• AKCJA "SZKOŁA DO HYMNU"

• W związku z obchodzonym jutro Świętem Niepodległości wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły odśpiewali w salach o godzinie 11.11 hymn państwowy.

• ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MOJA UKOCHANA BIAŁO-CZERWONA"

• Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie,

serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie, wkład pracy oraz pomysłowość przygotowanych dekoracji sal lekcyjnych w biało-czerowne barwy w klasach 0-3,a klasach 4-8 za kreatywne przygotowane plakaty i piękne pracy plastyczne.Komisja w składzie: p. W.Kordaczuk- przewodniczący komisji p. A.Cieślowska-Wołosz,p. E.Twardowska,p. A.Chrostowska-Węgrzyn,p. W.Nowiński.

Wyniki: klasy 0-3

I miejsce- klasa 1d - nagroda: Wycieczka do Sejmu

IImiejsce - klasa 3b

III miejsce - klasa 3e

Wyniki: klasy 4-8

I miejsce - klasa 5b - nagroda: wycieczka do Sejmu- wiosna 2024

II miejsce - klasa 6a

III miejsce - klasa 8a

Dziękujemy i gratulujemy

• Zamontowaliśmy podjazd dla wózków inwalidzkich od bryły E

Drodzy Rodzcie,

Bardzo się cieszę, iż mogę przekazać informację o wykonaniu podjazdu dla wózków inwalidzkich przy wejściu od bryły E.

Składam serdeczne podziękowania p. Arturowi Małysko oraz p. Sławomirowi Piątkowskiemu za wykonanie prac przy montażu podjazdu.

• SPOTKANIE AUTORSKIE

• 7 listopada 2023 r. klasa 5D wzięła udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym w ramach DKK (Dyskusyjny Klub Książki) przez Bibliotekę Miejską im. Wacława Gołowicza w Mrągowie z panem Marcinem Szczygielskim – pisarzem, grafikiem, autorem sztuk teatralnych oraz powieści dla dorosłych i młodzieży.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o kulisach powstawania jego książek, skąd autor czerpie do nich pomysły. Pan Marcin chętnie udzielał wyczerpujących odpowiedzi i dzielił się swoimi przemyśleniami tym samym zachęcając uczestników spotkania do czytania. Obecnie czytanie książek jest wyzwaniem dla dzieci i młodzieży, wymaga od nich wysiłku, szczególnie w dobie Internetu. Na koniec spotkania uczniowie mogli zrobić zdjęcie z autorem „Za niebieskimi drzwiami” i uzyskać od niego pamiątkowe wpisy.

Katarzyna Szablak

• PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasłem przewodnim MMBS 2023 było – „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”

Październik – to czas szczególnej promocji czytelnictwa. Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła – zgodnie z sentencją naszej wybitnej poetki Wisławy Szymborskiej chcemy zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego odbioru literatury.

Nasza szkoła w październiku również obchodziła Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przygotowaliśmy AKCJĘ CZYTANIE na DYWANIE dla grupy 0 i klas pierwszych i drugich, PRZERWĘ NA CZYTANIE dla całej społeczności szkolnej oraz kilka KONKURSÓW.

AKCJA CZYTANIE NA DYWANIE

PRZERWA NA CZYTANIE

W akcji Przerwa na czytanie wzięło udział 493 uczniów naszej szkoły.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – konkurs dla uczniów klas 2

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas drugich odbył się 31 października 2023 r. Celem akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie postaw oraz wychowanie do wartości. Wychowawcy klas drugich, rodzice i opiekunowie uczniów otrzymali informację oraz regulamin konkursu. Chętni uczniowie w I etapie czytali wybrany fragment baśni najbardziej znanych bajkopisarzy świata, w II etapie znaleźli się reprezentanci poszczególnych klas, którym poszło najlepiej.

W finale konkursu wzięło udział 7 drugoklasistów. Uczniowie czytali w swoich salach lekcyjnych wybrany przez siebie fragment baśni w strojach adekwatnych do tekstu. Ocenie podlegała dykcja i intonacja, dbałość o wymowę i kulturę słowa, interpretacja oraz dobór stroju i rekwizytu.

Zmagania oceniono następująco:

I miejsce – Alicja Deptuła kl. IIA

II miejsce – Filip Niemiro kl. IIB

III miejsce – Barbara Kolińska kl. IIA

Wyróżnienie otrzymała: Iga Purgał kl. IIC

MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI – konkurs plastyczny dla uczniów klas 3 – 5

I miejsce: Julia Samsel kl. 5C

II miejsce: Zofia Szczygłowska kl. 3D

III miejsce: Stanisław Jabłoński kl. 4A

Wyróżnienie: Zuzanna Jurecka kl. 3A, Maja Sawczuk kl. 3E, Zofia Krajczyńska kl. 3B, Karol Drężek kl. 3B, Jagoda Jurczak kl. 4C

NIEZWYKŁY BOHATER Z KSIĄŻKI – konkurs plastyczny dla uczniów klas 6 – 8

I miejsce: Wiktoria Rutka kl. 6D

II miejsce: Lena Murawska kl. 8A

III miejsce: Szymon Głogowski kl. 7C

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym uczniom gratulujemy!

Katarzyna Szablak

• WYCIECZKA DO PARKU TRAMPOLIN

• Dnia 07.11.2023 r. klasa 5b i 5c wybrały się wraz z paniami: Anną Murawską, Justyną Wanago oraz Katarzyną Kuczyńską do parku trampolin w Olsztynie na innowacyjną lekcję wychowania fizycznego. Uczniowie mieli okazję skorzystać z 6 rodzajów sekcji. Zajęcia prowadził profesjonalny trener, który czuwał nad bezpieczeństwem dzieci. Lekcja w-f rozpoczęła się rozgrzewką, w której skład wchodziły ćwieczenia lekkoatletyczne i rozciągające. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi elementami akrobatycznymi jak przewroty w przód i w tył, przerzuty bokiem i stania na rękach, salto w przód i slata w tył na trampolinie. Uczniowie spędzili aktywnie i przyjemnie czas poznając nowe formy spędzania wolnego czasu.