• Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla pracowników naszej szkoły nadesłali

          • Szanowni Państwo,

            Wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzymali listy gratulacyjne z okazji Dnia Edukacji Narodowej od niżej wymienionych osób:

            1. p. prof. dr hab. Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki, skierował bezpośredni list do pracowników  naszej placówki, który zostanie odczytany na uroczystej akademii w dniu 14.10.2021 przez p. mgr Dorotę Anuszkiewicz - Dyrektor Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty  w Olsztynie;

            2. p. mgr Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski, skierował bezpośredni list dla pracowników naszej szkoły, który zostanie odczytany na uroczystej akademii przez p. Władysława Kałudzińskiego, który jest jbezpośrednim pełnomocnikiem Pana Wojewody;

            3. p. mgr Jerzy Małecki - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji, skierował bezpośredni list do pracowników naszej szkoły, który zostanie odczytany podczas uroczystej akademii;

            4. p. mgr Małgorzata Kopiczko - Senator Rzeczypospolitej Polskiej telefonowała w dniu dzisiejszym bezpośrednio i przepraszając, iż nie może być obecna prosiła o serdeczne pozdrowienie wszystkich pracowników naszej placówki;

            5. p. inspektor Andrzej Proniewicz - Komendant Powiatowej Policji w Mrągowie - skierował list, który zostanie odczytany podczas uroczystej akademii.

            Powyższe listy są wielkim wyróżnieniem dla naszej placówki, a także uznaniem dla działalności wszystkich jej pracowników.

            Nade wszystko otrzymaliśmy już wielkie wyróżnienie od Pana prof. dra hab. Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki, który po raz kolejny docenił działalność pracowników naszej szkoły, kierując osobiste słowa uznania w specjalnym liście gratulacyjnym.

            Łączę wyrazy szacunku

            Wojciech Kordaczuk

          • Życzenia Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana " Grota" Roweckiego w Mrągowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • Szanowni Państwo,

             

            Przed nami najważniejsze święto dla całej społeczności szkolnej oraz lokalnej, a także wszystkich osób związanych z oświatą.

            B.Cage powiedział: „Dobry nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze”, ta sentencja towarzyszy mi od kilku dni, kiedy to podpisałem z wielką radością wiele listów gratulacyjnych, które będą jutro wręczone z okazji Dnia Edukacji Narodowej AD 2021.

             

            Opierając się na tej mądrej i pięknej sentencji, pragnę bardzo serdecznie wszystkim Państwu podziękować za to, że widzicie nie tylko dzieci, ale również dostrzegacie jakie mają serca, myśli, a także jakże bogate wnętrze.

             

            To Państwa zaanagażowanie i wkład kreuje młode pokolenie w wyborze ich przyszłej drogi życiowej.

            Każdy z Państwa jest odpowiedzialnym pedagogiem, wychowawcą, a nade wszystko wykonuje jakże trudny i ciężki zawód budując przyszłość naszego kraju i dbając dzięki temu o prawidłowy rozwój ojczyzny przez nauczanie młodego pokolenia oraz rozwijanie pasji, jakie mu towarzyszą.

             

            Dobrze wiemy jak ważne jest ukształtowanie prawidłowego myślenia oraz obrania dobrego kierunku w edukacji, szczególnie w nauczaniu dzieci i młodzieży. To właśnie wtedy dokonuje się kształtowania ich myślenia.

             

            Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim wychowawcom klas za bardzo trudną i odpowiedzialną pracę, która jakże często wymaga poświęcenia dodatkowego czasu wolnego. Każdy oddział klasowy składa się z wielu uczniów, którzy mają różne podejście do nauki, a także wiele problemów, z którymi dzięlą się z Państwem każdego dnia, dlatego za włożony trud oraz wielką hojność Państwa serc w rozwiązywanie wszystkich trudości serdecznie dziękuję.

             

            Dziękuję nauczycielom, którzy każdego dnia mierzą się z trudem nauczania stacjonarnego, a także wcześniej jego sybstytutu, czyli nauczania zdalnego.

             

            Ubiegły rok pokazał nam, że edukacja może nas zaskoczyć każdego dnia, ale tak jak już wielokrotnie mówiłem wszyscy zdaliśmy ten trudny egzamin, ponieważ dzięki Państwa pracy nauczanie stacjonarne i zdalne było i jest na bardzo wysokim poziomie.

             

            Nie można mówić o edukacji bez zaangażowania pracowników admninistracji i obsługi, dlatego wyrażam wielkie słowa uzania oraz wdzięczności wszystkim pracownikom, którzy każdego dnia dbają o to, aby nasza szkoła była czysta, zadbana, aby dzieci otrzymały ciepłe posiłki, a także, aby wszystkie dokumenty i sprawy formalne przebiegały bez opóźnień.

             

            Słowa wdzięczności kieruję do wicedyrektorów, którzy każdego dnia podejmują jakże niełatwy trud sprawowania nadzoru dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczego.

             

            Dziękuję Paniom pedagog oraz Pani psycholog za podejmowanie mądrych i roztropnych decyzji w rozwiązywaniu codziennych jakże niełatwych problemów z zakresu opiekuńczo-wychowawczego.

             

            Wielkie słowa wdzięczności kieruję do Pań z biblioteki szkolnej, które dokonały wielu działań z zakresu reorganizacji, a także uporządkowania woluminów w bibliotece.

            Należy tu podkreślić, że od 01.09.2021 Panie z biblioteki dokonały nie tylko rozdania podręczników dla nowych uczniów, ale także kasacji wielu niepotrzebnych już podręczników.

             

            Pragnę też wyrazić serdeczne słowa podziękowania wszystkim rodzicom, Radzie Rodziców, za to, że zawsze są dla nas partnerami do współpracy, a przede wszystkim do dialogu bez którego nie można mówić o prawidłowym funkcjonowaniu placówki. Chcę tu podkreślić, iż dobra szkoła, to szkoła, która współpracuje z rodzicami, słucha ich głosu i traktuje jako wyjątkowego partnera.

             

            Szanowni Państwo,

            na ten dalszy czas pracy dydaktycznej życzę wszystkim Państwu zdrowia, radości, siły, a także wielu sukcesów z zakresu dydaktyki oraz własnego rozwoju osobistego.

             

             

            Z wyrazami szacunku i wielkiej wdzięczności

             

            Wojciech Kordaczuk

          • " Stypendyści Roku"

          •  

             

            Bardzo miło jest nam poinformować, że „ Stypendystami Roku” zostali :

             

            1. Stypendium naukowe otrzymują :

               

            a) Emilia Budrewicz,

             

            b) Amelia Roksana Borys,

             

            c) Aniela Mgeładze – Arciuch,

             

            d) Filip Szloński,

             

            e) Mateusz Jabłoński,

             

            f) Leon Andrzejewski,

             

            g) Larysa Julia Kotuszewska,

             

            h) Aleksanrda Flisiak 

             

            2. Stypendium sportowe otrzymują :

             

            a) Tomasz Płocharczyk ,

             

            b) Oliwia Kaczyńska,

             

            c) Antoni Przemysław Kuźmiński,

             

             

            3. Stypendium artystyczne otrzymują :

             

            a) Michalina Janecka

             

             

            Serdecznie gratulujemy!!!!

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA

          • Jak co roku we wrześniu, uczniowie klas 0-3 edukacji wczesnoszkolnej SP4 w Mrągowie wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata.

            Z dużym zaangażowaniem porządkowali teren przy szkolnych boiskach oraz zbierali śmieci na sąsiednim Os. Mazurskim. Cieszyli się, że mogli zadbać o naszą Ziemię i oczyścić ją ze śmieci w naszym lokalnym środowisku.

          • Jak dawniej robiono masło?

          •          Dn. 29.09.2021r. uczniowie kl.3c wraz z wychowawczynią, p. Marzanną Nowocień wzięli udział w ciekawych warsztatach pt. Jak dawniej robiono masło?

                     Zajęcia przygotowała i przeprowadziła dla uczniów p. Jolanta Hellis w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie.Prowadząca ciekawie opowiadała o dawnych urządzeniach, które pomagały ludziom na Mazurach  prowadzić gospodarstwo domowe. Zaprezentowała starą maselnicę i opisała, jak dawniej robiono masło.Pod kierunkiem  Pani Joli i wychowawczyni uczniowie kl.3c  sami przygotowywali w maselnicach masło.Następnie próbowali swoich wyrobów z pieczywem oraz pili maślankę. Bardzo wszystkim smakowało.Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

          • Treść listu gratulacyjnego Ministra Edukacji i Nauki - dra hab. Przemysława Czarnka - z okazji Święta Szkoły w dniu 24.09.2021 roku

          • Pan Wojciech Kordaczuk

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im.Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie

            Szanowny Panie Dyrektorze,

            Drodzy Nauczyciele,Uczniowie i Rodzice,

            proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje z okazji Święta Szkoły.

            Ogromnie żałuję, że nie mogę osobiście uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu.

            Uroczystości takie jak ta są doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowedziałalności szkoły, prezentacji osiągnięć, a także do refleksji nad planami na przyszłość.

            Tym, co niewątpliwie wyróżnia tę szkołę od pozostałych, jest jej ogromne przywiązanie do korzeni i kultywowanie pamięci historycznej związanej z Patronem.

            Cieszę się, że społeczność szkolna regularnie organizuje uroczystości upamiętniające osobę gen. Stefana „Grota” Roweckiego.

            Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej szkoła w Mrągowie może nie tylko przekazywać wiedzę i wspierać rozwój swoich podopiecznych, ale także dbać o wychowanie, a także kształtować postawy obywatelskie, patriotyczne i społeczne wśród młodzieży.

            To niezmiernie ważne, że dzięki zaangażowaniu pracujących tu nauczycieli uczniowie mają okazję uczestniczyć w akademiachzwiązanych z najważniejszymi wydarzeniami historycznymi czy pielęgnującymi kulturę i tradycje naszego kraju.

            Z okazji Święta Szkoły Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom oraz wszystkim Uczniom pragnę złożyć życzenia pomyślnej realizacji planów, satysfakcji z podejmowanych działań oraz wielu osiągnięć.

            Z wyrazami głębokiego szacunku

            Przemysław Czarnek

            Minister Edukacji i Nauki

            Warszawa, 19 września 2021 roku

          • JUBILEUSZ 30 – LECIA SZKOŁY

          •         Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie obchodziła 30 – lecie swojego powstania. Uroczystość odbyła się 24 września 2021 r.

            Jubileusz uświetnili znakomici goście:

            • JE ks. abp dr Edmund Piszcz – emerytowany Metropolita Warmiński,
            • p. mgr Krzysztof Marek Nowacki -  Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty,
            • p. dr hab. Stanisław Bułajewski – Burmistrz Miasta Mrągowo,
            • p. mgr Marian Miksza – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mrągowie,
            • p. mgr Dominik Tarnowski –  Kierownik Muzeum w Mrągowie, Radny Rady Miejskiej   w Mrągowie,
            • p. mgr Daniel Jakubas – Radny Rady Miejskiej w Mrągowie, Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony  Środowiska,
            • p. mgr Dariusz Papiernik - Radny Rady Miejskiej w Mrągowie,
            • ks. Ludwik Kaniuga – Przedstawiciel Archidiecezji Warmińskiej,
            • p. Ewa Figura – Przewodnicząca Rady Rodziców,
            • p. Aneta Żbikowska – Przedstawiciel Rady Rodziców,
            • p. mgr Jacek Michniewicz – Młodszy Aspirant Komendy Powiatowej Policji  w Mrągowie.

            Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i powitaniu przybyłych głos zabrał Dyrektor Szkoły- Pan mgr Wojciech Kordaczuk. W swoim wystąpieniu odniósł się do patrona naszej Szkoły – Generała Stefana „Grota” Roweckiego, w sposób niezwykle ciekawy przedstawił jego zasługi. Podkreślił, że w naszym kraju są tylko cztery szkoły podstawowe, które noszą jego imię.

            Następnie głos zabrali goście:

            • JE ks. abp dr Edmund Piszcz – emerytowany Metropolita Warmiński, który w swojej wypowiedzi podkreślił, jak ważne jest czynienie dobra,
            • p. mgr Krzysztof Marek Nowacki -  Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, który zaznaczył, że nasza szkoła z różnych względów jest wyjątkowa,
            • p. dr hab. Stanisław Bułajewski – Burmistrz Miasta Mrągowo, który życzył kolejnych, równie wspaniałych jubileuszy,
            • p. Ewa Figura – Przewodnicząca Rady Rodziców, która swoim wystąpieniem wzruszyła wszystkich obecnych.

            Nasza szkoła otrzymała listy gratulacyjne od:

             

            •  Pana Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji  i Nauki,
            •  Pani Iwony Arent - Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
            •  Pana Artura Chojeckiego -  Wojewody Warmińsko – Mazurskiego.  

            Listy odczytały Pani Agata Cieślowska- Wołosz i  Pani Anna Wierciszewska.

             

                  W części artystycznej konferansjerzy zaprosili obecnych w podróż muzyczną do lat, w których żył nasz patron Generał Stefan „Grot” Rowecki. Chór z towarzyszeniem zespołu muzycznego i pod kierownictwem Pani Justyny Połomskiej zaprezentował znane utwory patriotyczne: Gdy w noc wrześniową, Warszawskie dzieci, Piechota, O mój rozmarynie, Marsz I Brygady. Pieśni były hołdem oddanym tym, którzy dzielnie walczyli o wolność naszej Ojczyzny, nie zabrakło też poezji – wyrecytowano wiersz o Żołnierzach Armii Krajowej.

                W kulminacyjnej części uroczystości poproszono delegację o zapalenie znicza przy tablicy pamiątkowej, następnie wyprowadzono poczet sztandarowy. Na zakończenie wszyscy obecni wysłuchali utworu Marka Grechuty Świecie nasz.   Słowa piosenki to przesłanie uroczystości.

                 Następnie głos zabrał Pan Dyrektor mgr Wojciech Kordaczuk, który podziękował gościom za uświetnienie jubileuszu, a młodym artystom przekazał słowa uznania.  Wyraził wdzięczność wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości: p. Joannie Kotuszewskiej – koordynatorce przedsięwzięcia, p. Justynie Połomskiej – odpowiedzialnej za oprawę muzyczną, p. Monice Ziewiec – za przygotowanie młodzieży zaangażowanej  w poczet sztandarowy.

             

            Oklaskom nie było końca.

          • Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

          •     Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Ten szcze­gólny dzień odbył się 24.09.2021 roku. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie .

                   Dnia 24 września 2021 roku odbyła się Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie uroczystość Pasowania na Ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do społeczności szkolnej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, starsi koledzy dodawali im przy tym otuchy i wsparcia. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie symbolicznym ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Wojciecha Kordaczuka. Pierwszaki głośno przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielkich sukcesów w roku szkolnym 2021/2022.

          • Treść listu gratulacyjnego z okazji Święta Szkoły w dniu 24.09.2021 roku od Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Iwony Arent

          • Szanowny Panie Dyrektorze,

            na Pana ręce pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za zaproszenie na święto szkoły.

            Bardzo żałuję, ale ze względu na inne zobowiązania nie mogę wziąć udziału w tej wspaniałej uroczystości.

            Z okazji wyjątkowego święta pragnę złożyć całej społeczności szkolnej życzenia i gratulacje.

            Państwa szkoła wychowuje i kształci pokolenia nowych ludzi.Święto szkoły to wspaniała okazja, aby wspomnieć tych którzy uczestniczyli w ich życiu.

            Każde zakończenie roku szkolnego to kolejne pokolenia wykształconych absolwentów, ale przede wszystkim historie życia, dokonania, sukcesy, a czasami porażki i niepowodzenia.

            Wszystko to złożyło się na wychowanie wielu wspaniałych ludzi, bo przecież szkoła to nie tylko miejsce gdzie wpaja się wiedzę, ale uczy się jak żyć i radzić sobie z problemami życia codziennego.

            Państwa wiedza, trud, poświęcenie są wartościami, które pozwalają kształtować absolwentów.

            Z okazji święta szkoły pragnę złożyć całej społeczności szkolnej życzenia wszelkiej pomyślności.

            Wszystkim wychowankom życzę, aby kierowali się w swoim życiu zasadami, które przyświecały Gen. Stefanowi "Grotowi" Roweckiemu.

            Nauczycielom życzę natomiast, aby przez naukę kształtowali postawy obywatelskie oparte na patriotyzmie, honorze i świadomej odpowiedzialności za swój kraj.

            Z wyrazami szacunku

            Poseł na Sejm RP

            Iwona Arent

          • Pasowanie na czytelnika

          • Sprawozdanie z uroczystości szkolnej ”Pasowanie na czytelnika”

            Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas II a, b, c i d, które odbyło się w dniach 7-10 września 2021 r. i było dla nich ogromnym przeżyciem.

            A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

            Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, wręczenie kart bibliotecznych oraz wypożyczenie pierwszej książki.

            Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

          • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 z udziałem wojsk z 15-ej Zmechanizowanej Brygady im. Zawiszy Czarnego w Giżycku.

          • „Nauczyciel otwiera tylko drzwi,

            ale uczeń wejść już musi sam.”

             

                      1 września 2021 r. do Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie, w galowych strojach przybyli uczniowie, aby rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym 2021/2022. Najpierw w uroczystości brali udział uczniowie klas 1-3 oraz klasy 0 a następnie uczniowie klas 4-8.

                    Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego przez zebranych.

                   Konferansjerzy, Nikola Bałdyga i Kacper Cieśliński z kl. 8c w imieniu pana Dyrektora mgr Wojciecha Kordaczuka, powitali grono pedagogiczne, rodziców, uczniów oraz zaproszonych gości.

            Naszą uroczystość zaszczycili:

            • pan Jerzy Małecki – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji,
            • pan Gustaw Marek Brzezin – Marszałek województwa warmińsko – mazurskiego,
            • pani Danuta Bamburek – Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie,
            • pan Marcin Piwowarczyk – Radny Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Dyrektor Mlekpolu w Mrągowie,
            • pan Stanisław Bułajewski – Burmistrz miasta Mrągowo,
            • pan Tadeusz Łapka – Wiceburmistrz miasta Mrągowo,
            • pan Marian Miksza – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mrągowie,
            • pan Dominik Tarnowski – Radny Rady Miejskiej w Mrągowie  oraz Kierownik Muzeum w Mrągowie,  
            • pan Daniel Jakubas – Radny Rady Miejskiej w Mrągowie,  
            • pan Roman Rapkowski – Przewodniczący Rady Powiatu w Mrągowie,
            • pan Antoni Karaś – Radny Powiatu Mrągowskiego oraz członek Zarządu Powiatu Mrągowskiego,  
            • pan  dzielnicowy Jacek Michniewicz – przedstawiciel Powiatowej Policji w Mrągowie,
            • pani Ewa Figura – Przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr4 w Mrągowie,
            • ksiądz Wojciech Serafin – Proboszcz parafii świętego Ojca Pio w Mrągowie.

                      Bardzo gorąco przywitano wyjątkowych gości zaproszonych na dzisiejszą uroczystość przez pana Dyrektora W. Kordaczuka - żołnierzy NATO i żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego w Giżycku.

                     „Panie dyrektorze, szanowni goście, drodzy nauczyciele, rodzice, koleżanki i koledzy. Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.” – tymi słowami w nowy rok szkolny wprowadził nas konferansjer i poprosił pana Dyrektora W. Kordaczuka o zabranie głosu.

                    Pan Dyrektor szczególnie ciepło powitał najmłodszych uczniów z klas pierwszych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Życzył uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom satysfakcji z pracy z uczniami. Wyraził też nadzieję, że mile i wsólnie spędzimy czas w murach naszej szkoły, gdyż marzeniem każdego ucznia i nauczyciela jest nauczanie stacjonarne. Poinformował zebranych, że w czasie wakacji został przeprowadzony remont bryły G budynku szkoły. Skierował słowa podziękowania do Burmistrza Miasta Mrągowo za pomoc w dofinansowaniu naszej szkoły.

                     Nasi konferansjerzy przypomnieli również, że dzień 1 września jest ważny z uwagi na to, iż w tym dniu, w 1939 roku wybuchła najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata. W krótkich słowach przypomnieli o tym, jakie były jej początki. Przedstawili również historię utworzenia organizacji NATO, która powstała po to, aby pełnić rolę gwaranta bezpieczeństwa zewnętrznego państw do niej należących.

                    Wszystkie informacje były przetłumaczone na język angielski przez nauczycieli języka angielskiego i przekazane przez uczniów z klasy ósmej.

                      Wystąpienie wzbogacił występ uczennicy Wiktorii Wójcik z kl. 8a, która zaśpiewała dwie piosenki.

                     Następnie głos zabrali zaproszeni goście: pan Jerzy Małecki – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji, pan Gustaw Marek Brzezin – Marszałek województwa warmińsko – mazurskiego, pani Danuta Bamburek – Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie, pan Stanisław Bułajewski – Burmistrz miasta Mrągowo, pan Tadeusz Łapka – Wiceburmistrz miasta Mrągowo, ksiądz Wojciech Serafin – Proboszcz parafii świętego Ojca Pio w Mrągowie, pani Ewa Figura – przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr4 w Mrągowie.

                     Pani Wicedyrektor Anna Wierciszewska odczytała list z życzeniami na nowy rok szkolny nadesłany przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka a pani Wicedyrektor Agata Cieślowska – Wołosz od Wojewody Warmińsko – Mazurskiego Artura Henryka Chojeckiego.

                    Uczniowie naszej szkoły otrzymali w prezencie książki do biblioteki oraz bramkę i piłki podarowane przez pana Gustawa Marka Brzezina – Marszałka województwa warmińsko – mazurskiego.

                     Pan Marcin Piwowarczyk – Radny Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Dyrektor Mlekpolu w Mrągowie wręczył prezenty – pamiątki dla przybyłych żołnierzy.

                 Na zakończenie pan Dyrektor W. Kordaczuk podziękował gościom za przybycie, nauczycielom za przygotowanie a uczniom za wystąpienie w tak pięknej uroczystości i zaprosił wszystkich gości, uczniów, rodziców, grono nauczycielskie na wojskową grochówkę i obejrzenie sprzętu wojskowego na boisku szkolnym.

                   Po zakończonej uroczystości można było obejrzeć galerię prac wykonanych przez naszych uczniów na temat żołnierzy, ich misji i podejmowanych przez nich wyzwań.

          • Podziękowanie dla Pani mgr Beaty Więcek za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji rozpoczęcia Roku Szkolnego 2021/2022 z udziałem wojsk 15-ej Zmechanizowanej Brygady im. Zawiszy Czarnego w Giżycku

          • Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice,

            W dniu wczorajszym przeżywaliśmy rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 z udziałem wojsk z 15-ej Zmechanizowanej Brygady im. Zawiszy Czarnego w Giżycku.

            Pragniemy  bardzo serdecznie podziękować Pani mgr Beacie Więcek za wielki wkład włożony w organizację tej uroczystości.

            Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani mgr Beaty Więcek oraz jakże szlachetnej od lat służbie dla naszej szkoły, udało się przeprowadzić wyjątkową uroczystość.

            Wyrażamy wielkie słowa uznania oraz wdzięczność za Pani zaangażowanie, a także dziękujemy że społeczność szkolna może zawsze na Panią liczyć.

            Z wyrazami szacunku

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana " Grota" Roweckiego w Mrągowie

          • Regulamin świetlicy środowiskowej

          • Regulamin Świetlicy Środowiskowej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie

             

             

             

            Postanowienia ogólne

             

            1. Świetlica środowiskowa jest pozalekcyjną formą działalności wychowawczo-opiekuńczej szkoły. Jej głównym celem jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości.

            2. Świetlica prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczo-terapeutyczną w oparciu o plan pracy świetlicy środowiskowej.

            3. Świetlica zapewnia zajęcia świetlicowe uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci, a także ich możliwości psychofizyczne, w szczególności pomoc w przyswajaniu nowych informacji i odrabianie lekcji.

             

             

             

            Cele i zadania świetlicy

             

            Główne cele działania świetlicy to:

             

            • zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom,

            • zapewnienie terapii wychowawczej zapobiegającej uzależnieniom,

            • pomoc w przezwyciężaniu trudności w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami,

            • pomoc wychowankom we wszechstronnym rozwoju osobowości,

            • pomoc w realizacji zadań szkolnych,

            • wdrażanie do prawidłowego pełnienia ról społecznych,

            • umacnianie poczucia własnej wartości,

            • nauka zasad zdrowego i higienicznego trybu życia,

            • wdrażanie wychowanków do przestrzegania zasad kultury i współżycia w grupie,

            • eliminowanie zaburzeń zachowania,

            • ochrona dzieci i młodzieży przed niepożądanymi, patologicznymi zjawiskami występującymi w środowisku,

            • tworzenie warunków do nauki własnej i pomoc w nauce,

            • rozwijanie umiejętności właściwego organizowania czasu wolnego,

            • przygotowanie uczniów do udziału w życiu społecznym,

            • wyrabianie u uczniów samodzielności,

            • stwarzanie wśród uczestników nawyków do uczestnictwa w kulturze,

            • przeciwdziałanie niedostosowaniu społecznemu i demoralizacji.

             

             

             

             

            Do podstawowych zadań świetlicy należy:

            • wyzwalanie umiejętności prawidłowego organizowania czasu wolnego,

            • stwarzanie warunków samorealizacji,

            • wdrażanie do właściwego wyboru zdrowego stylu życia,

            • stwarzanie warunków do nabywania umiejętności interpersonalnych i zgodnego przebywania w grupie,

            • nabycie umiejętności odmowy, gdy ktoś proponuje substancje psychoaktywne itp.

            • rozwijanie zachowań kultury bycia i życia dnia codziennego,

            • pogłębienie i utrwalenie umiejętności, a także pozytywnych postaw wyniesionych z lekcji,

            • korygowanie oraz wyrównanie braków w zakresie umiejętności czytania, pisania itp.

               

             

            Zasady funkcjonowania świetlicy środowiskowej

             

            1. Świetlica jest czynna we wszystkich dniach, w których odbywają się zajęcia edukacyjne, w godzinach 13.30-17.30. Odrębne godziny funkcjonowania świetlicy będą obowiązywały podczas dni wolnych szkoły, przerw feryjnych oraz wakacyjnych.

             

            2.Nadzór nad świetlicą sprawuje wicedyrektor ds. opiekuńczo-wychowawczych.

             

            3.Wychowawca świetlicy odpowiada wyłącznie za bezpieczeństwo dzieci, które zostały przyprowadzone do świetlicy lub zgłosiły się do niej same po lekcjach.

             

            4.W trakcie trwania zajęć dzieci otrzymują podwieczorek.

             

            5.Świetlica organizuje zajęcia w jednej grupie dzieci z klas I-VIII.

             

            6.Rodzice wychowanków składają pisemną zgodę na udział w zajęciach i bezpieczny powrót do domu.

             

            7.Uczniowie przebywający w świetlicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu świetlicy.

             

             

            Zadania wychowawców świetlicy

             

            Do zadań wychowawców świetlicy należy:

             

            • organizowanie wychowankom pomocy w nauce,

            • zachęcanie do samodzielnej pracy umysłowej,

            • organizowanie gier i zabaw ruchowych,

            • organizowanie zabaw na świeżym powietrzu, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wychowanków,

            • kształtowanie i wypracowanie nawyków higieny i czystości oraz kultury życia codziennego,

            • rozwijanie samodzielności i społecznej aktywności,

            • przygotowanie do życia w społeczeństwie.

             

             

             

             

            Prawa i obowiązki wychowanków świetlicy środowiskowej

             

            Wychowanek ma prawo do:

             

            • właściwie zorganizowanej opieki oraz zapewnienia bezpieczeństwa podczas zajęć,

            • życzliwego traktowania,

            • swobodnego wyrażania myśli i przekonań,

            • poszanowania godności osobistej,

            • ochrony przed przemocą fizyczną i psychiczną,

            • uzyskania pomocy w przypadku trudności w nauce,

            • rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.

             

            Wychowanek jest zobowiązany do:

             

            • przestrzegania regulaminu świetlicy oraz obowiązujących zasad,

            • przestrzegania zasad współżycia w grupie,

            • współpracy w procesie wychowawczym,

            • pomagania słabszym,

            • dbałości o wspólne dobro, ład i porządek,

            • uczestniczenia w zajęciach organizowanych w świetlicy,

            • kulturalnego zachowania się w trakcie zajęć świetlicowych,

            • respektowania poleceń nauczyciela,

            • nieopuszczania świetlicy bez uprzedniego zgłoszenia wychowawcy,

            • nieoddalania się od grupy podczas wyjść poza salę świetlicową,

            • ponoszenia odpowiedzialności za własne postępowanie.

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Zasady rekrutacji do świetlicy środowiskowej

             

            1.Rekrutację do świetlicy przeprowadzi komisja w składzie: koordynator świetlicy, wicedyrektor ds. opiekuńczo-wychowawczych i pedagog szkolny.

             

            2.Karty zgłoszeniowe do świetlicy będą dostępne w sekretariacie szkoły.

             

            3.Karty zgłoszeniowe należy złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 6.09.

             

            4.Kryteria według których, będą punktowane dzieci przy przyjęciu wniosków:

             

            • osoby z nadzorem kuratora sądowego (3pkt)

            • osoby z nadzorem pracowników MGOPS (3pkt)

            • osoby z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego rozumiałego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej z przesłanek (2pkt).

            • osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (2pkt).

               

            5.W związku z panującą obecnie sytuacją związaną z COVID-19, liczba osób mogących uczęszczać w danym roku do świetlicy środowiskowej wynosi 10 osób.

          • Wnioski o przyjęcie dzieci do świetlicy środowiskowej

          • Drodzy rodzice,

            świetlica środowiskowa będzie pracowała od godz. 13.30 - 17.30.


            Kryteria przyjęcia dzieci do świetlicy określa regulamin dostępny na stronie internetowej szkoły.

            Wnioski o przyjęcie dziecka dostępne są u pedagogów p. W. Stankiewicz i p. A. Groszyk.Termin przyjmowania wniosków do 6 września.

          • Uroczyste pożegnanie pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie

          •          25 sierpnia po raz ostatni w posiedzeniu Rady Pedagogicznej SP4 uczestniczyli nauczyciele,  którzy kończą swą pracę zawodową i od 1 września przechodzą na zasłużoną emeryturę i inne świadczenia.

            Są to:

            Pani Barbara Bąbka – nauczyciel biologii i edukacji dla bezpieczeństwa,

            Pani Anna Chylińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, matematyki, wychowawca świetlicy,

            Pani Jolanta Krajczyńska  – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania  do życia w rodzinie,

            Pani Irena Ochrin – nauczyciel bibliotekarz,

            Pani Grażyna Rudnicka  – nauczyciel bibliotekarz,

            Pani Agata Sadowska – nauczyciel chemii, wicedyrektor ds. dydaktycznych,

            Pani Irena Szyrwińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów przedszkolnych, wychowawca świetlicy,

            Pani Ewa Zając – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i informatyki,

            Pan Edward Suchan – nauczyciel języka polskiego, wieloletni wicedyrektor, a później dyrektor placówki.

            Ponadto Pani Anna Chylińska  i Pani Jolanta Krajczyńska obchodziły 40-lecie pracy zawodowej.

                     Pedagodzy ci pracowali w „Czwórce” od początku jej istnienia, przez 30 lat z pasją  i zaangażowaniem ucząc i wychowując kolejne pokolenia. Zawsze chętnie dzielili się swą wiedzą i bogatym doświadczeniem zawodowym z koleżankami i kolegami. Dyrektor Wojciech Kordaczuk podziękował im za wieloletnią pracę i podkreślił, że zawsze będą   w naszej szkole mile widzianymi gośćmi.

                    Naszym drogim, świeżo upieczonym emerytom życzymy dużo zdrowia, pogody ducha  i realizowania wszystkich pasji, na które do tej pory brakowało czasu.

          • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

          • Szanowni Rodzice,

            Szanowni Nauczyciele,

            Drodzy uczniowie,

            Wakacje dobiegają końca. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2021/2022.

            Przywitamy go według następującego porządku:Oddziały przedszkolne "0" i klasy 1-3 edukacji wczesnoszkolnej.godz. 8.30 sala gimnastyczna.

            Po części oficjalnej odbędą się spotkania z wychowawcami w salach:

            0a –sala 303H - mgr Ewa Eźlakowska

            0b –sala 305H - mgr Monika Borejko (do 10 września p. mgr Kinga Gulińska w zastępstwie)

            1a – sala 107E -mgr Ewa Brakoniecka

            1b – sala 209E - mgr Marta Tułazińska

            1c –sala 301H- mgr Ewelina Wójcik

            1d –sala 105E- mgr Marzenna Dobrosielska

            1e- sala 116H -mgr Joanna Samsel

            2a -sala 106E- mgr Ala Klik

            2b -sala 7E- mgr Bożena Domitrz

            2c - sala 104E- mgr Małgorzata Górska

            2d -sala 3E- mgr Wioleta Bystra

            3a - sala 6E- mgr Małgorzata Kuczyńska

            3b – sala 201H- mgr Anna Osmańska

            3c – sala 4E- mgr Marzanna Nowocień

            3d – sala 5E- mgr Izabela Marcinek

            Po spotkaniu z wychowawcą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na boisko szkolne, gdzie będzie możliwość obejrzenia pojazdów wojskowych oraz konwersacji z żołnierzami w języku angielskim.

            Zapraszamy również do degustacji przepysznej wojskowej grochówki. Smacznego.

            klasy IV-VIIIGodz. 10.00 sala gimnastyczna, następnie spotkanie w salach z wychowawcami:

            4a –sala 204G- mgr Justyna Połomska

            4b – sala 202G -mgr Emilia Zielińska

            4c –sala 305D - mgr Katarzyna Kuczyńska

            4d “s” –sala 207G- mgr Jacek Starczewski

            5a -sala 104G- mgr Bogusława Taryma

            5b –sala 105G- mgr Anna Daciuk

            5c “s” sala 107G – mgr Irena Klimowicz-Starczewska

            6a –sala 302G- mgr Joanna Kotuszewska

            7a -sala 102G - mgr Małgorzata Witkowska

            7b “s” sala 200D – mgr Marek Rogiński

            7c –sala 300D - mgr Marta Śniadowska

            7d –sala 307G - mgr Katarzyna Kopicz

            7e –sala 305G - mgr Beata Więcek

            8a –sala 304D - mgr Katarzyna Oman-Janczewska

            8b –sala 304G - mgr Lucyna Gosiewska

            8c –sala 104D - mgr Danuta Martyniuk

            8d –sala 204D - mgr Monika Ziewiec

            8e –sala 205G -mgr Maryia Saidak

            Po spotkaniu z wychowawcami zapraszamy na spotkania z żołnierzami amerykańskim i konwersację w języku angielskim oraz wojskową grochówkę.

          • Wyprawka dla ucznia oddziału przedszkolnego "0" w roku szkolnym 2021/2022

          • WYPRAWKA UCZNIA ODDZIAŁU " 0 "

            Rok szkolny 2021/2022

            1. Blok techniczny biały- 1 sztuka,

            1. Blok techniczny kolorowy- 1 sztuka,

            2. Wycinanki duże- 1 sztuka.

            3. Wycinanki samoprzylepne duże- 1 sztuka,

            4. Farby plakatowe- 1 sztuka,

            5. Pędzelek cienki- 1 sztuka,

            6. Pędzelek gruby- 1 sztuka,

            7. Kredki świecowe- 1 sztuka,

            8. Plastelina- 1 sztuka,

            9. Podkładka do malowania /duża/- 1 sztuka,

            10. Teczka tekturowa na prace- 1 sztuka,

            11. Nożyczki- 1 sztuka,

            12. Piórnik /kredki ołówkowe miękkie, ołówek, gumka, temperówka, klej/,

            13. Zeszyt do korespondencji /32- kartkowy/,

            14. Strój na gimnastykę: biały t- shirt, krótkie spodenki,

            15. Obuwie zmienne z jasną gumową podeszwą.

            Karty pracy „Olek i Ada na szlaku przygód” Poziom B (pięciolatek) Karty pracy „Olek i Ada na szlaku przygód” Poziom B+ (sześciolatek)

            Wydawnictwo: MAC Edukacja Autorzy: I. Fabiszewska, K. Wilk, W. Żaba - Żabińska

          • Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022

          • WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

            ROK SZKOLNY 2021/2022

            W PIÓRNIKU

            • miękki ołówek – 2 szt.

            • kredki ołówkowe

            • nożyczki o zaokrąglonej końcówce

            • klej w sztyfcie (biały)

            • linijka

            • temperówka

            • gumka

            MATERIAŁY

            • blok techniczny biały A4 – 1 szt.

            • kolorowy blok techniczny A4 – 1 szt.

            • kolorowy blok rysunkowy A4 – 1 szt.

            • blok techniczny kolorowy A3 – 1 szt.

            • blok techniczny biały A3 – 1 szt.

            • kredki świecowe

            • farby plakatowe

            • pędzle – gruby i średni

            • plastelina

            • wycinanki duże

            • teczka z gumką – 2 szt.

            ZESZYTY

            • zeszyt informacyjny – od pierwszego dnia nauki

            • zeszyt 16 kartkowy w 3 linie – 1 szt.

            • zeszyt 16 kartkowy w kratkę – 3 szt.

            STRÓJ GIMNASTYCZNY – biała bluzka i ciemne spodenki.

            OBUWIE ZMIENNE z jasną, gumową podeszwą.

          • Zgoda na przesiewowe badania logopedyczne klas O i 1

          • Szanowni Państwo,

            prosimy o podpisanie z datą 1.09.2021r. zgody na przeprowadzenie przez logopedę szkolnego p. Katarzynę Bałdygę badań przesiewowych dzieci z klas "0" i "1".

            Podpisane druki proszę przekazać wychowawcom klas 1 września podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

            Druki dostępne są na portierni szkolnej.

  • Galeria zdjęć

      brak danych