• Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 7a

• 21 marca klasa 7a wraz z wychowawczynią wzięła udział w QUEŚCIE POZNAJ MRĄGOWO.  Uczniowie podczas gry terenowej, łączącej elementy zabawy i nauki,  mogli poznać najważniejsze atrakcje i zabytki Mrągowa.

Po długiej trasie wszyscy spożyli posiłek w jednym z lokali mrągowskiej gastronomii.

Wychowawczyni klasy 7a: Bogusława Taryma

• 1110 złotych dla Wiktorii :)

Z wielką radością informuję, że w czasie zebrań z Rodzicami dla klas 4-8, Szkolny Klub Wolontariatu zebrał 1110 złotych na pomoc dla Wiktorii.

Bardzo pięknie dziękuję Państwu za ten dar serca :)

• Kolejny dzień zbiórki dla Wiktorii :)

• 21 marca 2024 roku  Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę finansową na pomoc dla Wiktorii.

Wolontariuszy wspomagała Agatka Salwin - córka p. Marii Salwin, która wspólnie z p. Iwoną Hibner czuwa nad Szkolnym Klubem Wolontariatu :)

• Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Języka Angielskiego

• Z radością ogłaszam wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Języka Angielskiego Olimpus!

Oto lista laureatów:

•  Borys Łozowski 4b
            •  Ewa Biernacka 4d

•  Piotr Madej 5d
            • Ignacy Olender 5c

• Lena Goleń 6a
            • Zuzanna Banach 6c

• Filip Doliński 7b
            • Oliwier Sagała 7c
            • Ksawier Piec 7a
            • Alan Tyczyński 7a

• Natasha Lewakowska 8a

Serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy brali udział w olimpiadzie za wysiłek jaki włożyli w przygotowanie do konkursu.

Dziękuję wszystkim nauczycielom języka angielskiego za wsparcie i poświęcony czas.

• Obchody Dnia Wiosny w klasie 4c

• Klasa 4c urządziła piknik w sali. Uczniowie włączyli się do akcji Dzień Kolorowych Skarpetek, na znak integracji z osobami z Zespołem Downa.  Następnie klasa wybrała się do parku Słowackiego w Mrągowie na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny ;)

Danuta Martyniuk

• Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 6a

• Klasa 6 a wspólnie z wychowawcą klasy panią Adrianną Chmielewską spędziła Pierwszy Dzień Wiosny bardzo aktywnie.

Na początek uczniowie wybrali się do kina na seans „Cudowny Chłopak”, następnie spacerkiem wzdłuż mrągowskiej promenady na wyczekany posiłek czyli pizzę.

Adrianna Chmielewska

• Wyjście klasy 1c do Muzeum w Mrągowie

• Klasa 1c razem z wychowawcznią p. Wioletą Bystrą również uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych w Muzeum.

Dzieci nie tylko wykonały piękne pisanki, ale również wzięły udział w zabawie taczanka, które jajko pojedzie najdalej ;)

Wioleta Bystra

• XL Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Spotkanie z poezją"

• Dnia 21 marca 2024 r. odbyły się eliminacje szkolne do XL edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją" dla klas 1-3.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w pierwszym etapie konkursu.

Komisja konkursowa zakwalifikowała do daleszego etapu uczniów:

• Antoninę Krajczyńską kl. 1c
            • Józefa Wiechowskiego kl. 3c

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

Komisja konkursowa

Izabela Marcinek

Kamila Szymborska

Aleksandra Chrostowska-Węgrzyn

• "Na jeziorze wielka burza..."

• Pierwszego Dnia Wiosny, Uczniowie - pod kierunkiem p. Zbigniewa Krajczyńskiego uczyli się piosenki "Na jeziorze wielka burza...".

Był to kolejny element przygotowania do zbliżającego się Misterium Wielkanocnego :)

• Konkurs matematyczny " Kangur "

• Dzisiaj (21.03.2024r.) odbył się w naszej szkole konkurs Kangur Matematyczny 2024, organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

W konkursie wzięło udział 50 uczniów: 8 uczniów w kategorii Żaczek (klasa II), 18 uczniów w kategorii Maluch (9 osób z klasy 3 i 9 z klasy 4), 18 uczniów w kategorii Beniamin (10 osób z klasy V i 8 z klasy VI) oraz 6 uczniów w kategorii Kadet ( 5 osób z klasy VII i 1 z klasy 8).

Na początku pan Dyrektor Wojciech Kordaczuk wraz z koordynatorem konkursu i paniami z komisji przywitał wszystkich uczestników, a następnie życzył im powodzenia.

Konkurs trwał 75 minut i składał się z zadań zamkniętych o różnym poziomie trudności.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za chęć sprawdzenia swoich matematycznych zdolności i umiejętności. Teraz bardzo mocno trzymam kciuki za jak najwyższe wyniki.

Koordynatorki konkursu: Justyna Wanago, Izabela Marcinek

• Konkurs na najciekawsze przebranie wiosenne

• Pierwszego dnia wiosny komisja w składzie: p. Wojciech Kordaczuk, p. Maria Salwin, p. Katarzyna Zapadka, p. Aleksandra Chrostowska-Węgrzyn rozstrzygnęła konkurs na najciekawsze przebranie wiosnenne w klasach 0-1.

1 miejsce oddział przedszkolny

2 miejsce klasa 1b

3 miejsce klasa 1a

Dziękujemy za wspaniełe przygotowanie się do konkursu. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie.

Zwyciązcom serdecznie gratulujemy! ;)

Komisja konkursowa

• 704 złotych dla Wiktorii :))

Z wielką radością informuję, że w czasie zebrań z Rodzicami dla klas 1-3 i oddziału przedszkolnego, Szkolny Klub Wolontariatu zebrał 704 złotych na pomoc dla Wiktorii.

Bardzo pięknie dziękuję Państwu za ten dar serca :)

• Zbiórka pieniężna dla Wiktorii

• 20 marca 2024 roku, Szkolny klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę pieniężną dla Wiktorii.

Zbiórka została przeprowadzona w czasie zebrań z Rodzicami dla klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego.