WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY

WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ(1).doc

Celem ogólnym świetlicy szkolnej jest:

Zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój dziecka, jego zainteresowań, uzdolnień i umiejętności z uwzględnieniem misji szkoły.

ŚWIETLICA SZKOLNA

Cele szczegółowe:

1. Realizacja zadań dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczych szkoły.

2. Prowadzenie pracy wychowawczej zmierzającej do kształtowania u

wychowanków właściwej postawy społeczno – moralnej ( odpowiednie

zachowanie w szkole, w domu i środowisku lokalnym).

3. Organizowanie zespołowej nauki, wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej  i

udzielanie  indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności w nauce.

4. Wdrażanie uczniów do pożytecznego organizowania sobie czasu wolnego,

wyrabianie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy.

5. Rozbudzanie i rozwój  zainteresowań i zdolności oraz dociekliwości poznawczej.

6. Propagowanie reguł komunikacji interpersonalnej oraz kształtowanie wrażliwości

uczuciowej uczniów.

7. Kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia, budowanie motywacji do

zachowań  prozdrowotnych.

Świetlica • Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Sączu

Zadania świetlicy:

1. Zapewnienie wychowankom opieki w godzinach ustalonych w porozumieniu z rodzicami.
          2. Wytwarzanie dobrego klimatu do nawiązywania kontaktów dziecka z nauczycielem.
          3. Niesienie pomocy w uzupełnianiu braków wychowania rodzinnego i środowiskowego.
          4. Opieka, pomoc i rada w każdej sytuacji, która przysparza dzieciom istotnych trudności.
          5. Organizowanie korzystania z wyżywienia – obiady szkolne.
          6. Organizowanie wypoczynku czynnego, ruchu (jeśli to możliwe na świeżym powietrzu).
          7. Organizowanie nauki i właściwej pomocy, tak aby całość zadań domowych wychowankowie objęci pomocą wykonywali na miejscu.
          8. Wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań poprzez dostarczanie okazji do różnorodnej ekspresji ( plastycznej, muzycznej, dramatycznej).
          9. Organizowanie konkursów świetlicowych i szkolnych dających możliwość szerszego udziału wychowanków w życiu szkoły oraz prezentacji na forum szkoły.
          10. Stała, systematyczna współpraca z rodzicami i wychowawcami klas.
          11. Udział świetlicy w życiu społecznym szkoły i środowiska lokalnego.
          12. Organizowanie samorządności świetlicowej i współodpowiedzialności za dobro wspólne.