Zapraszamy do zapoznania się uczniów oraz rodziców z gazetką "Świadomie o Autyzmie", którą wykonały p. Maria Salwin oraz p. Aleksandra Sikora.
Gazetka umieszczona jest w holu głównym naszej szkoły.
Zapraszamy do zapoznania się uczniów oraz rodziców z gazetką "Świadomie o Autyzmie", którą wykonały p. Maria Salwin oraz p. Aleksandra Sikora.
Gazetka umieszczona jest w holu głównym naszej szkoły.
2 kwietnia 2025 r. nasza szkoła mieniła się wszystkimi kolorami tęczy !
W tym dniu uczniowie i nauczyciele ubrali się na kolorowo, okazując solidarność z osobami w spektrum autyzmu.
asza pedagog szkolna, Adrianna Chmielewska, wraz z nauczycielem współorganizującym Katarzyną Zapadką, przygotowały fantastyczne i praktyczne konspekty zajęć dla klas 0-8. Dzięki nim każda klasa miała okazję lepiej zrozumieć świat osób w spektrum – ale nie było nudnych wykładów! Było kreatywnie, inspirująco i przede wszystkim z sercem. W klasach powstały piękne prace plastyczne, a podsumowaniem dnia było wspólne zdjęcie przy dekoracjach szkolnych.
zkolny parkiet zamienił się w prawdziwą kolorową krainę, a to wszystko dzięki tematycznym dekoracjom. A żeby energii nikomu nie brakowało – na przerwach grała muzyka! Dzieciaki tańczyły, śmiały się i cieszyły tym wyjątkowym dniem!
hciałybyśmy ogromnie podziękować dla pani Adriany Barmy, która pomogła nam stworzyć tę niezwykłą oprawę – bezinteresownie i z pełnym zaangażowaniem! Jesteśmy ogromnie wdzięczne! Razem tworzymy szkołę pełną zrozumienia, akceptacji i radości.
#AutyzmToNieWyrok #RozumiemyAkceptujemy #SzkołaPełnaEmpatii
Opracowały: Adrianna Chmielewska Katarzyna Zapadka
1 kwietnia z okazji Prima Aprilis uczniowie przyszli ubrani w piżamy do szkoły.
Dzieci założyły kolorowe szlafroki, piżamy w jednorożce, kaczki, rekiny, Stich'a....
Fantazja i poczucie humoru nie miało granic.
W ten radosny sposób przywitaliśmy kwiecień w naszej szkole.
31 marca 2025 r. do naszej szkoły po raz pierwszy zawitało kino sferyczne.
Dzięki innowacyjnej technologii uczniowie mogli poczuć się jakby byli w samym centrum wydarzeń.
Każda klasa wybrała inny film, który pomógł rozwinąć ich zainteresowania oraz zdobyć nowe umiejętności edukacyjne.
Zaproponowana forma została pozytywnie przyjęta przez uczniów oraz nauczycieli.
Koordynator Anna Murawska
W miniony piątek, 28 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się III Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce "czwórek" dziewcząt.
Stawką był awans do finałów wojewódzkich.
Po bardzo udanym występie naszej reprezentacji szkoły, nasz zespół składający się z zawodniczek z kl. 6 i 5 d zajęły II miejsce awansując tym samym do ścisłego finału Mistrzostw Województwa, który odbędzie się 4 kwietnia 2025 r. w Kętrzynie. Nasze dziewczęta pokonały zespoły z Ełku i Szczytna, w tie-breaku uległy tylko zespołowi z Giżycka.
Dużym wsparciem dla naszej drużyny byli kibice na czele z naszymi Dyrektorkami, a szczególne podziękowania dla szczypiornistów z naszej szkoły, którzy nie tylko świetnie grają w piłkę ręczną ale także na bębnach!
Za tydzień również w naszej szkole 11 kwietnia 2025 r. odbędzie się tym razem Finał Mistrzostw Województwa „czwórek” chłopców, mamy nadzieję, że taki doping poniesie ich do zwycięstwa, które zagwarantuje im udział w Mistrzostwach Polski.
Po pełnych emocji meczach klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce - SP 4 w Giżycku
II miejsce - SP 4 w Mrągowie
III miejsce - SP 1 w Ełku
IV miejsce - SP 3 w Szczytnie
Ogromne gratulacje dla wszystkich zespołów w szczególności dla naszych srebrnych medalistek.
Dziewczyny byłyście super!
Hejt i bezpieczeństwo - to główny temat spotkania z Dzielnicowym.
27 marca 2025 r. dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie spotkał sie z uczniami klasy 3b i 3c by porozmawiać i przestrzec przed zagrożeniami, z którymi można spotkać się w Internecie oraz codziennym życiu.
Wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ich aktywność w Internecie może mieć poważne konsekwencje prawne. Wpisy w mediach społecznościowych, obraźliwe komentarze, groźby czy wykluczanie innych osób z grup społecznych mogą prowadzić do eskalacji konfliktów, a nawet wywoływać poważne problemy!
Funkcjonariusz podkreślił, że w sieci nikt nie jest anonimowy, a publikowane treści mogą mieć długotrwałe konsekwencje, wpływające zarówno na przyszłość zawodową i osobistą młodych ludzi.
Nie bądź obojętny - reaguj!
Joanna Samsel
26 marca 2025 roku odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z uczniami z liceum STO w Mikołajkach. Licealiści zaprezentowali ofertę swojej szkoły ;)
24 marca 2025 r. odwiedziły naszą szkołę Panie z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie.
Przedstawiły ofertę technikum dla uczniów klas ósmych.
Kamila Szymborska
21 marca 2025 r przedstawiciele klas 6a, 6c, 7a, 7b, 7c i 7d naszej szkoły wzięli udział w Pikniku Przyrodniczym organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych STO w Mikołajkach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach naukowo-przyrodniczych prowadzonych przez pracowników Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Lasów Państwowych, Mazurskiego Centrum Bioróżnorodności i Edukacji KUMAK oraz przez uczniów SLO Mikołajki. Regenerowali siły w kąciku relaksu.
Odwiedzili zagrodę ze zwierzętami gospodarstwa agroturystycznego. Na koniec zjedli zupę gotowaną w kociołku nad ogniskiem.
Dojazd na Piknik w Mikołajkach ufundowała Rada Rodziców SP4 w Mrągowie - serdecznie dziękujemy ;)
Danuta Martyniuk i Aleksandra Sikora
21 marca, jak co roku, w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Jest to również Dzień Kolorowej Skarpetki. Na znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa nasi nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły zakładają dwie różne, niepasujące do siebie skarpetki. Na szkolnych korytarzach pojawiły się informacje na temat tego syndromu.
Wychowawcy w swoich klasach przeprowadzili pogadanki podejmujące tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób z Zespołem Downa.
Warto wiedzieć, że Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International w celu budowania świadomości na temat tego, czym jest ZD. Data obchodów nieprzypadkowo przypada na 21. dzień 3. miesiąca w roku. To właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze powoduje występowanie tej wady genetycznej.
Małgorzata Cichowska, Joanna Samsel
20 marca 2025 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs pt.: „MOJA MARZANNA”.
W kategorii klas 0-I:
I miejsce: Zofia Gałecka 1c i Lena Kasietczuk 0a
II miejsce: Alicja Weber 1a i Maja Kasietczuk 1a
III miejsce: Witold Ropiak 1c i Justyna Lasota 1a
W kategorii klas II-III:
I miejsce: Magdalena Aszkiełowicz 2a i Elżbieta Ropiak 3c
II miejsce: Pola Małysko 2b i Michalina Siwicka 2d
III miejsce: Zofia Żubrowska 2b i Agnieszka Świder 2d
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym uczniom gratulujemy!
Nagrodzone prace można podziwiać na wystawie na parkiecie szkolnym.
Nauczyciele świetlicy szkolnej
20 marca 2025 roku. w ramach projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, w naszej przeprowadzone były zajęcia „Energia a Środowisko”.
Podczas zajęć w formie prezentacji i warsztatów, dzieci dowiedziały się o rożnych rodzajach elektrowni, w których produkowana jest energia elektryczna, jak prąd dociera do domu, poznając poszczególne etapy całego, złożonego procesu, w który zaangażowanych jest wiele niezależnych podmiotów.
Dzieci poznają również sposoby oszczędzania energii elektrycznej.
Celem warsztatów było zapoznanie uczniów ze:
Zajęcia zostały przeprowadzone w klasie 2a i 3a.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w warsztatach ;) Mogli w grupach skonstruować makiety elektrowni. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.
W dniu 19 marca odbył się 41 Rejonowy Konkurs Recytatorski. Duża rywalizacja, dużo emocji i przede wszystkim dobrej energii towarzyszyło nam w tym dniu. Uczennice naszej szkoły zajęły następujące miejsca:
W kategorii klas I-III:
I miejsce Antonina Krajczyńska z klasy 2c
wyróżnienie Marcelina Baczewska z klasy 1b
W kategorii klas IV-VIII:
II miejsce Małgorzata Kusiek z klasy 5a
Serdeczne gratulacje!!!
Wyobraźnia przestrzenna jest niezykle istotna dla każdego ucznia. Odpowiada za tworzenie obrazu przestrzeni i tym samym wspomaga takie procesy jak nawigacja, manipulacja położeniem lub wizualizacja relacji pomiędzy obiektami. Przekłada się to bezpośrednio na takie umiejętnosci jak prowadzenie samochodu, tworzenie fotografii czy planowanie drogi prowadzącej do celu.
Szczególnie skutecznym sposobem rozwijania wyobraźni przestrzennej jest budowanie przy pomocy zestawów kreatywnych różnego rodzaju modeli. Uczniowie klasy 7b przy pomocy własnej wyobraźni tworzyli modele przestrzenne wymyślonych przez siebie związków chemicznych. Efekty ich pracy możemy podziwiać w galerii.
Monika Ziewiec i uczniowie klasy 7b
18 marca 2025 r. odbył się etap szkolny X edycji Powiatowego konkursu języka angielskiego The Winner Takes All. Podajemy listę osób zakwalifikowanych do finałowego etapu:
1. Piotr Madej – 6d – 94%
2. Zuzanna Banach – 7c – 90%
Antonina Trzepiota – 8a – 90%
3. Ernest Nicewicz – 8a – 84%
4. Oliwier Sagała – 8c – 82%
Lena Goleń – 7a – 82%
5. Emilia Romanowska – 7a – 80%
Finał odbędzie się 10.04.2025r. w SP1 w Mrągowie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a finalistom gratulujemy i życzymy szczęścia!!! ;)
Nauczyciele języka angielskiego
W edukacji bardzo duże znaczenie ma nie tylko samo przyswajanie wiadomości, lecz także umiejętność ich zastosowania. W biologii dotyczy to na przykład modelowania procesów biologicznych.
Uczniowie klasy 7 d na lekcji biologii w ramach innowacji pedagogicznych przygotowali "Model działania płuca". Głównym założeniem projektu było skonstruowanie przez uczniów prostego modelu z ogólnodostępnych materiałów. Model przedstawiał rolę przepony w mechanizmie wymiany gazowej. Efektem pracy było przede wszystkim lepsze zrozumienie powiązań pomiędzy budową, a funkcją mięśni oddechowych i płuc. Dodatkowym celem projektu było doskonalenie umiejętności prezentacji efektów własnej pracy.
Paulina Kuliś i uczniowie klasy 7 d.
Powered by aSc EduPage