• Kolejne akcje charytatywne przed nami

• Odbyło się spotkanie dyrektora z opiekunem oraz członkami Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu, w czasie którego zaplanowano różne inicjatywy oraz działania charytatywne, w których będzie brała udział nasza szkoła.

Pierwszą inicjatywą będzie zbiórka karmy dla psów ze schroniska w Pudwągach.

Zbiórka będzie trwała od 15 lutego do 29 lutego 2024 r.

Karmę można przynosić do gabinetu Pani pedagog sala 106 E oraz zostawić w wystawionym kartonie na holu głównym przy sali gimnastycznej.

Przekazanie darów odbędzie się 1 marca 2024 r.

Wolonotariusze tego dnia wezmą najbardziej potrzebujące psy na spacer.

Zachęcamy do udziału w akcji ;)

• Warsztaty historyczne w Muzeum w Mrągowie

• Dnia 13.02.2024 r. klasa 5B udała się do Muzeum w Mrągowie na warsztaty historyczne poświęcone epoce średniowiecza.

Po ciekawych zajęciach uczniowie wraz z wychowawczynią p. Anną Murawską udali się na pizzę.

• Wyjście do muzeum

• W dniu 13.02.2024 r. klasa 6a wspólnie z wychowawcą, kolejny raz wybrała się do mrągowskiego muzeum, aby ponownie przenieść się w czasie. Tym razem uczniowie zwiedzali średniowieczny Sensburg i mogli zapoznać się z życiem codziennym rycerstwa i mieszczaństwa w Państwie Zakonu Krzyżackiego.

Oprecowała: Adrianna Chmielewska

• PIERWSZOKLASIŚCI CZYTELNIKAMI SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

• Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
            który puste życie napełnia światłem,
            a puste serce wzruszeniem.

/Kornel Makuszyński/

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Ta wyjątkowa dla pierwszoklasistów uroczystość odbyła się w dniach 13 i 14 lutego 2024 r. Głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek, rozwijania umiejętności czytania i rozbudzenie chęci czytania, wdrożenie do właściwego zachowania w bibliotece, wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku dla książki.

Uroczystość pasowania na czytelnika rozpoczęła się od podróży śladami stóp, które zaprowadziły dzieci do domu książki. W bibliotece, po krótkiej pogadance, pierwszoklasiści poznali zasady wypożyczania książek i zapoznali się z regulaminem biblioteki.

Następnie uczniów pierwszej klasy odwiedziły niezwykłe postacie: Śpiąca Królewna – Anita Kucińska kl. 6b, Kot w butach – Julia Graczyk kl 6b, Książka – Zofia Pliszka kl. 6b i Wróżki – Pola Romaniuk kl. 6b, Julia Bugnacka kl 6b i Julia Kuchcińska kl. 6b. Bohaterowie ulubionych baśni opowiadali dzieciom o swoich przygodach. Przedstawienie z ich udziałem bardzo się wszystkim podobało. Spotkanie z niezwykłymi postaciami było wprowadzeniem do złożenia przyrzeczenia. Zanim to jednak nastąpiło, uczniowie odgadywali zagadki, w których pytano o bohaterów znanych i lubianych bajek i baśni. Następnie wystąpiła Książka i przedstawiła swoje prośby. Wszyscy obecni dowiedzieli się jak  należy postępować i dbać o książki.

Przyszedł czas na złożenie przyrzeczenia. Pierwszoklasiści przyrzekli, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie miało miejsce uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonał Pan Dyrektor Wojciech Kordaczuk oraz wręczono karty biblioteczne. Każdy uczeń otrzymał w prezencie książkę Justyny Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza, Przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty i zakładki do książek.

Po wręczeniu prezentów nadszedł czas na wypożyczenie pierwszej książki. Radości było co niemiara! Każdy pierwszoklasista wybrał coś dla siebie.

Katarzyna Szablak

• VIII edycja ogólnopolskiego programu "Gramy w Ręczną"

• Miło nam poinformować, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy współpracy i wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki od marca 2024 roku uruchamia kolejną VIII edycję ogólnopolskiego programu upowszechniającego piłkę ręczną wśród dzieci pod nazwą Gramy w Ręczną.

Zapraszamy uczniów klas I-II do udziału w projekcie.

Zajęcia dla dzieci jak co roku będą bezpłatne.

Zajęcia będą odbywać się w okresie 01 marca - 15 czerwca i od 01 września - 14 grudnia 2024 roku.

W tym roku będą prowadzone 2 x w tygodniu  po 60 min.

• Wyjście do Muzeum w Mrągowie

• Klasa 8a zwiedziła wystawę pt. „Mrągowo i ziemia mrągowska od zarania dziejów po czasy współczesne” w Muzeum Warmii i Mazur organizowaną w oddziale Muzeum w Mrągowie.

Wystawa ukazuje historię aż do dziesiątego tysiąclecia przed naszą erą i prowadzi do historii najnowszej Mrągowa i jego okolic.

Wśród najstarszych eksponatów prezentowane są kościane harpuny z okolic Piecek i Tłokowa.

• XLV - LECIE pracy Pani Barbary Leonik

8 lutego 2024 Pani Barbara Leonik - Nasza wspaniała i nieoceniona Kucharka świętowała  XLV -LECIE swojej pracy :)

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za codzienny wysiłek, trud pracy Pani Basi.

Dzięki Jej miłości do gotowania, codziennie mamy wyśmienite obiady :)

Z wdzięcznością serca