• Konkurs szkolny na "Najpiękniejszą Marzannę"

• Uwaga konkurs!

W celu rozwijania zainteresowań tradycjami ludowymi oraz kształtowania kreatywności i aktywności uczniów, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na "Najpiękniejszą Marzannę".

Marzanna jest symbolem pożegnania zimy, dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i na wesoło przywitania wiosny.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas 3.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym na plakacie.

Nauczyciele klas trzecich

• Konkurs Szkolnych Przygód Gangu Mocniaków

• Klasa 2b wraz z opiekunami M. Jezuit i I. Hibner zwyciężyła w konkursie Szkolnych Przygód Gangu Mocniaków.

Edukacja od najmłodszych lat w kwestii zbilansowanego odżywiania jest niezwykle istotna. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli w realizację scenariuszy lekcyjnych i zadania konkursowego niewątpliwie przyczyni się do wpojenia uczniom zdrowych nawyków żywieniowych.

• Gotowanie na Technice

•        Gotowanie to wielka przyjemność. Angażuje intelekt, zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców, stymuluje zmysły. Gotowanie ma moc zmniejszania stresu i lęku. Wszyscy jesteśmy organicznie związani z jedzeniem od początku swego życia. Zajęcia kulinarne uczą dzieci nie tylko tak ważnej samoobsługi, ale też samodzielności w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych.

Uczestnictwo w takich zajęciach pozytywnie wpływa na samopoczucie, dostarcza wiary we własne możliwości. Wspólne gotowanie oznacza współpracę i komunikację. Pomaga nauczyć się, w jaki sposób rola każdej osoby jest ważna do osiągnięcia wspólnego celu. Podczas zajęć kulinarnych obok samej nauki gotowania, równie ważne jest wyrabianie w dzieciach zdrowych nawyków żywienia. W klasie VI pod kierunkiem pana Sebastiana Kozłowskiego  uczniowie uczyli się przygotowywać  tortillę.