematycznej pracy i obowiązkowości.
Wiele dzieci ma trudności z motywacją do nauki, bo zamiast uczyć się, woleliby robić coś zupełnie innego. Rodzice powinni dostarczać motywacji i stwarzać odpowiednie warunki do nauki. Zacząć należy od uświadomienia dzieciom, że zdaniem rodziców, szkoła i postępy
w nauce są czymś bardzo ważnym. Choć wiele dzieci zajmuje buntowniczą postawę, tak naprawdę liczą się z opinią rodziców i chcą ich zadowolić. Jeżeli rodzice mówią, że nauka jest ważna, to dzieci również tak uważają. Od najmłodszych lat rodzice powinni rozwijać naturalną ciekawość dziecka, wzbudzać jego motywację do poznawania nowych rzeczy.Przede wszystkim w tak trudnym dla nas Wszystkim czasie, zachęcamy do spędzania wspólnie czasu i wielu rozmów.
Życzymy dużo spokoju i zdrowia.
Bezpieczeństwo w internecie - poradnik dla rodziców
Pamiętajmy o bezpieczeństwie w Internecie
Poradnik dla rodziców.
Drodzy Rodzice – Internet to jedno z najważniejszych mediów ma wiele zalet, niestety może być wykorzystywany również do szkodliwych, złośliwych czy przestępczych działań. Na zagrożenia występujące w Sieci narażone są przede wszystkim dzieci.
Dlatego szczególnie ważną rolę odgrywają rodzice i opiekunowie najmłodszych, którzy mogą i powinni być dla dziecka nauczycielami w zakresie korzystania z Internetu.
1. Odkrywaj świat Internetu razem z dzieckiem: bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z możliwościami Sieci, razem poszukajcie ciekawych i przyjaznych dzieciom i młodzieży stron.
2. Naucz dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie: powiedz co można i czego nie wolno robić, w co można wierzyć, a na co należy uważać
3. Rozmawiaj z dziećmi o ryzyku pozyskiwania przyjaciół w Internecie, o konieczności umawiania się z nieznajomymi tylko w obecności dorosłych.
4. Naucz dziecko krytycznego podejścia do informacji przeczytanych w Sieci, ponieważ nie wszystkie są wiarygodne6. Bądź wyrozumiały dla swojego dziecka, które popełniło błędy, bo tylko wtedy przyjdzie do ciebie ze swoimi problemami.
5. Zgłaszaj nielegalne i szkodliwe treści: wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność za nieodpowiednie i nielegalne treści w Internecie i zgłaszać wszelkie przestępstwa.
6. Poznaj sposoby korzystania z Internetu przez Twoje dziecko. Przyglądaj się, jak Twoje dziecko korzysta z Internetu, jakie strony lubi oglądać i jak zachowuje się w Sieci. Staraj się poznać znajomych, z którymi dziecko koresponduje za pośrednictwem Internetu. Ustalcie wspólnie zasady pracy z komputerem i Internetem.
7. Pamiętaj o zainstalowaniu programu filtrującego szkodliwe treści.
Ważne i przydatne strony mające na celu pomoc rodzicom i uczniom bezpieczne korzystanie z Internetu:
http://www.helpline.org.pl/ – strona projektu, którego celem jest pomoc młodym Internautom w sytuacjach zagrożenia w Internecie oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych.
www.dyzurnet.pl – trafiłeś na nielegalne treści w Internecie? Zgłoś anonimowo.
akademia.nask.pl/pliki/2-jak-zapewnic-dzieciom-bezpieczenstwo-w-internecie-poradnik-dla-rodzicow.pdf
Konkurs polonistyczny w klasach trzecich
Dnia 20.02.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Mrągowie został przeprowadzony konkurs polonistyczny dla uczniów klas III. Wzięło w nim udział 15 uczniów.
Zadania testowe obejmowały następującą tematykę:
- ortografia ( zasady pisowni, tekst z lukami) ;
- gramatyka ( części mowy, rodzaje zdań, alfabet) ;
- czytanie, rozumienie i analizowanie tekstu literackiego.
Po sprawdzeniu wszystkich zadań przez organizatora konkursu – p. Bożenę Domitrz oraz członka komisji p. Ewelinę Wójcik przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Hanna Zapadka kl. 3 C
II miejsce – Lidia Sobczak kl. 3 C
III miejsce – Lena Wałkuska kl. 3 C
Wszyscy laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Życzenia z Okazji Dnia Kobiet
Szanownie Panie,
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, życzę wszystkim Paniom dużo zdrowia, szczęścia, sukcesów zawodowych oraz spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności na każdy dzień :)
Potyczki z jezykiem polskim
5 marca 2020 r. odbył się coroczny szkolny konkurs „Potyczki z językiem polskim” dla uczniów kl. 4-6 SP. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi gramatyki, ortografii, interpunkcji, fonetyki oraz wykazali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, znajomością środków poetyckich i frazeologii.
W polonistycznych zmaganiach wzięło udział 9 uczniów klas 5 oraz 16 uczniów klas 6. Najlepsi okazali się:
- w kategorii klas 5:
- Magdalena Ostrowska, kl. 5e
- ex aequo Lena Jakubowicz, kl. 5a / Aniela Mgeładze-Arciuch, kl. 5a
- w kategorii klas 6:
- Amelia Borys , kl. 6c
- ex aequo Paweł Godlewski, kl. 6a / Michał Jachimowicz, kl. 6e.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach z języka ojczystego.
Organizatorzy: K. Oman-Janczewska i B. Taryma
Drodzy Rodzice, Opiekunowie Prawni
Szanowni Państwo,
Informuję, iż podejmujemy wszelkie działania, aby zapewnić bezpeiczeństwo i higienę w szkole.
Szkoła jest oznakowana, dzieciom i młodzieży przypominamy o dokładnym myciu rąk.
W dniu dzisiejszym zobowiązałem każdego nauczyciela, który ma dyżur na danym piętrze, aby sprawdzał , czy w toaletach jest mydło i papier.
W przypadku braku papieru i mydła, nauczyciele mają obowiązek bezzwłocznego zgłaszania do pracowników obsługi.
Z poważaniem,
mgr Wojciech Kordaczuk
Apel do Rodziców i Opiekunów Prawnych
Szanowni Państwo,
Zwracam się z prośbą, aby w miarę możliwości dzieci, które chorują na grypę pozostawały w domu.
Bardzo proszę tez o ograniczenie udziału dzieci i młodzieży w imprezach masowych, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę oraz koronawirusa.
Obchody święta NATO z udziałem wojska, które były planowane na 10.03.2020, odbędą się w innym terminie.
Nie rezygnujemy z tego wydarzenia, nie mniej jednak w obecnej chwili nie mogę wyrazić zgody na przeprowadzenie tej uroczystości.
Z góry dziękuję Wszystkim Państwu oraz naszym Uczniom za wyrozumiałość.
Z poważaniem,
mgr Wojciech Kordaczuk
Szkolny konkurs historyczny
We wtorek, 3 marca 2020 roku, w naszej szkole odbył się „Szkolny konkurs historyczny”. Celem konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy historycznej, budzenie twórczego myślenia, a także pogłębienie i umacnianie postawy patriotyzmu.
Uczniowie klas VI-VIII rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Ogółem zgłosiło się 18 uczestników.
Nagrodzone osoby:
I miejsce – Igor Ostrowski 6c
II miejsce – Larysa Kotuszewska 7a oraz Adam Kuś 6a
III miejsce – Klaudia Słabysz 8a
Zwycięzcom gratuluję sukcesu i dziękuję wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i udział w konkursie.
Marta Śniadowska
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana " Grota" Roweckiego w Mrągowie wspólnie z Dyrektorem oraz Opiekunem Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Żołnierzy Wyklętych w Olsztynie
- 7
W dniu dzisiejszym ( 02.03.2020.) delegacja naszej szkoły w składzie : Dyrektor - p. Wojciech Kordaczuk, Opiekun Samorządu Uczniowskiego - p. Beata Więcek oraz uczennice : Aleksandra Kotarska ( klasa 8a) oraz Małgorzata Wawrzeniuk ( klasa 8c) uczestniczyła w Wojewódzkich Obchodach Żołnierzy Wyklętych. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu, wysłuchano przemówień: p. Sławomira Sadowskiego - Wicewojewody Warmińsko - Mazurskiego, p. Wojciecha Cybulskiego - Wicekuratora Oświaty, p. Jarosława Szarka - Prezesa IPN.
Na zakończenie uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie zaprezentowali przygotowaną Akdemię o Żołnierzach Wyklętych.
Podziękowanie Dyrektora Szkoły Podstawowej dla Radnych Miejskich, Powiatowych oraz osób fizycznych za zaangażowanie w organizację Święta NATO w dniu 10.03.2020.
Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie dziękuję p. Przewodniczącemu Rady Powiatu Mrągowskiego Romanowi Rapkowskiemu, Radnym Rady Powiatu Mrągowskiego p. Janowi Łuńskiemu oraz p. Andrzejowi Martyniukowi, Radnemu Rady Miasta Mrągowo p. Danielowi Jakubasowi oraz p. Wiesławowi Mierzejewskiemu za życzliwość, serce, zaangażowanie oraz pomoc materialną w oragnizacji obchodów święta NATO w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego w Mrągowie, które odbędą się 10 marca 2020 roku. Wyżej wymienionym osobom życzę sukcesów zawodowych i osobistych.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
mgr Wojciech Kordaczuk
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
Dn. 28.02.2020r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Wzięło w nim udział 25 osób.
Uczniowie z uwagą i w dużym skupieniu rozwiązywali ciekawe zadania, zagadki matematyczne, łamigłówki. Konkurs dla klas 1-3 przeprowadziły w SP4 M. Nowocień i M.Górska. O wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia SP4 zostanie powiadomiona w kwietniu.
Konkurs Matematyczny w klasach 1-3
Dnia 18.02.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Mrągowie został przeprowadzony konkurs matematyczny „Liczydełko” dla uczniów klas II. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Zadania obejmowały: - dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, - porównywanie różnicowe, - rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie zadań logicznych, - rozwiązywanie zadań o tematyce praktycznej.
Po sprawdzeniu wszystkich zadań przez organizatora konkursu – p. Ewelinę Wójcik oraz członka komisji p. Bożenę Domitrz przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Eliza Skoniecka kl. 2 C
II miejsce – Jan Tarasewicz kl. 2 A
III miejsce – Barbara Liszkiewicz kl. 2 A
Wszyscy laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Podziękowanie Dyrektora Szkoły dla Rodziców oraz Wszystkich Osób, Firm , które przyczyniły się do organizacji Wojewódzkich Zawodów Młodziczek w Piłce Siatkowej
- 1
Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim Państwu za pomoc, życzliwość oraz chęć organizacji Wojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Piłce Ręcznej w naszej szkole.
Dziękuję Burmistrzowi Miasta Mrągowo p. dr hab. Stanisławowi Bułajewskiemu, I Zastępcy Burmistrza Miasta Mrągowo - p. mgr Tadeuszowi Łapce za wsparcie i obecność w czasie zawodów.
Dziękuję Wiceprezesowi Warmińsko- Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Piłki Siatkowej - p. mgr Mieczysławowi Korzeniewskiemu za wspacie, pomoc i obecność.
Dziękuję sponsorom - Firmie Tracom z Mrągowa, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji z Mrągowa oraz Związkowi Sportowemu z Olsztyna.
Dziękuję Szanownym Rodzicom za przygotowanie uroczystości, za organizację ciast, kawy,herbaty, napojów, a nade wszystko za Państwa obecność i wspaniały doping naszej drużyny.
Dziękuję Radnemu Miasta Mrągowo - p. mgr Danielowi Jakubasowi za wsparcie, obecność, doping.
Dziękuję p. mgr Mariuszowi Garnowskiemu za oprawę muzyczną zawodów.
Dziękuję p. mgr Jackowi Polonisowi, p. Annie Głogowskiej, p. Grażynie Jakubas oraz p. Leszkowi Gajo za przygotowanie sal do zawodów oraz uporządkowanie po ich zakończeniu
Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu, którzy byliście zaangażowani w przygotowanie zawodów.
Dziękuję Wszystkim kibicom za wspaniały doping przez cały dzień.
Gdyby nie Państwo, nie meilibyśmy takich zawodów:)
Z poważaniem,
mgr Wojciech Kordaczuk
Podziękowanie Dyrektora Szkoły dla Zespołu " Omega" oraz Trenera p. mgr Andrzeja Wachowicza
- 6
Szanowni Państwo,
Pragnę bardzo serdecznie podziękować naszym Uczennicom za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły w w Wojewódzikich Mistrzostwach w Piłce Siatkowej.
Nasze wspaniałe Zawodniczki zostały Wicemistrzem Województwa Warmińsko - Mazurskiego - jestem z Was dumny i z serca Wam dziękuję za wspaniałą, piękną grę, dziękuję, że reprezentujecie naszą szkołę :) Jestem z Was bardzo dumny !!!!!:)))
Wojewódzkie Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Młodziczek to wielkie osiągnięcie.
Bardzo dziękuję treneriowi - p. mgr Andrzejowi Wachowiczowi za włożony trud w przygotowanie dziewcząt.
Dziękuję Rodzicom za to, że mobilizują Państwo swoje dzieci do tego, aby odnosiły nie tylko sukces w nauce, ale również w sporcie.
Życzę dalszych sukcesów i trzymam kciuki za naszą wspaniałą drużynę :))))))))
Z poważaniem,
mgr Wojciech Kordaczuk
Zespół " OMEGA" Wicemistrzem Województwa Warmińsko- Mazurskiego
Szanowni Państwo,
Zespół " Omega", którego trenerem jest p. mgr Andrzej Wachowicz został Wicemstrzem Województwa w Piłce Siatkowej Młodziczek.
Puchary i medale zostały wręczone przez Burmistrza Miasta Mrągowo - p. dr hab. Stanisława Bułajewskiego, Wiceprezesa Warmińsko- Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Piłki Siatkowej p. mgr Mieczysława Korzeniewskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 - p. mgr Wojciecha Kordaczuka, oraz Wicedyrektora do Spraw Dydaktycznych - p. mgr Agatę Sadowską.
Serdecznie gratulujemy :)))
Trwają Wojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Piłce Siatkowej
Trwają Wojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Piłce Siatkowej. Gościmy dziś w naszej szkiole drużyny z Elblaga, Bartoszyc oraz Giżycka. Wszsytkie zespoły zagrają z reprezentacją naszej szkoły. Mistrozstwa zostały otwarte przez Dyrektora Szkoły Wojciecha Kordaczuka.
Biorą w nich udział : I Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowa - p. mgr Tadeusz Łapka, Radny Rada Miasta Mrągowo - p. mgr Daniel Jakubas, trenerzy wszystkich drużyn, Rodzice oraz wielu kibiców.
Trzymamy kciuki i dopingujemy :))))
Przedstawiciele Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem Nidzie odwiedzili uczniów klas 8
W dniu 28.02.2020. uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych odwiedzili klasy 8a, 8b i 8c, celem prezentacji swojej szkoły oraz zaproszenia na dzień otwarty w dniu 13.03.2020.
Szkolenie nauczycieli klas 0-3 z p. mgr Krystyną Bujnowską, doradcę metodycznego z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie
W dniu 27.02.2020 nauczyciele uczący w edukacji wczesnoszkolnej zostali przeszkoleni przez doradcę metodycznego, p. mgr Krystynę Bujnowską.
Archiwum Aktualności