• Zasady funkcjonowania

• Organizacja
        Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego w Mrągowie

1. Szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego w Mrągowie opracowany przez dyrektora szkoły i zatwierdzony przez sprawujący nadzór oraz organ prowadzący, z uwzględnieniem szkolnego planu nauczania, o którym mowa w przepisach w sprawie ramowych planów nauczania.
        2. Podstawową formą pracy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego w Mrągowie są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone w systemie klasowo-lekcyjnym, a jednostką organizacyjną oddział złożony z uczniów, którzy w jednorocznym kursie nauki w danym roku szkolnym uczą się wszystkich przedmiotów obowiązkowych określonych szkolnym planem nauczania.

Szczegółowy zakres organizacji i funkcjonowania Szkoły Podstawowej Nr 4
        im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego w Mrągowie określa
        Statut Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego w Mrągowie