• Pokaz Mody Ekologicznej

• Dn. 25.04.2022 r.  odbył się w naszej szkole dla klas 0-3 edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy zaprezentowali przed publicznością szkolną, nauczycielami  oraz  rodzicami  w ciekawych, kolorowych  strojach wykonanych z różnych odpadów ..

Stroje oceniała komisja w składzie:  dyr. Anna Wierciszewska, pani A. Głogowska,  pani W. Balejko, pani A. Traszkuć , pani A. Zdanowska. Oprawę muzyczną przygotowała paniJ. Połomska.Imprezę zorganizowały i poprowadziły J. Samsel i M. Nowocień.Wszyscy uczestnicy Pokazu Mody Ekologicznej otrzymali za udział dyplomy i upominki.

Miejsca nagrodzone przez komisję :1 miejsce - Szok Karina - kl.1d2 miejsce - Janczewski Tomasz - kl. 2b3 miejsce - Szczygłowska Zofia - kl. 1dWyróżnienia:Domagała Wiktoria - kl. 3cTerebun Hanna - kl. 2cPołomska Aniela - kl.2dStempkowska Wiktoria - kl. 3aLewandowska Michalina - kl. 3aSonnenburg Zuzanna  - kl. 0 aZwycięzcy konkursu otrzymali  dodatkowo nagrody za najciekawsze stroje recyklingowe

• Prośba w imieniu uczniów klas ósmych

• Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele,

Przed nami egzamin ósmoklasisty, dlatego zwracam się z serdeczną prośbą, aby nie obciążać uczniów dodatkowymi pracami klasowymi, sprawdzianami oraz materiałem do nauki z przedmiotów, które nie są przedmiotami egzaminacyjnymi.

Bardzo proszę o umożliwienie uczniom powtórzenia materiału z przedmiotów egzaminacyjnych (język polski, język obcy nowożytny, matematyka) przez nie zadawanie dodatkowych prac klasowych i sprawdzianów z innych przedmiotów.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za przychylenie się do mojej prośby.

• 231 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 29 kwietnia 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Grota Roweckiego w Mrągowie godnie uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wyrażając w ten sposób swój patriotyzm i pamięć o tamtych wydarzeniach.  Z tej okazji uczniowie pod czujnym okiem pani Barbary Skorupskiej przygotowali uroczystą akademię pt. Święta Majowe, w której wystąpili uczniowie klas 4b, 5a, 7e oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Justyny Połomskiej.

Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje z akademii wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym

Po części artystycznej zostały wręczone nagrody za konkurs plastyczny pt. Odnawialne Źródła Energii, który odbył się w naszej szkole dnia 21.04.2022 roku.Na zakończenie dyrekcja szkoły podziękowała za zorganizowanie akademii nauczycielom odpowiedzialnym oraz uczniom biorącym udział. Apel bardzo podobał się pozostałym uczniom i nauczycielom. Obudził uczucia patriotyczne wśród uczniów, a także w ciekawy sposób przedstawił wydarzenia historyczne. W akademii wzięła udział p. Ewa Figura - Przewodnicząca Rady Rodziców.

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 28 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie odbyły się eliminacje powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Z naszej szkoły wzięło udział 2 drużyny pod kierunkiem nauczyciela techniki pani Barbary Skorupskiej.

Uczestnikami grupy I byli:

• Joanna Szczepanik klasa 5a
            • Alicja Żęgota klasa 5c
            • Szymon Głogowski 5c
            • Filip Pietrzak 5c
            • Anna Wierzbicka 5a (rezerwowa)

Uczestnikami grupy II byli:

• Emilia Budrewicz 8c
            • Filip Szloński 8c
            • Wiktor Kajetaniak 7e

Zdobyliśmy I miejsce w I i II grupie wiekowej.