• 2004/2005

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 24 czerwca 2005

• Tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2004/2005. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia dydaktyczne, działalność sportową, artystyczną, ekologiczną i inną oraz świadectwa z wyróżnieniem. Natomiast ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.

Coroczną tradycją Zespołu jest wybór najlepszego absolwenta szkoły podstawowej i gimnazjum, który wyróżnił się wysoką średnią i dużym zaangażowaniem na rzecz Zespołu i środowiska w ciągu wszystkich lat nauki w całym cyklu kształcenia.

Zaproszeni goście, w tym funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie i Dyrektor Zespołu życzyli uczniom udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

• Dzień Dziecka, Dzień Sportu 1 czerwca 2005

• W Zespole odbył się Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego. Dzień ten przebiegał w sportowej atmosferze na boisku szkolnym oraz w salach gimnastycznych. Wybrano najbardziej aktywne klasy sportowe w szkole - 5b w szkole podstawowej oraz Ia w gimnazjum. Klasy te tym samym zdobyły puchary przechodnie.

• Rocznica kapitulacji hitlerowskich Niemiec 8 maja 2005

• Uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja Zespołu przygotowali część artystyczną obchodów rocznicy kapitulacji hitlerowskich Niemiec, podczas której między innymi wręczono Pani Dyrektor Marioli Dziamałek oraz Wicedyrektorowi Panu Sławomirowi Rudnickiemu Srebrne Krzyże Zasługi za działalność społeczną na rzecz środowiska Kombatantów.

• Konstytucja 3 Maja 5 maja 2005

•  Tego dnia odbył się uroczysty apel z okazji 214 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Zakończenie karnawału w klasach 0-III 8 lutego 2005

• W ostatnim dniu karnawału, tj. 8 II 2005 r. dzieci klas 0 - III ustaliły rekord szkoły w długości łańcucha karnawałowego. Dzieciom w ciągu kilku chwil udało się zrobić łańcuch o długości 54 metrów ! Na zakończenie zabawy oraz tegorocznego karnawału wszystkie dzieci zatańczyły prawdziwy hiszpański taniec!

• Zabawa karnawałowa 2 lutego 2005

• W naszej szkole odbyła się ZABAWA KARNAWAŁOWA. Rytmy muzyki zaprosiły dziewczęta i chłopców do "roztańczenia stresu", do oderwania się od codziennych obowiązków. Emocji i radości nie było końca.

• Zbiórka na rzecz WOŚP 5-6 stycznia 2005

• W dniach 5 i 6 stycznia 2005 roku uczniowie i nauczyciele klas 0 - III jak co roku przyłączyli się do organizowanej już trzynasty raz wielkiej akcji charytatywnej, której celem jest zbieranie pieniędzy, potrzebnych do ratowania zdrowia i życia przede wszystkim dzieci. Tym razem udało się nam zebrać 306 zł. Cała suma została przekazana Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

• Zbiórka charytatywna 17 grudnia 2004

• Dnia 17 grudnia 2004 roku w klasach 0 - III odbyła się zbiórka zabawek, książek, przyborów szkolnych oraz słodyczy. Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli! Wszystkie licznie zebrane dary zostały przekazane małym mieszkańcom mrągowskiego Domu Dziecka oraz uczniom Zespołu Szkół Specjalnych - mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie.

• Mikołajki 6 grudnia 2004

• 6 grudnia 2004 r. w naszej szkole świętowaliśmy MIKOŁAJKI. Dzieci z klasy O ”b” (wraz z uczniami klasy II “a”) przedstawiły barwne widowisko, którego uwieńczeniem było niezwykłe spotkanie - spotkanie ze Świętym Mikołajem! Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem powitały długo oczekiwanego gościa, który wraz z aniołem przybył z odległej krainy. Po powitaniu i rozmowie z dziećmi Święty Mikołaj obdarował wszystkich słodkimi prezentami. Następnie pożegnał się i wyruszył w dalszą podróż, aby sprawić radość innym dzieciom. Święty Mikołaj sprawił, że na buziach dzieci zagościł uśmiech!

• Andrzejki 22-23 listopada 2004

• Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Zgodnie z tą tradycją w naszej szkole 22 lub 23 listopada dzieci z klas 0 - III zbierały się razem, aby w te szczególnie tajemnicze andrzejkowe wieczory spróbować wywróżyć sobie swoją bliższą lub dalszą przyszłość. Wróżono na wiele sposobów: z butów, z wosku, z kart, z kostek, losowano karteczki lub przebijano czerwone papierowe serca! Wszyscy snuli plany i zastanawiali się, czy przepowiednie okażą się prawdziwe! Ale to już pokaże nam nasza przyszłość!

• Dzień Edukacji Narodowej 13 październik 2004

• Tego dnia nasz szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Było wiele radości i życzeń oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów i nauczycieli.

• Święto szkoły 27 września 2004

• Odbyła się wielka uroczystość poświęcona patronowi szkoły Gen. Stefanowi "Grotowi" Roweckiemu, na którą przybyło wielu gości. Jak co roku gościliśmy kombatantów Armii Krajowej. Część artystyczna przybliżyła uczestnikom akademii czasy okupacji hitlerowskiej, której znaczącą postacią był nasz patron. Na zakończenie delegacja z udziałem p. Jabłońskiego - żołnierza AK, złożyła kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Generała.

Dnia 27 września 2004 roku w Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie odbyło się ŚLUBOWANIE klas pierwszych. Uczniowie klasy I a, I b, I c i I d zostali poddani egzaminowi. Po wykonaniu zadań egzaminacyjnych, m.in.: zaśpiewaniu piosenki, wypiciu soku z cytryny z uśmiechem na ustach, wszystkie klasy przestawiły program artystyczny. Następnie w obecności DYREKCJI szkoły, nauczycieli, rodziców i swoich młodszych kolegów z klas zerowych, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ŚLUBOWANIE. Pani Dyrektor M. Dziamałek, Pani Dyrektor W. Maścianica, Pan Dyrektor S. Rudnicki oraz Pan Dyrektor E. Suchan dokonali uroczystego pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów ZS nr 4 w Mrągowie. Społeczność uczniowska naszej szkoły powiększyła się o ponad 100 osób.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2004