• XL Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją"

• Dnia 21 marca 2024 r. odbyły się eliminacje szkolne do XL edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją" dla klas 1-3.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w pierwszym etapie konkursu.

Komisja konkursowa zakwalifikowała do daleszego etapu uczniów:

• Antoninę Krajczyńską kl. 1c
            • Józefa Wiechowskiego kl. 3c

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

Izabela Marcinek

Kamila Szymborska

Aleksandra Chrostowska-Węgrzyn

• "Na jeziorze wielka burza..."

• Pierwszego Dnia Wiosny, Uczniowie - pod kierunkiem p. Zbigniewa Krajczyńskiego uczyli się piosenki "Na jeziorze wielka burza...".

Był to kolejny element przygotowania do zbliżającego się Misterium Wielkanocnego :)

• Konkurs matematyczny " Kangur "

• Dzisiaj (21.03.2024r.) odbył się w naszej szkole konkurs Kangur Matematyczny 2024, organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

W konkursie wzięło udział 50 uczniów: 8 uczniów w kategorii Żaczek (klasa II), 18 uczniów w kategorii Maluch (9 osób z klasy 3 i 9 z klasy 4), 18 uczniów w kategorii Beniamin (10 osób z klasy V i 8 z klasy VI) oraz 6 uczniów w kategorii Kadet ( 5 osób z klasy VII i 1 z klasy 8).

Na początku pan Dyrektor Wojciech Kordaczuk wraz z koordynatorem konkursu i paniami z komisji przywitał wszystkich uczestników, a następnie życzył im powodzenia.

Konkurs trwał 75 minut i składał się z zadań zamkniętych o różnym poziomie trudności.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za chęć sprawdzenia swoich matematycznych zdolności i umiejętności. Teraz bardzo mocno trzymam kciuki za jak najwyższe wyniki.

Koordynatorki konkursu: Justyna Wanago, Izabela Marcinek

• Konkurs na najciekawsze przebranie wiosenne

• Pierwszego dnia wiosny komisja w składzie: p. Wojciech Kordaczuk, p. Maria Salwin, p. Katarzyna Zapadka, p. Aleksandra Chrostowska-Węgrzyn rozstrzygnęła konkurs na najciekawsze przebranie wiosnenne w klasach 0-1.

1 miejsce oddział przedszkolny

2 miejsce klasa 1b

3 miejsce klasa 1a

Dziękujemy za wspaniełe przygotowanie się do konkursu. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie.

Zwyciązcom serdecznie gratulujemy! ;)

Komisja konkursowa

• 704 złotych dla Wiktorii :))

Z wielką radością informuję, że w czasie zebrań z Rodzicami dla klas 1-3 i oddziału przedszkolnego, Szkolny Klub Wolontariatu zebrał 704 złotych na pomoc dla Wiktorii.

Bardzo pięknie dziękuję Państwu za ten dar serca :)

• Zbiórka pieniężna dla Wiktorii

• 20 marca 2024 roku, Szkolny klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę pieniężną dla Wiktorii.

Zbiórka została przeprowadzona w czasie zebrań z Rodzicami dla klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego.

• Konkurs na najpiękniejszą Marzannę

• Dnia 20 marca 2024 r. komisja w składzie: p. Ewelina Wójcik, p. Ewa Brakoniecka, p. Marta Tułazińska, p. Anna Osmańska, p. Joanna Samsel rozstrzygnęła ten konkurs następująco:

1 miejsce Marcela Świder kl. 3a

2 miejsce Marcel Drążkowski kl. 3b

3 miejsce Zofia Dobrosielska kl. 3b

Wyróżnienia:

• Anna Rudzińska kl. 3c
            • Alicja Kaczyńska kl. 3d
            • Ida Ropiak kl. 3a
            • Anna Koval kl. 3e

Zwyciązcom oraz wyróżnionym w konkursie serdecznie gratulujemy! ;)

Komisja konkursowa

• XL Wojewódzki Konkurs Recytatorski ,, Spotkania z Poezją”

• Dnia 18 marca 2024 r. w naszej szkole odbyła się już XL edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkania z Poezją”

Młodzi recytatorzy z klas IV- VI zaprezentowali swoje umiejętności w pierwszym etapie konkursu.

Można było wysłuchać wiele ciekawych interpretacji utworów poetyckich nagrodzonych gromkimi brawami wszystkich obecnych.

Komisja konkursowa zakwalifikowała do eliminacji rejonowych dwie uczennice:

• Małgorzatę Kusiek z klasy IV a

• Barbarę Pietrzak z klasy IV d

Życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

Nauczyciele poloniści

• Świąteczna pomoc dla Wiktorii

Drodzy Rodzice,

W dniach 20 oraz 21 marca 2024 roku, Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadzi zbiórkę pieniężną na pomoc dla naszej Uczennicy Wiktorii, która cięzko choruje.

Bardzo proszę o włączenie się do tej akcji  i już bardzo serdecznie dziękuję za każdy dar serca z Państwa strony.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności,

• 21 marca Światowym Dniem z Zespołem Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W akcie solidarności Szkolny Klub Wolontariatu organizuje Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie równi. Tego dnia zakładamy więc kolorowe skarpetki nie do pary. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą piękną akcję.

Niech to będzie kolorowy i wiosenny dzień :)

Z pozdrowieniami: Wolontariusze i Opiekunowie SKW

• Lekcja z centymetrem

• 19 marca 2024 roku, klasa 2a - pod kierunkiem p. Izabeli Marcinek - uczyła się korzystania z centymetru.

Uczniowie nie tylko mierzyli się wzajemnie, ale również świetnie bawili:)