Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie dziękuję p. Mariuszowi Bieńko za udostępnienie samochodu, chęć przetransportowania choinek do szkoły.
Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź na moją prośbę.
Z serdecznym pozdrowieniem
Wojciech Kordaczuk
Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie dziękuję p. Mariuszowi Bieńko za udostępnienie samochodu, chęć przetransportowania choinek do szkoły.
Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź na moją prośbę.
Z serdecznym pozdrowieniem
Wojciech Kordaczuk
Szanowni Państwo,
Nasza szkoła otrzymała list gratulacyjny Wojewody Warmińsko-Mazurskiego - p. Artura Chojeckiego - z okazji 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. To wielki zaszczyt dla wszystkich pracowników i całej społeczności szkolnej, za który serdecznie dziękuję.
Łączę wyrazy szacunku
Wojciech Kordaczuk
Treść listu :
List_p._Artur_Chojecki_-_Wojewoda_Warminsko_-_Mazurski(1).pdf
Szanowni Państwo,
chcę odnieść się do dotychczasowych działań podjętych w związku z wyjazdem młodzieży do Grecji w 2022 roku.Pani wicedyrektor Agata Cieślowska-Wołosz, która jest odpowiedzialna za prowadzenie tego projektu prosiła, aby osoby chętne zgłaszały się do pomocy w organizacji wyjazdu.
W tym miejscu chcę podziękować p. Maryi Saidak oraz p. Adriannie Chmielewskiej, które wyraziły chęć pomocy w napisaniu projektu, który w dniu dzisiejszym zostanie przesłany do Warszawy i poddany ocenie i zaakceptowaniu przez organizatora.
Wojciech Kordaczuk
Bardzo miło nam jest poinformować, iż nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji " Szkoła do Hymnu".
O godzinie 11.11. wszyscy uczniowie wspólnie z nauczycielami odśpiewali Hymn Polski.
Z racji obostrzeń sanitarnych część uczniów odśpiewała hymn w czasie uroczsytej akademii z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, a pozostała część salach lekcyjnych.
Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości, stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.
Patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą i historią.
Dnia 10.11.2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Marty Śniadowskiej, p. Beaty Więcek, p. Katarzyny Oman-Janczewskiej, p. Katarzyny Szablak oraz p. Justyny Połomskiej przygotowali uroczystą akademię. W akademii wzięli udział zaproszeni goście: p. Władysław Kałudziński – pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. kombatantów i osób represjonowanych, p. Dariusz Człapiński – Zastępca Dyrektora Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki, p. Szczepan Worobiej – Prezes Stowarzyszenia Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Olsztynie, p. Tadeusz Łapka- Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowa, p. Henryk Nikonor – Przewodniczący Rady Miejskiej w Mrągowie p. Ewa Figura - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie: p. Wojciech Kordaczuk – Dyrektor Szkoły p. Agata Cieślowska-Wołosz – Wicedyrektor Szkoły, p. Anna Wierciszewska - Wicedyrektor Szkoły.
Po wprowadzeniu sztandaru, o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie klas 7-8, dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Uczniowie klas młodszych, z uwagi na trwający stan epidemii, odśpiewali hymn w klasach przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa Śpiewając słowa „Jeszcze Polska nie zginęła” pamiętamy o naszych bohaterskich przodkach, narodowej historii, manifestujemy jedność i przywiązanie do tradycji, wierzymy w przyszłość następnych pokoleń Polaków, wyrażamy uczucia patriotyczne. „Mazurek Dąbrowskiego” jest jednym z symboli państwowych, pełniących wyjątkową rolę w życiu naszego narodu.
Uroczystość 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się Katechizmem dziecka polskiego.
Uczniowie klasy 7c przedstawili losy narodu polskiego: rozbiory, zrywy niepodległościowe i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności oraz powrót na mapy Europy jako niepodległy i suwerenny kraj.
Apel uświetniły wiersze zaprezentowane przez uczniów oraz utwory patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał Dyrektor Szkoły – Pan Wojciech Kordaczuk. W swoim wystąpieniu odniósł się do historii odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie głos zabrali goście: p. Dariusz Człapiński – Zastępca Dyrektora Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki, p. Władysław Kałudziński – pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. kombatantów i osób represjonowanych, p. Szczepan Worobiej – Prezes Stowarzyszenia Gen. Stefana Grota Roweckiego w Olsztynie, p. Tadeusz Łapka – Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowa i p. Henryk Nikonor – Przewodniczący Rady Miejskiej w Mrągowie.
Odczytane zostały również listy:
List gratulacyjny Ministra Edukacji i Nauki – dr hab. Przemysława Czarnka – z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości,
List gratulacyjny Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Iwony Arent z okazji 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
List Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Wojciecha Małeckiego.
Pan Dyrektor Wojciech Kordaczuk, podziękował gościom za uświetnienie uroczystości, a młodym artystom przekazał słowa uznania. Wyraził wdzięczność wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości.
Szkolne obchody 11 listopada to nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów. To hołd składany w postaci pamięci. czasu minionego.
Szanowni Państwo,
Nasza szkoła otrzymała wielkie wyróżnienie w postaci listu gratulacyjnego od Ministra Edukacji i Nauki p. dra hab. Przemysława Czarnka z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
List został odczytany przez Pana dra Dariusza Człapińskiego - zastępcę dyrektora Wydziału Wychowania, Kształcenia i Opieki w Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
To wielkie wyróżnienie i uznanie dla całej społeczności szkolnej, za które w imieniu wszystkich pracowników naszej szkoły serdecznie dziękuję.
Wojciech Kordaczuk
Treść listu :
Szanowni Państwo,
Bardzo miło jest mi poinformować, że otrzymaliśmy kolejny list gratulacyjny od Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Iwony Arent z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W imieniu całej społeczności szkolnej składam serdeczne podziękowanie.
Wojciech Kordaczuk
Treść listu
List_gratulacyjny_p._Iwona_Arent.pdf
Szanowni Państwo,
Pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Senator Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzacie Kopiczko oraz Panu Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzemu Małeckiemu za pomoc i zaangażowanie w organizacji wyjazdu dzieci i młodzieży naszej szkoły do Grecji wiosną 2022 roku.
W imieniu całej społeczności szkolnej składam Pani Senator i Panu posłowi serdeczne wyrazy wdzięczności.
Wojciech Kordaczuk
W minioną niedzielę w hali sportowej naszej szkoły odbył się turniej ZETO SOFTWARE Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Nasze młode siatkarki z kompletem zwycięstw triumfowały w rozgrywkach.
W niedzielę 7 listopada pierwszym rywalem podopiecznych Joanny Ratajczyk były zawodniczki UKS-u Maratończyk Ełk. Młode uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 reprezentujące barwy MUKS Omega Mrągowo kapitalnie rozpoczęły zawody, ponieważ nie dały większych szans rywalkom i pewnie wygrały 2:0, odpowiednio do 13 i 22.
W kluczowym spotkaniu turnieju, mającym decydujący wpływ na końcowe rozstrzygnięcia nasz siatkarki zmierzyły się z KS Perłą Olecko. I tym razem również okazaliśmy się lepsi. W pierwszym secie rozgromiliśmy bowiem przeciwniczki 25:9, a w ostatniej partii 25:6.
Komplet zwycięstw bez straty choćby jednego seta oznaczał, że nasze zawodniczki zwyciężyły w turnieju i wywalczyły kwalifikacje do wyższego poziomu rozgrywek. Kolejny turniej odbędzie się już za dwa tygodnie. Miejsce rozgrywania zawodów poznamy już wkrótce. Niemniej jednak już dziś chcielibyśmy zaprosić wszystkich Kibiców, którzy dziś licznie wpierali naszą drużynę.
Wyniki spotkań:
UKS Maratończyk Ełk - KS Perła Olecka 2:0 (25:11, 25:18)
MUKS Omega Mrągowo - UKS Maratończyk Ełk 2:0 (25:13, 25:22)
KS Perła Olecka - MUKS Omega Mrągowo 0:2 (9:25, 6:25)
Szanowni Państwo,
Bardzo jest nam miło poinformować, iż otrzymaliśmy list gratulacyjny od Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Wojciecha Małeckiego z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
Serdecznie dziękujemy.
Treśc listu
Szanowni Państwo,
klasa 4a w dniach 08-15.11.2021r. znajduje się na kwarantannie i obowiązuje ją nauka zdalna wg planu lekcyjnego.
Anna Wierciszewska.
W dniach 26,27 X 2021r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się akcja charytatywna „Serce za serce”. Wolontariusze zbierali pieniądze na leczenie pani Anny Łukasz, chorej na ataksję.
Dzięki hojności rodziców i nauczycieli naszej szkoły udało się zebrać 2 291,24 zł. W imieniu pani Anny pragniemy serdecznie podziękować za okazaną pomoc.
Szkolny Klub Wolontariatu
Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,
pragnę poinformować, że w wyniku wczorajszej wizyty dyrektora W. Kordaczuka i p. wicedyrektor Agaty Cieślowskiej -Wołosz w Warszawie ustalono szczegóły organizacji wyjazdu uczniów i nauczycieli naszej szkoły na wymianę do Grecji wiosną 2022 r.
Pierwszym etapem będzie napisanie projektu przez zespół nauczycieli pod kierunkiem p. wicedyrektor Agaty Cieślowskiej-Wołosz (listopad 2021).
Po akceptacji projektu i złożonego wniosku następie drugi etap podczas którego zostanie opracowany regulamin rekrutacji uczestników, program wyjazdu i jego termin, przygotowanie planu finansowego oraz działania przygotowawcze (szkolenia, seminaria, inna działalność szkoły), formy ewaluacji projektu (luty 2022).
W zakresie etapów realizacji wymiany do Grecji będziemy na bieżąco informować w oddzielnych ogłoszeniach.
W wyniku spotkania ustalono również udział naszej szkoły w wymianach i projektach z innymi państwami europejskimi oraz miastami w Polsce, wycieczki do Sejmu i Senatu oraz innych instytucji kulturalnych na terenie Warszawy.
Bardzo cieszymy się że nasza szkoła stanęła przed tak wielką szansą rozwoju.
Agata Cieślowska - Wołosz
W dniu 03.11.2022 roku dyrektor Wojciech Kordaczuk wspólnie z wicedyrektor Agatą Cieślowską- Wołosz udał się do Warszawy w celu ustalenia wyjazdu do Grecji młodzieży i nauczycieli wiosną 2022 roku. W wyniku rozmów ustalono możliwość udziału naszej szkoły w wielu podobnych projektach.
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie :)
W dniu 31 października 2021 roku nasza szkoła wspólnie z przedstawicielami administracji rządowej, samorządowej, a także w porozumieniu ze Stowarzyszeniem " Grota" Roweckiego z Olsztyna, wzięła udział w poświęceniu ławki błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkowie. W uroczystościach uczestniczyli :
1. p. Iwona Arent - Poseł na Sejm RP,
2. p. Jerzy Małecki - Poseł na Sejm RP,
3. p. Jarosław Kowalski - Burmistrz Dobrego Miasta,
4. p. Sławomir Prusaczyk - Starosta Powiatu Mrągowskiego,
5. p. Grzegorz Prokop - Radny Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego,
6. p. Jarosław Błyskun - Nadleśniczy Nadleśnictwa Mrągowo,
7. p. Wojciech Kordaczuk - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana " Grota" Roweckiego w Mrągowie
W dniu 05.11.2021 roku odbędzie się apel porządkowy na parkiecie według następującego harmonogramu:
1. 8:00 - klasy I i II - wicedyrektor Agata Cieślowska-Wołosz,
2. 9:00 - klasy III i IV - wicedyrektor Agata Cieślowska-Wołosz,
3. 10:00 - klasy V i klasa VI - wicedyrektor Anna Wierciszewska,
4. 11:45 - klasy VII i VIII - wicedyrektor Anna Wierciszewska.
Uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami oraz dyrekcją uczcili pamięć pracowników placówki, którzy już odeszli, a także dokonali posprzątania opuszczonych grobów na mrągowskich cmentarzach przed uroczystością Wszystkich Świętych.
W dniu 29.10.2021 dyrektor placówki Wojciech Kordaczuk wspólnie z wicedyrektor Agatą Cieślowską-Wołosz nawiedzili cmentarz przy ul. Młodkowskiego, pomodlili się, a także zapalili znicze na grobach ś.p. Józefa Wierszyło, ś.p. Antoniego Jabłońskiego, a także ś.p. Małgorzaty Kępińskiej.
Uczniowie pod opieką p. Adriany Barmy oraz p. Iwony Hibner, posprzątali opuszczone i zapomniane groby przy ul. Brzozwej.
Oddano cześć również byłym pracownikom szkoły, którzy są pochowania poza mrągowskimi cmentarzami, m.in. ś.p. Antoniemu Wróbel oraz ś.p. Juliuszowi Kochańskiemu.
Powyższe działania włączają się w ogólnopolską akcję Szkoła Pamięta 2021 pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki dra hab. Przemysława Czarnka.
Szanowni Państwo,
Nasza szkoła wspólnie ze przedstawicielami Stowarzyszenia " Grota" Roweckiego z Olsztyna weźmie udział w dniu 31.10.2021 w uroczystości poświęcenia ławki błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkowie.
Droga Dyrekcjo
Szanowne Grono Pedagogiczne,
bardzo cieszymy się, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w składaniu projektów. Są one już widoczne na stronie w linku poniżej :
https://szkolny.budzetobywatelski.com/
Teraz jest najlepszy czas na promowanie tych projektów na swoich stronach szkoły, FB szkoły oraz pośród uczniów na ich grupach w internecie oraz w przestrzeni szkoły. (Prosimy o odesłanie linków w przypadku takiego działania promocyjnego a my wykonamy z tego promocję Waszej aktywności na naszej stronie).
Proszę o przekazanie linku do modułu uczniom i zachęcanie uczniów do zapoznania się z projektami i ich promocji. Głosowanie zacznie się już 15 listopada i wierzymy, że frekwencja będzie bardzo dobra. Kody do głosowania przekażemy w kolejnej wiadomości.
Z poważaniem
Małgorzata Lubowiecka
Referat Promocji i Rozwoju
Urząd Miejski w Mrągowie
W dniu 28.10.2021 roku w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Grota Roweckiego w Olsztynie nasza szkoła wzięła udział w obchodach 65. Rocznicy Wiecu Solidarności Olsztyna z Powstaniem Węgierskim w 1956 roku.
Obchody rozpoczęły się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przez otwarcie i prezentację wystawy Rozstrzelane Miasta oraz konferencję pt. Między Olsztynem, a Budapesztem. Polacy i Węgry w 1956.
W obchodach wzięli udział:
p. Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski,
p. Andrzej Abako – Starosta Olsztyński,
p. Szczepan Worobiej – Prezes Stowarzyszenia Grota Roweckiego w Olsztynie,
p. Krzysztof Marek Nowacki – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty,
p. Wojciech Cybulski – Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty,
p. Paweł Warot – Naczelnik delegatury IPN w Olsztynie,
p. Krzysztof Kierski – pracownik IPN w Olsztynie,
p. Jarosław Kowalski - Burmistrz Dobrego Miasta,
p. Władysław Kałudziński – Pełnomocnik ds. Kombatantów i osób Represjonowanych,
p. Pal Attila Illes – Konsul Generalny Węgier w Gdańsku,
p. Sławomir Prusaczyk – Wicestarosta Powiatu Mrągowskiego,
p. Wojciech Kordaczuk – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie
oraz wielu innych zaproszonych gości z Olsztyna i okolic.
Uczestnictwo naszej szkoły w powyższych obchodach to kolejny etap realizacji bardzo dobrej współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Grota Roweckiego w Olsztynie a naszą szkołą.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Serdecznie dziękuję!
Powered by aSc EduPage