• 2009/2010


      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

        1 września 2009r. w Zespole Szkół Nr 4 w Mrągowie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2009/2010, w której udział wzięli:
        p. O. Siemieniec- Burmistrz Miasta Mrągowa,
        ks. W. Serafin- proboszcz parafii św. Ojca Pio
        p. D. Zielińska- przewodnicząca rady Rodziców

        Pani M. Dziamałek- dyrektor Zespołu rozpoczynając nowy rok szkolny życzyła uczniom jak najlepszych wyników w nauce, nauczycielom i pedagogom satysfakcji z wykonywanej pracy, rodzicomoczniów owocnej współpracy i zadowolenia ze swoich dzieci.

        Pani dyrektor wsponiała o obchodach 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej, szacunku i pamięci dla bohaterów-kombatantów, którzy walczyli o wolną Polskę. Uczennica kl. IIIC gimnazjum, A.Perzan odczytała referat pt. "Zaczęło się w Polsce" poświęcony wydarzeniom 1939 i 1989 roku.

        Po uroczystym apelu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do sal lekcyjnych.

         

        Całej społeczności szkolnej życzymy powodzenia w nowym 

         

        "Pomagajmy Ziemi - codziennie".

        W dniach 18-20 września 2009 roku uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do "Akcji Sprzątania Świata - Polska" w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich, która przebiegała pod hasłem "Pomagajmy Ziemi - codziennie". Około dwustu uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum posprzątało teren osiedla Mazurskiego, okolice jeziora Głebokiego i Sułtapie Małe. Wszyscy razem zebrali ok.140 worków śmieci. O zgrozo zaśmiecamy Ziemię wszystkim - najwięcej było plastiku, papieru i szkła.

                                    

                                    

                                    

                                    

                                    

                                    


        Święto Szkoły

        Zgodnie z tradycją w Zespole Szkół Nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie odbyło się Święto Szkoły. Dnia 23 września 2009r. obchodzono uroczystość, której przyświecało motto: '' Pamięć wiecznie trwa ...''. W związku z przypadającą 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej i 20. rocznicą obalenia komunizmu w Polsce, aby ocalić od zapomnienia, a przede wszystkim przybliżyć współczesnej młodzieży historyczne wydarzenia, apel poświęcony był kombatantom - weteranom II wojny światowej, żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego, którzy będąc w szeregach Armii Krajowej, walczyli z okupantami.

         

        Wśród zaproszonych gości byli: p. T. Witkowicz - wiceburmistrz Miasta Mrągowa , p. M. Bezlapowicz - przewodniczący komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Turystyki w Mrągowie, p. M. Reszko - prezes Wojewódzkiego Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, p. R. Raginia - członek Wojewódzkiego Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie wraz z kombatantami , a także przedstawiciele i członkowie Powiatowego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mrągowie, na czele z prezesem p. A. Jabłońskim. Rodziców naszych uczniów reprezentowała p. D. Zielińska - przewodnicząca Rady Rodziców.

        Wojenne losy kombatantów, zapisane w książce pt. '' Na zawsze wierni Ojczyźnie... '', przedstawili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Chór szkolny oraz zespół ,,Mandolinki’’ wykonali pieśni patriotyczne, które były dedykowane weteranom. Uroczystość uświetnił również krakowiak w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły- sześciolatków.

         

        Jak co roku, podczas obchodów Święta Szkoły odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej w obecności rodziców i zaproszonych gości.

        Dzień Edukacji Narodowej

        Dnia 13 października 2009r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Pani Dyrektor Mariola Dziamałek złożyła serdeczne życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom naszej szkoły za trud włożony w wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży. Następnie głos zabrała Pani Dorota Zielińska, Przewodnicząca Rady Rodziców. Podziękowała nauczycielom za ich trud, cierpliwość i wytrwałość w nauczaniu młodych pokoleń.

         

        Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Magdalena Moroz, podziękowała w imieniu całej społeczności uczniowskiej nauczycielom za ich codzienną pracę. Następnie Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom. W tym też dniu Pani Dyrektor i trzech nauczycieli otrzymało Nagrodę Burmistrza, które wręczono w Ratuszu miasta Mrągowa. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom przygotowującym akademię oraz pozostałym pracownikom szkoły za przybycie.

         


        Dni Papieskie pod hasłem "Jan Paweł II - papież wolności"

        W dniu 15 października 2009 r. w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Dni Papieskie pod hasłem "Jan Paweł II - papież wolności".

        Apel poświęcony papieżowi uświetnił występ szkolnego chóru, który zaśpiewał m.in. "Barkę", której słowa poniżej przypominamy.

        BARKA

        Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
        Szukał ludzi gotowych pójść za Nim
        By łowić serca
        Słów Bożych prawdą.

        Ref.:
        O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
        Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
        Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
        Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

        Jestem ubogim człowiekiem,
        Moim skarbem są ręce gotowe
        Do pracy z Tobą
        I czyste serce.

        Ty, potrzebujesz mych dłoni,
        Mego serca młodego zapałem
        Mych kropli potu
        I samotności.

        Dziś wypłyniemy już razem
        Łowić serca na morzach dusz ludzkich
        Twej prawdy siecią
        I słowem życia.

         

        Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum.


        "Otrzęsiny" uczniów pierwszych klas gimnazjalnych

        19 października 2009 r. odbyły się "Otrzęsiny" uczniów pierwszych klas gimnazjalnych. Imprezę prowadziły Missy Elliot- Magda Moroz- przewodnicząca SU oraz Marilyn Monroe-Monika Dymerska. Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym każda klasa wspaniale się zaprezentowała. Natomiast konkurencje przygotowane przez starszych kolegów nie były łatwe do wykonania. Uczniowie z pierwszych klas zmagali się m.in. w konsumowaniu kisielu z zamkniętymi oczyma, w zawodach sportowych - przenoszeniu na głowie płyty CD na czas, odgadnięciu utworów muzycznych i ich wykonawców. Wszystkie klasy nieźle sobie z tym poradziły- zgodnie z hasłem: ,,Nauka jest jak muzyka". A te wszystkie zmagania pierwszoklasistów oceniało jury w składzie - sami znani artyści - Doda (Julia Zielaskiewicz), Hannah Montana (Anna Starych), Kuba Wojewódzki (Jakub Noworucki) i Piotr Rubik (Konrad Rytel). Pierwsze miejsce zajęła klasa ID, zaś wyróżnienia otrzymały klasy I A, I B, I C i I E. Uczniom jak i ich wychowawcom gratulujemy.

         

        Nad całością i sprawną organizacją "Otrzęsin" czuwali ochroniarze - "faceci w czerni" (Błażej Bagiński i Hubert Stasiak) oraz opiekunki klas pierwszych - Katarzyna Górska, Ola Szydło, Anita Perzan, Patrycja Pyszna, Ada Naumowicz . Całej zabawie towarzyszyły dźwięki nowoczesnej muzyki w różnych stylach za co odpowiedzialna była Justyna Kalinowska oraz p.Marek Romanowski. "Otrzęsiny" skrupulatnie dokumentowała na fotografii Ala Prałat zaś nad czuwała p. Alina Groszyk - pedagog szkolny.

         

        Wszystkim bardzo dziękujemy!

        Dzięki pomocy wychowawców klas pierwszych, p. M.Romanowskiego, p. Aliny Groszyk oraz uczniów klas trzecich pierwszoklasiści bezpiecznie i wesoło przeszli do grona gimnazjalistów. Po uroczystym złożeniu przysięgi zostali przyjęci w szeregi Gimnazjum.


      • Dzień Wszystkich Świętych

        1 listopada jest dniem Wszystkich Świętych. Ważne jest aby pamiętać nie tylko o mogiłach najbliższych nam osób, których już nie ma wśród nas. Niech troska o nagrobki będzie znakiem pamięci, szacunku i czci dla tych, którzy odeszli. Zapalmy znicze pamięci.

         


        91 Rocznica Odzyskania Niepodległości

        W dniu 11.XI.2009r. odbyła się akademia z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Podczas uroczystości uczniowie klas gimnazjalnych zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, na który złożyły się wiersze i pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru i zespołu muzycznego "Mandolinki". Pierwszy raz przed publicznością szkolną wystąpił Michał Daszkiewicz, który akompaniował na sentyzatorze podczas recytacji wierszy.

         


        Święty Mikołaj w szkole

        4.12.2009

        Nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień 4 grudnia. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej spotkali się na apelu. Saniami zaprzęgniętymi w renifery przybył Święty Mikołaj, któremu towarzyszyły skrzaty.

        Uczniowie klasy 3 „d” przedstawiły barwne widowisko pt. „Spotkanie z Mikołajem”. Podczas zabawy Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Sprawił On, że na buziach dzieci zagościł uśmiech i radość. Obiecał, że wróci znów za rok.

         


        Tego dnia uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i gimnazjum, jak co roku, obchodzili w naszej szkole „Mikołajki”. Był to dzień, który spędzaliśmy na wesoło, w świątecznej atmosferze oraz przy muzyce, rozbrzmiewającej na każdej przerwie. Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim, przebrani za Mikołaje, bałwana i skrzaty odwiedzali klasy 4 – 6 SP i I – III gimnazjum i częstowali uczniów (ale tylko grzecznych!), nauczycieli i innych pracowników szkoły słodyczami. Mikołajami byli: Ala Prałat (IIIc) i Piotrek Gniady (IIa), bałwanem – Magda Moroz (IIIb), a skrzatami: Natalia Kiszko (Ic), Anita Perzan (IIIc), Ola Szydło (IIIc), Monika Dymerska (IIIb) i Justyna Tarasiuk (IIIb).

         


        Poradnik bezpiecznych zachowań

        Dnia 15.12.2009r. w ramach programu „Bezpieczne życie” odbyła się prezentacja multimedialna „Poradnik bezpiecznych zachowań” przeprowadzona przez pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

        Uczniowie klas 0 – 3 po spotkaniu ze strażakami wiedzą, jakim wypadkom najczęściej ulegają dzieci oraz jak można im zapobiec. Utrwalili zasady bezpieczeństwa w przypadku pożaru oraz bezpiecznych zachowań w domu.

         

        Prezentacja z całą pewnością przyczyni się do tego, by nasi uczniowie byli bezpieczni każdego dnia.


        Spotkanie opłatkowe 2009

        W dniu 17.12.2009 r. Dyrekcja oraz pracownicy naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się, by złożyć sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i połamać się opłatkiem.

         

        Podczas tegorocznego spotkania wigilijnego młodzież z kl. I A gimnazjum (pod kierunkiem p. A. Łukasz ) przedstawiła misterium bożonarodzeniowe pt. : "Najpiękniejsze serce". Uświetnieniem występu były kolędy w wykonaniu dziewcząt z chóru szkolnego (pod kierunkiem. p. M.Romanowskiego) oraz występ zespołu muzycznego "Mandolinki" (pod kierunkiem p. M. Dymerskiej).

         

        W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich p. Dyrektor M. Dziamałek, składając życzenia świąteczne. Uwieńczeniem spotkania było dzielenie się opłatkiem oraz słodki poczęstunek.

         


        Jasełka bożonarodzeniowe

        22.12.2009

        Małymi kroczkami zbliża się święto Bożego Narodzenia. „Nasi najmłodsi” z klasy I b pod opieką wychowawczyni J. Krajczyńskiej przygotowali „Jasełka bożonarodzeniowe”. Piękny spektakl przybliżył nas do tego oczekiwanego dnia. Uśmiechnięte buzie, świąteczny nastrój- to wszystko sprawiło, że braw nie było końca. Licznie przybyli rodzice z ciekawością oglądali swoich „milusińskich” w poczynaniach aktorskich. Jako uwiecznieniem był pokaz taneczny kl. 0 a pod opieką E. Eźlakowskiej.

         


        Dnia 22 grudnia 2009 r. w naszej szkole odbyły się Jasełka. W narracji wystąpiły tego dnia 4 Archanioły. Scenariusz okazał się nietypowy, ponieważ w pierwszej scenie aktorzy opowiedzieli nam i pokazali scenę z Księgi Rodzaju- dobrze nam znane kuszenie Adama i Ewy. Zwycięstwo Szatana-Węża oraz jego słowa: „Nikt nie wybawi was od mojego panowania” stały się punktem wyjścia do kolejnych fragmentów sztuki o narodzinach Zbawiciela.

         

        Tłem dla gry aktorów tym razem stały się kolędy. Pojawiły się nowe aranżacje oraz nowe kolędy, np. w wersji reggae „Góry Syjońskie”. Nad całością muzyczną czuwał p. Marek Romanowski.

         

        W sztuce wystąpili: Ania Gruszczyńska, Asia Motyka, Marta Jaśkiewicz, Mateusz Kobus (4 Archanioły), Hubert Stasiak (Adam), Martyn Nalepa (Ewa), Anita Worobiej (Maryja), Piotr Gniady (Józef), Paweł Parda, Błażej Bagiński (pasterze), Ewelina Bacławska, Agata Doraczyńska, Karolina Siemaszkiewicz, Kornelia Kuczyńska (Szatan-Wąż i 3 pokusy-pycha, chciwość, zmysłowość-próżność).


        Bal karnawałowy kl. 0 - III

        Dnia 5 stycznia 2010 roku na parkiecie naszej szkoły odbył się bal Karnawałowy kl. 0 – 3. Wszyscy bawili się przy skocznej muzyce. Zabawę prowadzili tancerze z Centrum Tańca Wasilewski- Felska z Olsztyna. Dzieci bajecznych strojach bawiły się wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami. Sił do tańca nabierały zjadając słodkie poczęstunki przygotowane przez rodziców i wychowawczynie w szkolnych salach. Zabawa się udała o czym świadczyły roześmiane buzie uczestników.


      • Zabawa karnawałowa dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej i I – III gimnazjum

        Dnia 7 stycznia 2010r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Bal karnawałowy połączony był ze zbiórką pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie bawiąc się, potrafili wesprzeć szczytny cel XVIII Finału WOŚP- gromadzenie środków pieniężnych dla dzieci z chorobami onkologicznymi na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny.

        Wszystkim uczestnikom i organizatorom balu serdecznie dziękujemy!

         


        Bezpieczne ferie 2010

        Dnia 20.01.2010r. w ramach programu „Bezpieczne życie” odbyła się prezentacja multimedialna pt. „Bezpieczne ferie” prowadzona przez funkcjonariuszki Powiatowej Komendy Policji w Mrągowie. Uczniowie klas 0 – 3 podczas spotkania z panią policjantką poznali niebezpieczeństwa związane z zabawą. Utrwalili zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz bezpiecznych zachowań w domu.

         

        Prezentacja na pewno przyczyni się do tego, by nasze pociechy były bezpieczne w czasie ferii, po których zadowolone i zdrowe wrócą do nauki w II semestrze.


        Turniej o Puchar Przechodni klas III

        Dnia 21.01.2010r. w naszej szkole, jak co roku, odbył się Turniej o Puchar Przechodni klas III. Zwycięzcy turnieju będą reprezentować naszą szkołę w II Międzyszkolnym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa „SUPER-ASY TRZECIEJ KLASY”, który zaplanowano na marzec.

         


        Kolędnicy 2010

        Anioły, pasterze, mędrcy i oczywiście diabeł, turoń i kowboj to niezbędni bohaterowie corocznych występów kolędników. 12 lutego 2010r. naszą szkołę nawiedziły poprzebierane postacie. Odwiedziły każdą klasę i zaprezentowały krótki program o tematyce bożonarodzeniowej. Aktorami byli uczniowie gimnazjum (kl. IC, IIC, IIA, IIB, IIIB) oraz panie nauczycielki (geografii, matematyki i w-fu).

             

             

             

             

             

             

             

             

           Kolędowanie przyniosło wiele radości występującym i i oglądającym. Pomogło samorządowi szkolnemu w zbiórce finansów na cele charytatywne.


      • 68 ROCZNICA UTWORZENIA ARMII KRAJOWEJ

        W dniu 25 lutego 2010 roku w naszej szkole odbyła się wieczornica poświęcona 68. rocznicy utworzenia Armii Krajowej. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: p. I. Szkudaj - kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Zdrowia, jako przedstawiciel władz miejskich, kapitan J. Puła - reprezentujący WKU w Giżycku, p. R. Raginia - wiceprezes Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, p. A. Jabłoński - prezes Powiatowego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mrągowie wraz z kombatantami, ks. W. Serafin - proboszcz parafii Św. Ojca Pio oraz przewodnicząca Rady Rodziców - p. D. Zielińska.

         

        Uczniowie klasy III B gimnazjum - J. Tarasiuk i J. Noworucki, przedstawili referat związany z powstaniem Armii Krajowej oraz działalnością Polskiego Państwa Podziemnego w okresie okupacji. Również można było obejrzeć prezentację multimedialną związaną z kolekcjonerskim wydaniem okolicznościowych monet Narodowego Banku Polskiego upamiętniających tak ważne wydarzenia w historii naszego państwa. Należy podkreślić, że rok 2009/2010, jako Rok Historii Najnowszej jest szczególny, obfituje w rocznice doniosłych wydarzeń historycznych: 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej i powstania Polskiego Państwa Podziemnego, 20. rocznicę powołania pierwszego niekomunistycznego rządu na czele z T. Mazowieckim 90. rocznicę bitwy warszawskiej.

         

        Nasi uczniowie brali udział w organizowanych konkursach o tematyce związanej z Patronem Szkoły - gen. Stefanem ,,Grotem" Roweckim, który był Komendantem Głównym Armii Krajowej. W konkursie plastycznym pt. ,,Żołnierze Armii Krajowej'' w kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej
        1 miejsce zajęła J. Hinz - kl.6d
        2 miejsce A. Świder - kl.5b
        3 miejsce zajął Ł. Rogiński - kl.4d.

         

        Tradycyjnie podczas wieczornicy odbył się finałowy etap Konkursu Wiedzy o Patronie i Jego Armii oraz Festiwalu Pieśni Patriotycznej, Wojskowej i Partyzanckiej. W X konkursie Wiedzy o Patronie i Jego Armii w kategorii klas gimnazjalnych zwycięzcą został W. Żarnoch - kl. II B, drugie miejsce zajął Sz. Flisiak - kl. I E, zaś trzecie miejsce zdobyła A. Prałat - kl. III C wyróżnienia otrzymali P. Pyszna kl. III C i P. Przybyłowski - kl. II C.

         

        Natomiast w XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej, Wojskowej i Partyzanckiej w kategorii klas 4 - 6 szkoły podstawowej 1. miejsce zdobyła O. Cichowska - kl. 6d za wykonanie piosenki pt. ,,Serce w plecaku'', 2. miejsce zajęła K. Jarmużewska - kl. 6d i 3. miejsce- M.Trejgo - kl. 6d.

        Natomiast w kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce wyśpiewała A. Perzan - kl. III C (,,Ej, dziewczyno''), drugie miejsce zajęła M. Moroz - kl. IIIB, a trzecie miejsce ucz. kl. II A - E. Bacławska. Zwycięzcom w konkursach i festiwalu wręczono nagrody, które ufundowali : Burmistrz Miasta Mrągowo, Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 4, p.J.Gosiewski oraz właściciel sklepu ,,Bajka'' w Mrągowie.

         

        Po raz pierwszy uczniowie brali udział w losowaniu Kuponu Konkursowego. Każdy, kto prawidłowo udzielił odpowiedzi na trzy pytania konkursowe dotyczące wiedzy o Patronie Szkoły, miał szansę na zdobycie cennej nagrody. Pani M. Dziamałek- dyrektor Zespołu - spośród wielu kuponów wylosowała jeden.

         

        Tym zwycięzcą okazał się K. Malinowski - uczeń klasy 4a. Wszystkim wyróżnionym w konkursach uczniom gratulujemy. Po wręczeniu nagród uroczystość powoli dobiegała końca. Na zakończenie wieczornicy wszyscy wysłuchaliśmy Hymn Armii Krajowej, w wykonaniu szkolnego chóru.

         


        Wielkopostne co nieco

        Wielki Post to tradycyjnie czas, kiedy odbywają się w parafiach rekolekcje wielkopostne. Nie ominęło to również parafii o. Pio i 19 marca w naszej szkole rozpoczął się dzień rekolekcyjny. W rozleniwione piątkowe przedpołudnie nauki wygłosił ks. mgr lic. Janusz Rybczyński z Wilkowa. Oprócz głoszącego nauki, w niesieniu Dobrej Nowiny wspomogła go młodzież z Ewangelizacyjnej Wspólnoty Oazowej. Młodzież ta zawitała do nas z bliskiego Kętrzyna. Paweł, Ziemowit, Joanna, Anna, Ewelina oraz Anna i Ewelina poprzez pantomimę brawurowo spuentowali nauki kaznodziei. Wszystko było również nagłośnione przez piosenki śpiewane przez chórzystów.

         

        Dodatkowo uczniowie z klas 4-6 SP mogli zmierzyć się w konkursie wiedzy biblijnej (konkurs przeprowadziła p. Danuta Martyniuk) a najmłodsze dzieci zobaczyły przedstawienie, które przygotowała p. Wioletta Bolejko.

         

        Serdeczne podziękowania składam p. Markowi za obecność i za chórzystów. Szczególne ukłony należą się Magdzie Moroz i Anecie Krapa, Ewelinie Bacławskiej i Ani Gruszczyńskiej za swój niepowtarzalny wkład w przygotowanie tego dnia.

        Ks. Adrian


        II Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowo

        SUPER – ASY TRZECIEJ KLASY Szkół Podstawowych

        Turniej ma charakter cykliczny. Organizowany jest w II semestrze każdego roku szkolnego. Konkurs przebiega zgodnie z opracowanym regulaminem pod nadzorem powołanej komisji.

        Impreza daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, wiadomości, organizacji pracy i współdziałania w grupie. Jest też okazją do przeżycia nowych sytuacji, wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Podczas sprawdzania prac przez komisję uczestnicy konkursu spędzili czas w sali rekreacyjnej.

         

        Zwycięskiej drużynie Zespołu Szkół Nr 4 został wręczony Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Mrągowo przez Panią Irenę Szkudaj – kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu w Mrągowie.

      •  


        Apel wielkanocny klas 0 – III

        Dnia 30 marca odbył się apel wielkanocny klas 0 – III. Klasa 0a wystąpiła w programie słowno – tanecznym pt. DYNGUSIARZE IDĄ. Maluchy tańce, śpiewem, recytacją wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt wielkanocnych. Dzieci przygotowała pani Ewa Eźlakowska, a akompaniowała pani Marzena Dymerska.

         

        W programie wzięli również udział uczniowie koła religijnego. Zaśpiewali pieśń „Cieszę się”, która wszystkim bardzo się podobała. Uczniów przygotowała pani Wioleta Balejko. Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od kolegów, koleżanek oraz dumnych ze swoich pociech rodziców.


        Misterium Wielkanocne pt. "Nikt Cię tu nie chce"

        Nasi uczniowie przed feriami wiosennymi mieli okazję przeżyć Misterium Wielkanocne pt. "Nikt Cię tu nie chce" w wykonaniu uczniów klasy 5d szkoły podstawowej pod kierunkiem p. D. Martyniuk.

         

        Przedstawienie, które wprowadza w atmosferę Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocy, uświetniły pieśni w wykonaniu szkolnego chóru.

         

        Życzymy pełnych pokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych.


        Tragiczna, smutna i bolesna lekcja patriotyzmu.

        13.04.2010

        W Zespole Szkół nr 4 szczególną rolę w wychowaniu patriotycznym odgrywają apele poświęcone obchodom zbrodni katyńskiej. Kwiecień, jako Miesiąc Pamięci Narodowej jest szczególnie ważny. Planowane tegoroczne obchody związane z 70. rocznicą Katynia miały się odbywać zgodnie z przygotowanym wcześniej scenariuszem. Jednak wydarzenia z 10 kwietnia zmieniły ten scenariusz.

        Była to tragiczna, smutna i bolesna lekcja patriotyzmu.

        Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 oddają hołd Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej - p. Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ofiarom tragicznej katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Minutą ciszy cała społeczność szkoły uczciła pamięć Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar tragicznej katastrofy samolotu w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia 2010 roku o godz.8.56.

         

        Młodzież uczestniczyła w apelu, który poświęcony był pamięci wszystkich ofiar katastrofy, złożyła hołd Tym, którzy zginęli jadąc na uroczystość obchodów 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

        Delegacja naszej szkoły, w której udział wzięły M. Moroz - przewodnicząca S. U., J. Kalinowska przedstawicielka Pocztu Sztandarowego, dokonała następującego wpisu w księdze kondolencyjnej wyłożonej w Urzędzie Miejskim:
        „Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej katastrofie samolotu Prezydenta RP pod Smoleńskiem. W obliczu tej tragedii łączymy się w bólu z Rodzinami i Najbliższymi Ofiar. W imieniu społeczności szkolnej wszystkim, których dotknęła ta tragedia, składamy najszczersze wyrazy współczucia. Dyrekcja, Pracownicy i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 4 im. Gen. Stefana ,,Grota'' Roweckiego w Mrągowie."


      • Obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

        W związku z obchodami 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 20 kwietnia odbył się apel szkolny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. K. Oman-Janczewskiej i p. A. Mankiewicz.

         


        Wieczornica pt. "Palą się ognie pamięci ..."

        Również tego dnia, po południu, uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w wieczornicy pt. "Palą się ognie pamięci ..." zorganizowanej przez młodzież gimnazjalną pod kierunkiem nauczycieli historii: p. B. Więcek i p .A. Romaniuk-Chrostowskiej. Montaż słowno - muzyczny poświęcony był ofiarom pomordowanym w Katyniu w 1940 roku i ofiarom tragicznej katastrofy prezydenckiego samolotu w dniu 10 kwietnia 2010 roku,w której zginęli najwybitniejsi przedstawiciele polskiej elity politycznej, wojskowej i kulturalnej na czele z Prezydentem i Jego Małżonką.

         

        Żałoba po katastrofie prezydenckiego samolotu nadal trwa. Palą się znicze i powiewają opuszczone do połowy masztu flagi otoczone czarną wstęgą. W tych trudnych chwilach dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły solidaryzują się z całą Polską.


        Obchody 6. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

        W dniu 1 maja 2010 roku uczniowie naszego Zespołu uczestniczyli w obchodach 6.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Podczas uroczystości, które odbyły się w amfiteatrze przy Placu Unii Europejskiej, szóstoklasiści zaprezentowali występ artystyczny związany z wybranymi państwami europejskimi.

         

        Ponadto uczniowie gimnazjum wzięli udział w grupowej zabawie terenowej „PODCHODY - POZNAJ MRĄGOWO 2010”. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez organizatorów.

         

        Obchody 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        Z okazji obchodów 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony tak ważnemu wydarzeniu, jakim była Ustawa Rządowa pierwsza w Europie, a druga na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Na mocy ustawy Rzeczpospolita stawała się monarchią konstytucyjną, w której obowiązywać miał podział władz na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.

        Najwyższym organem władzy ustawodawczej pozostawał dwuizbowy parlament, składający się z senatu i izby poselskiej. Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, powołała Straż Praw, wszystkie decyzje miały zapadać większością głosów. Próba umocnienia państwa została unicestwiona przez jej przeciwników - targowiczan i carycy Rosji - Katarzyny II.


         

      •  


        Spartakiada Rodzinna

        24 maja 2010r. odbyła się Spartakiada Rodzinna klas 1- 3 szkoły podstawowej. Jak co roku każdą klasę reprezentowało 2 uczniów i 2 dorosłych. Reprezentacje klas pokonywały tor przeszkód, który składał się z zadań fizycznych i umysłowych.

        Spartakiada Rodzinna zakończyła się wręczeniem nagród:

        I miejsce klasa 1a

        II miejsce klasa 3a

        III miejsce klasa 3c

        Zostały przyznane także nagrody za udział, które ufundowała p. Marzena Nowocień. Spartakiadę zorganizowały: p. Ewelina Wójcik, p. Bogusława Ostrowska i p. M. Tułazińska.


        Dzień Sportu Szkolnego

        Tradycyjnie w dniu 1 czerwca w naszym Zespole obchodziliśmy Dzień Sportu Szkolnego. Zarówno uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej jak i gimnazjaliści z klas I - III wzięli udział w różnorodnych konkurencjach sportowych np. wyścigi rzędów, przeciąganie liny, rzuty do kosza , a także w rozgrywkach w piłce koszykowej, czy piłce siatkowej. Zawodnicy grając fair - play, zmagali się do końca, rywalizując o zwycięstwo i główną nagrodę - Puchar Przechodni dla najlepszej drużyny. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Każda z klas gorliwie kibicowała zawodnikom i walczącym drużynom.

         

        W wyniku klasyfikacji końcowej Puchar Przechodni otrzymała klasa 6 d szkoły podstawowej, a w gimnazjum klasa III D. Gratulujemy zwycięskim drużynom.


          Realacje z kolarskich imprez sportowych

         

        Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 są uczestnikami zajęć kolarskich prowadzonych w ramach działalności Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Od roku 2005, kiedy to została reaktywowana sekcja kolarska stali się oni pierwszymi zawodnikami , którzy rozpoczęli specjalistyczne treningi sportowe. Trenerem naszych zawodników został Marek Rogiński nauczyciel wychowania fizycznego. Już od początku startów w wyścigach kolarskich uczniowie naszej szkoły zaczęli odnosić znaczące sukcesy sportowe . Uczestniczyli oni w zawodach kolarskich , które odbywały się na terenie całego kraju. Do najlepszych zawodników należeli m. in : Marek Krajczyński , Kamil Rachwalik, Mateusz Jezuit, Dominik Marcinkjan. Po dwóch latach treningu przyszedł czas na sukcesy w najważniejszych imprezach kolarskich w kraju. W roku 2007 Tomasz Madrak zdobył tytuł Mistrza Polski w kolarstwie górskim w Kielcach , a jego brat Paweł Madrak tytuł wicemistrza kraju. Drużyna gimnazjum wygrała Mini Tour de Pologne w Olsztynie , a zespól szkoły podstawowej zajął trzecie miejsce. Kolejne lata przyniosły wiele sukcesów kolarzy z naszej szkoły. W ciągu jednego sezonu startowali oni w ponad czterdziestu wyścigach kolarskich , z których przywozili puchary i medale. Nowymi doświadczeniami były starty na torze w Żyrardowie, gdzie na Mistrzostwach Makroregionu Warszawsko-Mazurskiego w kolarstwie torowym nasi uczniowie zdobyli siedem medali. W roku 2009 zespół gimnazjum i szkoły podstawowej wygrał drużynowy wyścig Mini Tour de Pologne w Białymstoku.

         

        Do najważniejszych sukcesów w roku 2010 należą :

        - II miejsce – mistrzostwa województwa warmińsko- mazurskiego MTB – Michał Nalepa- szkoła podstawowa
        - I miejsce - mistrzostwa województwa warmińsko- mazurskiego MTB – Julia Romaniuk- szkoła podstawowa
        - I miejsce - drużynowe mistrzostwa województwa warmińsko- mazurskiego MTB – gimnazjum
        - II miejsce - drużynowe mistrzostwa województwa warmińsko- mazurskiego MTB – gimnazjum( II zespół)
        - III miejsce - drużynowe mistrzostwa województwa warmińsko- mazurskiego MTB –szkoła podstawowa
        - III miejsce – drużynowo Mini Tour de Pologne – Warszawa 01.08.2010 – szkoła podstawowa
        - I miejsce – mistrzostwa makroregionu warszawsko- mazurskiego – start wspólny – Karol Grudek- gimnazjum
        - II miejsce - Mistrzostwa Polski MTB – Kielce 04.09.2010 – Michał Nalepa –szkoła podstawowa
        - IV miejsce - Mistrzostwa Polski MTB – Kielce 04.09.2010 – Olivier Rohde –szkoła podstawowa

        Obecnie ośmiu zawodników z naszej szkoły jest objętych szkoleniem kadry wojewódzkiej w kolarstwie szosowym. Uczniowie klasy III a Paweł i Tomasz Madrak od kwietnia 2010 roku reprezentują barwy klubu Stal Grudziądz . Należą oni do najlepszych kolarzy w kraju w kategorii junior młodszy . Paweł w tym roku zdobył jedenaście medali mistrzostw Polski w kolarstwie torowym i szosowym, a jego brat Tomasz cztery.

        Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do rozpoczęcia treningów kolarskich, prowadzącym zajęcia jest nauczyciel wychowania fizycznego Marek Rogiński.

         

        Z kolarskich tras!

         

        Bardzo dobrze spisali się uczniowie Zespołu Szkół nr 4 Mrągowo w odbywających w sobotę i niedzielę Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kolarstwie szosowym – Puchar Warmii.

        W Barczewie została rozegrana jazda indywidualna na czas W kat. Żak doskonale spisał się Michał Nalepa, który nie dał żadnych szans rywalom i wygrał wyścig. Bardzo dobre trzecie miejsce zajął Michał Kaczyński, Oliwier Rohde był szósty. W kat. młodzik najlepiej spisał się Błażej Skopnik 9 , Bartłomiej Rajch 14. W kategorii junior młodszy na podium stanął Krystian Kowalczyk, który był trzeci, Piotr Gniady był 6 , Karol Grudek 7.

        W Lutrach został rozegrany wyścig o mistrzostwo województwa ze startu wspólnego. Ponownie jak dzień wcześniej w kat. Żak najlepszym okazał się uczeń klasy Vb Michał Nalepa. Samotnie uciekał on przed goniącym go peletonem i niezagrożony minął linię mety. Na szóstym miejscu do mety dojechał Michał Kaczyński, a Olwier Rohde był ósmy. Doskonale w kat. młodzik spisał się uczeń klasy VIb Błażej Skopnik, który wygrał finisz z grupy zajmują drugie miejsce. Jednak jemu przypadł tytuł mistrza naszego województwa, ponieważ przegrał on z zawodnikiem z Białegostoku( p.k). W kategorii młodzik wystartowało 37 zawodników.

        Doskonale pojechali nasi juniorzy młodsi Krystian Kowalczyk z klasy IIID był drugi, a Karol Grudek z IIA trzeci. Naszych zawodników bardzo dobrze "rozprowadził" Piotr Gniady, który wypracował im dogodne miejsca w finiszowej rozgrywce.

        W mistrzostwach województwa Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie było reprezentowane przez siedemnastu zawodników. W końcowej klasyfikacji drużynowej odnieśliśmy ogromny sukces zajmując drugie miejsce tuż za klubem Warmia Biskupiec.

         

        W Wysokie Mazowieckie odbył się mocno obsadzony ogólnopolski wyścig kolarski zaliczany do challange PZKol. Bardzo dobrze spisali się w nim uczniowie naszej szkoły. Najlepiej z nich kolejny już raz w tym sezonie pojechał Krystian Kowalczyk, który ukończył wyścig na doskonałym czwartym miejscu. Tuż za nim z głównego peletonu finiszowali Piotr Gniady 6, Michał Haczykowski 8 i Karol Grudek 10. Występ naszych zawodników do dobry sygnał wzrastającej formy przed czekającymi ich w najbliższym czasie najważniejszymi imprezami sportowymi w kraju.

         

        W niedzielę szesnastu naszych zawodników w Bartoszycach walczyło w eliminacjach wojewódzkich do Amatorskich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Był to bardzo udany występ naszych "przyszłych mistrzów". Trzech z nich stanęło na podium , a kolejnych pięciu uzyskało awans do finału Amatorskich Mistrzostw Polski w Kielcach (z każdej eliminacji bezpośrednio awansuje sześciu najlepszych zawodników).

        Oto najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

        • 1. Michał Nalepa Vb szkoła podstawowa
        • 2. Jankowska Natalia VIb szkoła podstawowa
        • 3. Paweł Parda IIIA gimnazjum
        • 4. Bartek Nalepa IB gimnazjum
        • 5. Michał Kaczyński Vb szkoła podstawowa
        • 5. Marta Parda VIb szkoła podstawowa
        • 6. Bartek Dołżycki VIb szkoła podstawowa
        • 6. Rohde Olivier IVa szkoła podstawowa

        W Bartoszycach odbył się również wojewódzki wyścig w kat. junior młodszy. Tu na podium stanął Krystian Kowalczyk, który był drugi i trzeci Piotr Gniady. Na piątym miejscu wyścig ukończył Karol Grudek.

         

        W Raszągu koło Biskupca odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kolarstwie górskim szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na starcie tych zawodów stanęło 25 uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie . Nasi zawodnicy uzyskanymi wynikami potwierdzili swoją przynależność do czołówki kolarzy naszego województwa. W kategorii szkół podstawowych indywidualnie najlepiej spisał się uczeń klasy VI b Błażej Skopnik , który był czwarty . Michał Nalepa zajął 5 miejsce , Bartłomiej Rajch 13, Romaniuk Kamil 14, Damian Michalski 16. Drużynowo Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie został sklasyfikowany na drugim miejscu za drużyną z Bartoszyc. W wyścigu dziewcząt szkół podstawowych Mastalerz Wiktoria była 6 , Jankowska Natalia 8 , Twardowska Weronika 13 , a Katarzyna Szczubełek 15. Drużynowo nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce za kolarkami z Biskupca.

        W wyścigu kolarzy ze szkół gimnazjalnych najlepiej spisał się uczeń klasy III d Krystian Kowalczyk , który zdobył srebrny medal. Piotr Gniady miał na początku wyścigu defekt i gonił czołówkę ostatecznie zajął czwarte miejsce. Godziuk Grzegorz był 8 , Żarnoch Wojciech 11, a Michał Haczykowski 13. Gimnazjaliści Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie zostali drużynowo srebrnymi medalistami mistrzostw województwa.

        W niedzielę w Olsztynie odbyła się V seria Maratonu Mazovia MTB . Trójka młodych kolarzy z Zespołu Szkół nr 4 W Mrągowie po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej strony w rywalizacji indywidualnej . W swoich kategoriach wiekowych na podium stanęli : Bartosz Nalepa pierwsze miejsce , Wojtek Szałachowski drugie miejsce i Michał Nalepa trzecie miejsce.

        Za tydzień nasi juniorzy młodsi wyjeżdżają do Tarnowa Podgórnego na III edycję Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.

        Marek Rogiński

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           


      • II edycja programu edukacyjnego „Bezpieczne życie”

         

        W roku szkolnym 2008/2009 w Zespole Szkół Nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie wdrażano program edukacyjny „Bezpieczne Życie” w klasach I-III. Programem objęto łącznie 274 uczniów kształcenia zintegrowanego. Realizacja programu przebiegała w oparciu o dwa pakiety edukacyjne „Bezpieczny dom” oraz „Odnaleźć Zgubka”.

        Głównym celem programu było wskazanie potencjalnych zagrożeń życia i zdrowia, sposobów zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, a także wykształcenia u dzieci umiejętności postępowania w trudnych sytuacjach.

        W realizacji programu na terenie szkoły można wyodrębnić dwa etapy.

        I ETAP

        W celu przygotowania fachowej kadry zorganizowano szkolenie teoretyczno – praktyczne nauczycieli kształcenia zintegrowanego objętych programem, które odbyło się w Zespole Szkół Nr 4 w Mrągowie.

        Zajęcia prowadzone były w formie modułów tematycznych. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał komplet materiałów (pakiet dydaktyczny) niezbędny do realizacji programu w placówkach oświatowych. Przeszkolona kadra otrzymała zaświadczenia uprawniające do realizacji programu „Bezpieczne Życie” ewidencjonowane w Biurze ds. Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

        W listopadzie odbyła się oficjalna inauguracja programu w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie z udziałem zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli.

           

            

        II ETAP

        Przekazano informacje o programie „Bezpieczne Życie” rodzicom i dzieciom. Wszyscy rodzice z zadowoleniem poparli realizację programu dzięki któremu wzrośnie bezpieczeństwo ich dzieci. Większość rodziców zobowiązała się aktywnie włączyć do realizacji programu.

        Od listopada 2008r. w klasach I - III rozpoczęto realizację pakietu edukacyjnego „Bezpieczny dom” czyli „Kicia i Rufi – zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom w domu”.

        Poprzez atrakcyjny dobór metod i form realizowanych w klasach oraz w terenie zajęć wszystkie dzieci wiedzą:

        • Jakim wypadkom najczęściej ulegają dzieci w różnym wieku oraz jak można im zapobiec?
        • Jak dzwonić na pogotowie ratunkowe?
        • Poparzenia należy schładzać zimną wodą
        • Dlaczego należy używać kasku w czasie jazdy na rowerze?
        • Jakie są symptomy zatrucia?
        • Jak udzielić pierwszej pomocy?
        • Jak prawidłowo korzystać z urządzeń elektrycznych?
        • Jak zachować się w przypadku pożaru?

        Potwierdzeniem zdobytych wiadomości są dyplomy ukończenia kursu „Kicia i Rufi”, które wręczono na zakończenie modułu. Dzieci mają świadomość, że nauczyły się ważnych i przydatnych rzeczy.

        W drugim semestrze roku szkolnego 2008 / 2009 realizowano pakiet edukacyjny dla dzieci, które się zgubiły „Odnaleźć Zgubka”.

        Dzieci najlepiej opanowują zasady postępowania w razie zagubienia podczas zabawy, gdy mogą wypróbować nową wiedzę w praktyce, tzn. gdy „uczą się wszystkimi zmysłami”. Zgodnie z tym doświadczeniem większość zabaw / ćwiczeń z tego modułu przeprowadzono, w środowisku naturalnym, dzieci od razu mogły zobaczyć, dotknąć i wypróbować w rzeczywistości to, czego się właśnie uczyły. Ćwiczenia powtarzano kilkakrotnie, aby dzieci mogły opanować wszystkie umiejętności.

        Uczestnicy modułu „Odnaleźć Zgubka” otrzymali dyplomy ukończenia kursu, które potwierdzają znajomość trzech „złotych” zasad:

        1. Przytul się do drzewa!
          Dziecko umie opanować ogarniającą je panikę i przerywa niekontrolowane błądzenie po lesie. Staje obok drzewa i przytula się do niego, co daje mu poczucie bliskości, a więc bezpieczeństwo
        2. Staraj się by było cię widać i słychać!
          Dziecko musi mieć przy sobie gwizdek. Powinno go używać! Poza tym powinno umieć wysyłać proste sygnały alarmowe
        3. Utrzymaj ciepło!
          Dziecko wie, że musi pozostać całkowicie ubrane. Poza tym umie wybudować sobie proste schronienie (szałas).

        W celu zwiększenia efektywności wdrażanego programu dodatkowo zorganizowano:

        • Spotkania z udziałem policjanta (apele oraz pogadanki w klasach)
        • Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły oczami dzieci klas 0 – III
        • Konkurs na plakat „Bezpieczne życie”
        • Konkurs plastyczny „Bezpieczne Życie”.

        Prace z tego konkursu wzięły udział w konkursie międzyszkolnym. Nasza szkoła zdobyła III miejsce oraz pięć wyróżnień. Prace z tego konkursu umieszczono w CK i T w Mrągowie.

               

           

        Konkurs wiedzowy z zakresu ruchu drogowego klas 0 – III „Bezpieczne dzieci na polskich drogach”.

           

        Prezentację multimedialną „Pieszy na drodze” z udziałem policjanta

        Teatrzyk „Przyjazna kuchenka” w wykonaniu koła teatralnego klas I – III
             

        Inscenizację „Pieszy na drodze” w wykonaniu klasy III a.

        Spektakl profilaktyczny w wykonaniu grupy teatralnej z Krakowa.

         

        Szkolnie na fantomie klasy III – udzielanie pierwszej pomocy, które przeprowadziła pani Marta Tułazińska.

           

         

          

        „Scenka o energii”

        Wycieczki klas I – III do Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

        Teatrzyk „Odnaleźć Zosię” dla dzieci z przedszkola „Kubuś” i „Stokrotka”.

        Międzyszkolną olimpiadę dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej pod hasłem „Żyj zdrowo i bezpiecznie”.

        Uczestnicy olimpiady rozwiązując zadania testowe oraz wykonując zadania sprawnościowe mieli okazję wykazać się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami z zakresu realizacji programu „Bezpieczne Życie”. Nasza szkoła zdobyła II miejsce.

             

          

          

          

          

         pokazowe i ćwiczenia strażackie przeprowadzone przez PSP w Mrągowie po przeprowadzonym alarmie próbnym

           



         

         


        1 czerwca 2009 roku w amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie odbył się uroczysty finał programu edukacyjnego „Bezpieczne Życie”. Głównym organizatorem imprezy był Zespół Szkół nr 4.

        Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście, rodzice, uczniowie klas I – III z Zespołu Szkół nr1 i Zespołu Szkół nr 4 oraz nauczyciele.

        Koło teatralne klas I – III z naszej szkoły przedstawiło spektakl pt. „Odnaleźć Zosię”.

              




        W tym dniu miały swój debiut na scenie cheerlederki z naszej szkoły. Przedstawiciel komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie – naczelnik wydziału Pan Wiktor Zmysłowski przeprowadził „mini” konkurs wiedzowy z zakresu realizowanego programu „Bezpieczne Życie”. Uczestnicy konkursu popisali się obszerną wiedzą przez co cała społeczność uczniowska otrzymała pochwałę za tak dobrą znajomość programu.

         

        Pani Burmistrz Mrągowa wręczyła liczne nagrody dla uczestników konkursu plastycznego oraz dla uczestników międzyszkolnej olimpiady.

        Po zakończeniu wszystkich uczestników finału zaproszono na grochówkę, którą przygotował Hotel „Merkury” w Mrągowie.

        W ramach II edycji programu edukacyjnego „Bezpieczne życie” 2 czerwca 2010r. odbyła się olimpiada pod hasłem „Bawimy się zdrowo i bezpiecznie”.

         

        Klasy 0 – 3 uczyły się piosenki „Zgubek” i wykonywały prace plastyczne. Klasy 3 zmagały się w konkurencjach wiedzowo -sprawnościowych. Zwyciężyła klasa 3c.

         


        III Turniej Szkół Gimnazjalnych

        W dniu 10 czerwca 2010r. w CKiT odbył się III Turniej Szkół Gimnazjalnych, w którym wzięli udział uczniowie z mrągowskich szkół gimnazjalnych oraz z Powiatu Mrągowskiego. Do tegorocznej edycji turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, zgłosiły się szkoły: Gimnazjum nr 1 przy OHP, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum w Pieckach. Uczniowie mieli zaprezentować swoje występy w trzech kategoriach: piosenka, sztuka teatralna i taniec, które oceniane były przez jury na czele z p. Agatą Dowhań oraz wymagającą publiczność gimnazjalistów kibicującą swoim zespołom.

         

        Nasz zespół muzyczny na czele z wokalistką- Magdą Moroz i grupą taneczną od razu rozgrzał wszystkich piosenką pt ."Kolorowe sny". Byli świetni i otrzymali gromkie brawa.. Uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez nauczycieli: p. A. Groszyk, p. J. Ratajczyk i p. M. Romanowskiego, wykazali się wielkim talentem zarówno aktorskim, tanecznym, jak i muzycznym. Każdy z występujących zespołów w poszczególnych kategoriach starał się pokazać z jak najlepszej strony na mrągowskiej scenie. Rywalizacja była trudna. Nasi uczniowie z klasy II A i B wspaniale odegrali bajkową wersję "Współczesnego Kopciuszka". W tej nowoczesnej inscenizacji o względy króla Rock'n'Rolla zabiegały panny z całej okolicy. Wspaniale również spisał się nasz zespół taneczny w tańcu zatytułowanym "CAR", dziewczęta z klasy I E ,II A , III B i C pokazały w tańcu swoje umiejętności.


        Dzięki talentowi i zaangażowaniu młodzieży wywalczyliśmy pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 1, trzecie zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2, a czwarte Gimnazjum w Pieckach. Wszyscy zostali nagrodzeni przez organizatorów i wspierających imprezę sponsorów.

         

        Przede wszystkim była to świetna integracyjna zabawa, która pokazała, jak utalentowana jest młodzież szkół gimnazjalnych i jak ma wiele wspaniałych pomysłów.

        Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji turnieju.


        Bal gimnazjalny

        W pięknej scenerii, stylizowanej na dwór królewski, odbył się 12 czerwca 2010r. bal gimnazjalny. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Irena Szkudaj, kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mrągowie, p. Dorota Zielińska, przewodnicząca Rady Rodziców, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice.

         

        Bal tradycyjnie rozpoczęto polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich. Wspaniale przygotowany i zatańczony chodzony zachwycił zebranych, którzy gromkimi brawami nagrodzili wykonawców.

         

        Następnie odbyła się część oficjalna. Uczniowie i rodzice mieli okazję podziękować dyrekcji szkoły i nauczycielom za ich trud włożony w wychowanie i nauczanie młodzieży. Z kolei przedstawiciel SU pożegnał starszych kolegów, po czym konferansjer zaprosił wszystkich zebranych na część artystyczną w wykonaniu kl. III B i III C.

         

        Nagle zabrzmiały fanfary i pojawił się orszak królewski: król, królowa, damy dworu i błazen, a marszałek dworu oznajmił, że z dalekich krain przyjechały wędrowne trupy, które swoje talenty zaprezentują królewskiej parze. Zebrani mogli zobaczyć występy grupy tanecznej przybyłej wprost ze słonecznej Arabii, posłuchać śpiewu i gry na flecie wędrownych minstreli, obejrzeć sztuczki iluzjonisty i zachwycić się pantomimą niewiernego rycerza.

         

        Występy aktorów zachwyciły nie tylko parę królewską, ale także publiczność, która głośnymi oklaskami wyraziła swój aplauz. Po części artystycznej uczniowie i zaproszeni goście udali się na poczęstunek, a potem parkiet należał już tylko do roztańczonej młodzieży!

         


      • Turniej dla klas I pod hasłem „Lubimy sport i zabawę”

        Dnia 22 czerwca 2010r. w Zespole Szkół Nr 4 w Mrągowie odbył się Turniej dla klas I pod hasłem „Lubimy sport i zabawę”. Uczniowie zmierzyli się w sportowym duchu walki w sześciu konkurencjach. Sportowcom dopisywał humor i zdrowa chęć rywalizacji. W zawodach brały również udział panie wychowawczynie, którym zacięcie kibicowały dzieci.

         

        Zawody zakończyły się wręczeniem nagród. Każda klasa zdobyła po 35 punktów i otrzymała w nagrodę piłki.


        V Przegląd Przedstawień Profilaktycznych w ZS Nr 4

        21.06.2010r. już po raz V w ZS Nr 4 odbył się Przegląd Przedstawień Profilaktycznych. Uczniowie kl. Vd SP(2 zespoły), kl.VIa SP, kl. VId SP, IC G, IIC G przygotowali 6 przedstawień poruszających problemy, z którymi borykają się młodzi ludzie. Na szkolnej scenie mogliśmy zobaczyć rodzinę uwikłaną w liczne nałogi, niezwykłą rozprawę sądową, podczas której został osądzony alkohol. Inscenizacje przestrzegały przed złym towarzystwem, pokazywały skutki niewłaściwych wyborów, potępiały wagary, agresję, ocenianie innych po wyglądzie, przestrzegały przed fałszywą przyjaźnią. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, pisząc scenariusze przedstawień, potrafili rozbawić i skłonić do refleksji.

         

        Występy uświetnił spektakl pt. „Kopciuszek” , dzięki któremu uczniowie reprezentujący „czwórkę” wygrali Turniej Szkół Gimnazjalnych. W przerwach między przedstawieniami profilaktycznymi szkolną publiczność bawiły scenki sytuacyjne przygotowane przez teatr amatorski „Parodia”.

         

        Koordynatorami imprezy byli: opiekunka koła teatralnego pani Katarzyna Bałdyga oraz pedagodzy szkolni pani Alina Groszyk i pani Stanisława Ptaszyńska – Gencza. Za przygotowanie oprawy muzycznej odpowiedzialny był opiekun chóru szkolnego pan Marek Romanowski. Impreza dostarczyła wielu wrażeń, była niecodzienną lekcją wychowania.


        Podsumowanie działalności ekologicznej w Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie

        22 czerwca 2010 r. odbyło się podsumowanie działalności ekologicznej w Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie.

         

        Wręczone zostały nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie , którzy zdobyli I i II miejsce w konkursie na prezentacje ssaków leśnych , mieli okazje zaprezentować swoje zdolności artystyczne przybliżając nam wiewiórki i zająca.

         

        Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs dla klas IV- VI SP o tytuł „Ekologicznej klasy” oraz indywidualny dla uczniów o tytuł „ Przyjaciela przyrody” – dotyczący zbiórki zużytych baterii.

        Tytuł „Ekologicznej klasy” zdobyła klasa:

        • IV c – I miejsce
        • IV d – II miejsce
        • VI b – III miejsce

        Tytuł „przyjaciela przyrody” zdobyli uczniowie:

        • Piotr Żarnach – IV c – I miejsce
        • Jakub Dobrosielski – VI b – II miejsce
        • Dawid Szustakiewicz – IV d – III miejsce

        V Festiwal Piosenki Polskiej - „Śpiewać każdy może”

        W dniu 23 czerwca 2010 odbył się w naszej szkole V Festiwal Piosenki Polskiej - „Śpiewać każdy może”. Do eliminacji, które odbyły się 14.06.2010 przystąpiło 22 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

         

        Do finału zakwalifikowało się: 10 uczennic ze szkoły podstawowej i 8 z gimnazjum. W finale w dniu 23.06.2010 najlepsi okazali się:

        W kategorii Szkoła Podstawowa:

        1. Kornelia Kiszko- kl. 4c (za wykonanie piosenki zespołu Farba- „Chcę tu zostać”)
        2. Karolina Jarmużewska -kl 6d (za wykonanie piosenki „Cicho”- Ewy Farnej)
        3. Oliwia Cichowska- kl. 6d (za wykonanie piosenki „Zanim zrozumiesz”- Varius Manx)

        W kategorii Gimnazjum:

        1. Angelika Ostrowska- kl.II D (za wykonanie piosenki „Szukaj mnie”- Edyty Geppert)
        2. Karolina Zawrotna- kl. II D (za wykonanie piosenki „ Cykady na cykladach” -zespołu Maanam)
        3. Emilia Kowalczyk- kl. I C (za wykonanie piosenki „ List”- Edyty Górniak)

        Festiwal Piosenki Zagranicznej

        Festiwal Piosenki Zagranicznej w Zespole Szkół nr 4 odbył się już po raz 7-my. 23 czerwca do rywalizacji stanęło 8 utalentowanych wokalistek. Poziom konkursu był jak co roku bardzo wysoki.

         

        Jury miało trudności przy ustalaniu werdyktu, ale ostatecznie przyznano:
        I miejsce – Ola Lach (kl.Ic gim) i Julia Rutkowska (kl. 3a SP) oraz dwa wyróżnienia dla Eweliny Bacławskiej (kl.IIA gim) i Karoliny Jarmużewskiej (kl.VId SP).

         


        Dzień Europejczyka

        24 czerwca odbył się, obchodzony w naszej szkole corocznie, Dzień Europejczyka. Przygotowały go pani Małgorzata Witkowska i pani Katarzyna Oman-Janczewska. W różnego typu konkursach uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu geografii, muzyki, architektury, kultury krajów Unii Europejskiej, co nie zawsze było łatwym zadaniem.

         

        Uczniowie układali też hasło reklamujące nasz kraj we wspólnocie europejskiej. Wszyscy dobrze się bawili, a zdobyta tego dnia wiedza na pewno wielu osobom przyda się podczas najbliższych wakacji.


        Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

        Dnia 24 czerwca odbyło się urczyste zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym naszej szkoły.

        Klasa 0 A wystąpiła w programie słowno-tanecznym pt.: "Żegnaj przedszkole". Maluchy tańcem, śpiewem, recytacją pożegnały przedszkole i z radością powitały wakacje.

         


        Zakończenie roku szkolnego klas 1 - 3 szkoły podstawowej.

         


        25 czerwca 2010 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010 dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum z udziałem p. M. Dziamałek - Dyrektora Zespołu Szkół Nr 4 oraz zaproszonych gości: ks. W. Serafina- proboszcza parafii św. Ojca Pio, p. J. Korszuna i p. K. Żarnocha - przedstawicieli prezydium Rady Rodziców w Zespole oraz rodziców i nauczycieli.

         

        Pani Dyrektor Zespołu- p. M. Dziamałek wręczyła uczniom nagrody za osiągnięcia dydaktyczne, działalność sportową, artystyczną, ekologiczną i inną oraz świadectwa z wyróżnieniem.

         

        Zaproszeni goście i Dyrekcja Zespołu życzyli uczniom pogodnych i bezpiecznych wakacji, a nauczycielom i pracownikom szkoły dobrego wypoczynku.

        Teraz wakacje!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie, os. Osiedle Mazurskie 12
      • tel. 089-742-69-71
      • os. Mazurskie 12 11-700 Mrągowo Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych