• Rozpoczącie Roku Szkolnego 1 września 2007

        • "I znów błysnął w szybach promyk radości,
          srebrny głos dzwonka się rozlega.
          A oto wrzesień i nowe sprawy".
          Cz. Janczarski

          Rozpoczynamy następny etap naszego życia szkolnego. Przed nami dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Trochę świata szkolnej rzeczywistości poznaliśmy, ale nadal będziemy zdobywać nowe umiejętności, odkrywać tajniki nauki oraz pokonywać różne przeszkody, w których pomogą nam nasi nauczyciele i wychowawcy - przewodnicy nowej "Podróży" do wyznaczonego celu. To oni będą stać na straży naszych sukcesów i niepowodzeń, z którymi możemy się zetknąć.

                                

          Przeniesiemy się do krainy marzeń, tajników wiedzy oraz słów pięknych i mądrych, dzięki którym owa urokliwa kraina istnieje. Jak Mały Książę Antoine de Saint Exupery'ego będziemy poszukiwać i odkrywać, marzyć i fantazjować, kochać zachody słońca i przyjaciół, ale też w codziennej pracy będziemy kować się radą: "Nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia". "Nauka jest jak niezmierne morze (...) Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony".

          Niech zatem start do następnego etapu życia w roku szkolny2007/2008 będzie dla uczniów Zespołu Szkół Nr 4 w Mrągowie udamy i przyniósł najwięcej satysfakcji.



        • "Czwórka" sprząta świat 15 września 2007

        • Mrągowska „czwórka” kształci przyszłych ekologów. Co roku uczniowie tej szkoły uczestniczą w akcjach, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. Motto naszych działań:

          Musimy nauczyć się dbać o środowisko,
          w którym mamy żyć, chodzi o to, czy nauczymy się tego na czas

          Dawid Geates

          W tym roku w dniach 14 – 16 września odbyła się kolejna akcja „Sprzątania Świata – Polska 2007” pod hasłem „Oszczędzaj, wyłączaj, odzyskuj – świeć przykładem”. Uczniowie Zespołu Szkół nr4 postanowili pomóc przyrodzie. W akcji wzięło udział około 430 uczniów z klas szkoły podstawowej i gimnazjum (razem 20 klas) wraz z wychowawcami. Sprzątali teren w okolicach szkoły, osiedla mazurskiego, lasku w pobliżu osiedla, Lasowca. Zebrali około 170 worków śmieci. Dzięki ścisłej współpracy z Nadleśnictwem Mrągowo, dnia 15. 09. członkowie Klubu Młodego Ekologa, Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody oraz uczniowie z klas – V a, VI a, VI c wzięli czynny udział w akcji pod opieką nauczycieli –Anny Stadnickiej, Danuty Martyniuk, Lucyny Obryckiej, Barbary Bąbki, pani Anny Florek ,zdobywającej szlify w zawodzie nauczyciela oraz rodzica pana Andrzeja Noconia. Po przydzieleniu zadań przez pana Andrzeja Martyniuka oraz pana Dawida Kaczmarka, pracowników nadleśnictwa, wszyscy z zapałem zabrali się do pracy.

                   

                   

          Sprzątaliśmy okolice jeziora Czos od amfiteatru do Troszczykowa oraz teren między jeziorem Czos a jeziorem Małe Sułtapie. Efektem naszych działań było zebranie 65 worków śmieci. Największy procent wśród zebranych odpadów stanowiły plastikowe butelki po napojach, które ze względu na długi czas rozkładu ( ok. 500 lat) najbardziej zagrażają środowisku. Wśród zbieranych śmieci znalazły się również szklane butelki, torebki foliowe, puszki, kable, kafelki, liczne opakowania po słodyczach, odzież, opony, części od telewizora.

                 

          Po ciężkiej pracy wszyscy uczestnicy akcji zasiedli przy ognisku przygotowanym przez pracowników nadleśnictwa. Spożywając pieczone kiełbaski i popijając napoje, zakupione przez nadleśnictwo, uczniowie wymieniali swoje wrażenia i dzielili się spostrzeżeniami.

        • Ślubowanie klas pierwszych 27 września 2007

        • 27 września 2007r. o godz. 8:00 odbyła się ceremonia pasowania na ucznia dzieci klas pierwszych kształcenia zintegrowanego. Każda klasa zaprezentowała krótki program artystyczny, który był oceniany przez jury składające się z ich rodziców.

                

          Najważniejszą częścią uroczystości była przysięga na sztandar naszej szkoły, złożona przez uczniów i rodziców.

                  

          Z okazji tej uroczystości uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej klasy rozeszły się do sal na poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

        • Święto Szkoły 27 września 2007

        • Z krwi naszej powstanie Ojczyzna, aby wiecznie żyć ...

          27 września po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta p. O. Siemieniec, wizytator KO w Olsztynie p. K. Ziemak, ks. Proboszcz Parafii Ojca Pio W. Serafin, komendant WKU w Giżycku mjr M. Świętochowski oraz kombatanci ze ŚZŻ AK.

                  

                  

          Pani Burmistrz w krótkim wystąpieniu sięgnęła pamięcią do czasów, kiedy nadawano szkole imię, podkreśliła, że nasza „Czwórka” szanuje tradycje patriotyczne i ściśle współpracuje z kombatantami ze ŚZŻ AK. Następnie pani wizytator odczytała życzenia skierowane do uczniów, nauczycieli, dyrekcji i rodziców od Kuratora Oświaty w Olsztynie. Składając upominek dla szkoły na ręce pani dyrektor mgr inż. M. Dziamałek, stwierdziła, że nasza szkoła „pięknie naucza, pięknie dba o patriotyzm i rozwija właściwe postawy” oraz jest przekonana, że pamięć o tradycji będzie lekcją patriotyzmu.

               

          Przedstawiciel zarządu okręgu ŚZŻ AK w Olsztynie p. R. Raginia oraz prezes powiatowego Koła ŚZŻ AK w Mrągowie p. A. Jabłoński przekazali szkole na pamiątkę kronikę oraz portret marszałka Józefa Piłsudskiego. Kombatanci zaapelowali do uczniów, aby w swoim życiu kierowali się prawdą, dobrem i sprawiedliwością, a sprawy ojczyzny stawiali na pierwszym miejscu. Następnie zapalono znicz i złożono kwiaty przed tablicą pamiątkową oraz odczytano Apel Poległych.

          W części artystycznej uczniowie przedstawili scenki historyczne z czasów wojny i okupacji. Uroczystości towarzyszył występ chóru szkolnego i solistów oraz zespołu „Mandolinki”. Na uwagę zasługiwała też bogata scenografia, podkreślająca podniosły charakter uroczystości. Była to prawdziwa, „żywa” lekcja patriotyzmu!

             

            

              

              

        • Dzień Nauczyciela 12 października 2007

        • Jesteście z nami od pierwszej literki. Uczycie jak dojrzewać i rozwijać talenty, jak wymagać od siebie i nie popadać w przeciętność - takie słowa usłyszeli nauczyciele od swoich wychowanków w Dniu Edukacji Narodowej.

            

          Z tej okazji 12 października bieżącego roku została w naszej szkole przygotowana uroczystość, w której wzięli udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, zaproszeni goście oraz uczniowie. Popłynęło wiele życzeń pomyślności i zawodowych sukcesów, a na ręce p. Dyrektor mgr inż. Marioli Dziamałek - przewodnicząca Rady Rodziców - p. Dorota Zielińska złożyła symboliczną wiązankę kwiatów.

            

          Wyróżniający się w swojej pracy nauczyciele otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły. Obchody uroczystości w naszej szkole zakończyły się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy IA gimnazjum.

           

           

          Oprócz uroczystości szkolnych z okazji DEN odbyło się też spotkanie w ratuszu z władzami samorządowymi, na którym nagrodami Burmistrza Miasta uhonorowano panie: A. Sadowską, E. Zając i K. Żubrowską.

          Jedno z najważniejszych w karierze nauczycielskiej wyróżnień - nagrodę Ministra Edukacji Narodowej - otrzymała Dyrektor naszej szkoły pani mgr inż. Mariola Dziamałek.

                     

          Doceniając osiągnięcie, Burmistrz Miasta p. O. Siemieniec powiedziała: To dla naszego miasta bardzo ważne, tym bardziej, że wyjątkowe. Nie pamiętam, by ktoś jeszcze dostał takie wyróżnienie.

        • Święto niepodległości 11 listopada 9 listopada 2007

        • W dniu 9 listopada 2007 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości Polski pt. "Pieśń..., czyn..., wspomnienie - To jedno to Polska". w którym wzieli udział uczniowie klas V i VI pod kierunkiem p. U. Dobrowolskiej i p. B. Tarymy. Dzieci pięknie recytowały poezję patriotyczną, przybliżając widzom karty historii Polski mówiące o wielkich zrywach niepodległościowych Polaków.

          Pieśni w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Marka Romanowskiego wprowadziły zebranych w podniosły i wzruszający nastrój. Całość imprezy uświetniły tradycyjne polskie stroje, w które ubrani byli uczniowie oraz pomysłowa dekoracja.

          Gorące oklaski ze strony widzów były nagrodą za trud włożony w przygotowanie apelu, który był nie tylko lekcją historii, ale przede wszystkim lekcją polskości.

        • Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji patriotycznej dzieci i młodzieży 27 listopada 2007

        • Dnia 27 listopada 2007 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość podpisania Porozumienia o współpracy w zakresie edukacji patriotycznej dzieci i młodzieży pomiędzy Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty oraz Prezesem Okręgu Olsztyn Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Przedmiotem współpracy jest upowszechnienie w szkołach i placówkach oświatowych woj. warmińsko-mazurskiego wiedzy historycznej opartej o najnowsze badania naukowe i dokumenty dotyczące dziejów Polski i losów obywateli w latach 1939-1989 oraz upowszechnienie tradycji i dziedzictwa ideowego Armii Krajowej. Kurator Oświaty udzieli merytorycznej pomocy w zakładaniu, przy współpracy ze ŚZAK, Klubów Historycznych im. AK, wystaw i innych form upowszechniania wiedzy dotyczącej dziejów Polski. W uroczystości wzięli udział kombatanci oraz młodzież ze szkół województwa warmińsko-mazurskiego.

                  

             

          Naszą szkołę w uroczystości reprezentowały następujące osoby: wicedyrektor d/s wychowawczych - p. Alina Romaniuk-Chrostowska oraz członkowie koła historycznego - uczennice klasy IB gimnazjum: Monika Dymerska, Paula Klimek, Justyna Tarasiuk.

          Szczególnym i wyróżnionym uczestnikiem spotkania był pan Antoni Jabłoński - Prezez Powiatowego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mrągowie. Wieloletni Przyjaciel szkoły, żołnierz Armii Krajowej.

          Pan Antoni Jabłoński wniósł duży wkład w propagowanie patriotyzmu wśród społeczności Zespołu Szkół Nr 4.

                 

        • Jasełka z okazji świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia 2007

        • Kiedy na szkolnym parkiecie pojawia się ogromna choinka, to znak, że już niedługo Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku w naszej szkole przedstawione zostały jasełka dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Scenariusz przedstawienia zatytułowanego "Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?" został opracowany na podstawie Ewangelii św. Łukasza z wykorzystaniem fragmentu Ewangelii św. Jana i wierszy ks. Jana Twardowskiego, a w rolę postaci biorących udział w jasełkach wcielili się młodzi aktorzy z klasy 6a. Występującym towarzyszył chór szkolny i zespół "Mandolinki", dzieki którym mogliśmy posłuchać najpiękniejszych kolęd polskich.

          Pięknie zagrane role postaci, biorących udział w przedstawieniu, bogata scenografia, oprawa muzyczna sprawiły, że każdy z nas poczuł magię nadchodzacych świąt. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, podziękowaliśmy występującym gromkimi brawami.

          Uroczystość była też okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu na najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe.

          Jasełka pt. "Wigilia w polskiej rodzinie" w wykonaniu uczniów klasy 5a zostały przedstawione na spotkaniu opłatkowym pracowników naszej szkoły oraz na sesji Rady Miasta.

        • IX Festiwal Pieśni Patriotycznej, Wojskowej i Partyzanckiej

        • Szkoła podstawowa: Karolina Jarmużewska (1), Monika Zybajło (2), Karolina Zawrotna (3).

                   

          Gimnazjum: Anita Perzan (1), Patrycja Szamborowska (2), Marcin Bastek (3).

        • 2007/2008

        •   Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

          8 stycznia w Krutyni odbył się konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W eliminacjach parkowych nasz zespół w składzie: Ewa Krawczyk, Tomasz Aleksiewicz, Emilia Wieczorek, Paulina Kobus zajął 4 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej 3 miejsce wywalczyła Ewa Krawczyk.

          Członkowie Klubu Młodego Ekologa i SK LOP za całokształt szkolnej kampanii "Stop samowolnemu spalaniu śmieci" przeprowadzonej w ramach konkursu ogłoszonego przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku mogą się pochwalić główną nagrodą.

          Klasy 0-III również z zapałem podejmują wiele działań o charakterze ekologicznym. W tym roku uczniowie wzięli udział w :
          * akcji „Zbiórka żołędzi na pokarm dla zwierząt leśnych”;
          * konkursie plastycznym „Roślina leśna”;



        • 66 rocznica utworzenia AK

        • W związku z obchodami 66 rocznicy utworzenia AK w naszej szkole odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca.

            

          W ramach obchodów powstania AK i Święta Szkoły odbyły się szkolne konkursy w dwóch kategoriach szkoły podstawowej i gimnazjum: VIII Konkurs Wiedzy o Patronie i Jego Armii i IX Festiwal Pieśni Patriotycznej, Wojskowej i Partyzanckiej.

           

          Ogółem w konkursach wzięło udział 42 uczniów. Do eliminacji I stopnia konkursu wiedzy o patronie zakwalifikowało się 5 uczniów szkoły podstawowej. Do IX festiwalu pieśni zakwalifikowało się 6 uczniów ze szkoły podstawowej i 6 uczniów gimnazjum.

           

          Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca otrzymali nagrody książkowe, które zostały ufundowane przez Burmistrza miasta Mrągowa (I miejsce), Kombatantów Powiatowego Koła ŚZŻAK w Mrągowie i Radę Rodziców ZS Nr 4 w Mrągowie.

           


           

           

            

            

            

           

          Zwycięzcy poszególnych konkursów:

          VIII Konkurs Wiedzy o Patronie i Jego Armii
          Wojciech Żarnoch (1), Szymon Kopka (2), Paweł Madrak (3).


              

            

           

        • Nagłówek

        • W roku szkolnym 2007/2008 rozpoczęliśmy realizację 3- letniego projektu „Kids4Future” w ramach programu „Inteligentna Energia dla Europy”, którego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie oszczędzania energii poprzez różne formy edukacji. Projekt objęty jest Patronem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Realizując zamierzone działania w bieżącym roku szkolnym członkowie KME oraz SK LOP:

          - wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata –Polska 2007” - we współpracy z Nadleśnictwem Mrągowo sprzątali okolice jeziora Czos,
          - zbierali kasztany w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” przekazując je Kołu Łowieckiemu,
          - włączyli się do konkursu pt. „Stop samowolnemu spalaniu śmieci” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku przy FOWJM (szkoła zdobyła nagrodę główną);
          - przygotowali scenkę ekologiczną pt. Odpady czy skarby” oraz zaprezentowali ją uczniom nauczania zintegrowanego działającym w kołach ekologicznych,
          - w ramach programu „Kids4Future” rozpoczęli wstępne pomiary i wypełnianie kart badawczych dotyczących zużycia wody i energii oraz „produkcji” odpadów w gospodarstwie domowym oraz zapoznali się z pierwszą częścią książki pt. „Zaklinacze Deszczu”,
          - kontynuują akcję zbiórki makulatury (ostatni piątek każdego miesiąca)
          i baterii. - przygotowują obchody DNIA ZIEMI pod hasłem „Świeć przykładem – oszczędzaj zasoby przyrody”.


    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie, os. Osiedle Mazurskie 12
      • tel. 089-742-69-71
      • os. Mazurskie 12 11-700 Mrągowo Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych