DOKUMENTY
REGULUJĄCE TERMINY PRZEPROWADZANIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO
I POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGODrodzy Rodzice/ Opiekunowie prawni pamiętajcie proszę, że do klasy I Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mrągowie przyjmujemy w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w naszym obwodzie. Kandydaci zamieszkali poza obwodem naszej szkoły mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli będziemy dysponować jeszcze wolnymi miejscami. Jednak nie zawsze szkoła takimi miejscami dysponuje.
REKRUTACJA 2025/2026
DOKUMENTY REGULUJĄCE TERMINY PRZEPROWADZANIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO I POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO
ZARZĄDZENIE Nr 271/2025
Burmistrza Miasta Mrągowo z dnia 10 stycznia 2025 roku
w sprawie: ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2025/2026 do klas I publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Miasto Mrągowo
Informacja_do_publikacji_dot._rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddz._przedszk._2025_2026.pdf
Informacja_do_publikacji_dot._rekrutacji_do_szkol_podstawowych_2025_2026.pdf
Terminy rekrutacji do oddziału przedszkolnego:
Zalacznik_Nr_1_-_terminy_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych.pdf
Terminy rekrutacji do I klasy szkoły podstawowej:
Zalacznik_Nr_2_-_terminy_rekrutacji_do_kl._I.pdf
Granice Obwodu Szkoły
ulice: Akacjowa, Bukowa, Brzozowa, Cicha, Długa, Gołębia, Grabowa,
Jaśminowa, Jaworowa, Kalinowa, Klonowa, Jana Kochanowskiego, Kolejowa,
Marii Konopnickiej, Kormoranów, Krasińskiego, Krótka, Krucza, Krzywa,
Księżycowa, Leśna, Leśna Droga, Lipowa, Lubelska, Łabędzia, Mrongowiusza
– prawa strona od nr 2 do nr 28 włącznie i lewa strona od nr 1 do Nr 47
włącznie, Olsztyńska, Orla, Orzeszkowej, Piaskowa, Plutonowa, Podmiejska,
Przemysłowa, Rynkowa, Henryka Sienkiewicza, Marii Curie - Skłodowskiej,
Słoneczna, Słowicza, Sołtyska, Spacerowa, Szkolna, Torowa, Towarowa,
Juliana Tuwima, Piotra Sobczyńskiego, Zielone Wzgórze, Żołnierska, Żurawia ,
place: Juliusza Słowackiego
osiedla: Brzozowe, Mazurskie, Metalowców, Parkowe
REGULAMIN
Regulamin_rekrutacji_dzieci_do_klasy_I_i_odzialu_przedszkolnego(1).pdf
DOKUMENTY DO REKRUTACJI
DEKLARACJA KONTYNUACJI EDUKACJI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
DEKLARACJA_KONTYNUACJI_NAUKI_W_ODDZIALE_PRZEDSZKOLNYM.pdf
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_ODDZIALU_PRZEDSZKOLNEGO.doc
ZGŁOSZENIE DZIECKA DO I KLASY - obwód szkoły
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA do klasy I - z poza Obwodu Szkoły
WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_KLASY_PIERWSZEJ.doc
WNIOSEK O ODROCZENIE OBOWIĄZKU SZKOLNEGO
OŚWIADCZENIE O REZYGNACJI Z MIEJSCA W PRZEDSZKOLU
OŚWIADCZENIE O REZYGNACJI Z MIEJSCA W PIERWSZEJ KLASIE
RODO
Zarządzenie Nr 296/2025
Burmistrza Miasta Mrągowo
w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do oddziałów sportowych.
Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2025/2026 do oddziału sportowego (klasa IV) o profilu piłka ręczna
w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Gen. Stefana "Grota" Roweckiego w Mrągowie
Wycieczka klasy 3a
18.12.202417 grudnia 2024 roku klasa 3a odwiedziła Przystań Świętego Mikołaja w Gwarku - magiczne miejsce, gdzie marzenia się stają się rzeczywistością!
Uczniowie spotkali się z Mikołajem, który wprowadził ich w niezapomnianą, świąteczną atmosferę. Dzieci miały okazję integrować się poprzez wspólne zabawy, które pozwoliły im lepiej się poznać.
Wycieczka klasy 3b
18.12.202413Dnia 16 grudnia 2024 r., klasa 3b wraz z paniami Moniką Jezuit i Iwoną Hibner odwiedzili Przystań Świętego Mikołaja w Pięknej Górze.
Dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach, aktywnościach ruchowych, a także spotkały samego Świętego Mikołaja ;)
Była to wspaniała przygoda, która przeniosła uczniów w magiczny świat świątecznej atmosfery.
Warsztaty archeologiczne w zerówkach
18.12.20242Dnia 17.12.2024r. w klasach zerowych odbyły się zajęcia archeologiczne realizowane przez Fundację Przyjaciół Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z zawodem archeologa oraz dowiedziały się w jaki sposób można odkrywać bardzo dawną historię. Słuchały fascynujących opowieści o dawnych cywilizacjach i ich dziedzictwie. Oglądały narzędzia pracy archeologa, wykopywały w przygotowanej piaskownicy zabytki przy pomocy archeologicznych sprzętów.
Apele porządkowe
18.12.2024217 grudnia 2024 roku o godzinie 9.00 odbył się apel porządkowy dla klas edukacji wczesnoszkolnej i oddziałów przedszkolnych, a o godzinie 10.00 dla klas 4-8.
Spotkania z uczniami poprowadziła pani wicedyrektor Marta Tułazińska. Omówiła sprawy dotyczące odpowiedniego zachowania się uczniów w czasie przerw, używania telefonów komórkowych, poprawnego korzystania z toalety, nie niszczenia mienia szkoły, bezpiecznych powrotów do domu oraz oczekiwania na lekcje w świetlicy szkolnej.
AKCJA KARTKA DLA SENIORA
16.12.20243Do akcji „Kartka dla seniora” włączyło się 216 osób z naszej szkoły. Wykonano 350 kartek świątecznych z życzeniami dla seniorów. Część kartek przekazano do Mojego Domu na Sielskiej w Olsztynie, a pozostałe kartki z życzeniami przekazano seniorom w naszej okolicy: Domu Dziennego Pobytu w Mrągowie i Stowarzyszeniu Dzieci Wojny oddział w Mrągowie.
"Biologia w praktyce, czyli DOTKNIJ,ZBADAJ, ZROZUM"
16.12.2024W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Biologia w praktyce, czyli DOTKNIJ, ZBADAJ, ZROZUM" uczniowie klas 5 wykrywali witaminę C w produktach spożywczych oraz szukali odpowiedzi na pytanie "Czy więcej witaminy C jest w pomarańczy, czy w cytrynie? Sprawdzali również, czy zakupione soki owocowe zawierały witaminę C.
Zajęcia praktyczne z biologii
16.12.2024W ramach zajęć praktycznych uczniowie klas V i VII sprawdzali obecność skrobi w produktach spożywczych.
Obecność skrobi można wykryć przy użyciu jodyny. W kontakcie ze skrobią roztwór jodyny zmienia barwę z brązowej na granatową. W doświadczeniu wykorzystaliśmy produkty pochodzenia roślinnego: chleb, ziemniaka, jabłko, pomidora, ogórka oraz produkty zwierzęce: ser, wędlinę i jajko.
Doświadczenie cześć II "Jak dżdżownice wpływają na żyzność gleby?"
16.12.2024Uczniowie klas 6 podczas lekcji biologii i upływie 4 tygodni od przeprowadzenia I etapu doświadczenia, przeszli do wykonania drugiej części.
W słoju, który stanowił próbę kontrolną (bez dżdżownic) oraz w słoju, który stanowił próbę badawczą (z dżdżownicami) wysiali po 20 nasion parzenicy.
Uczniowie cały czas dbają o wilgotność ziemi, obserwują zmiany w terrarium.
Przedstawienie pt.:"ŚWIEĆ GWIAZDECZKO MAŁA ŚWIEĆ"
13.12.202413 grudnia 2024 r. klasa 2d pod opieką p. Marzenny Dobrosielskiej przygotowała przedstawienie pt.:"ŚWIEĆ GWIAZDECZKO MAŁA ŚWIEĆ" dla klas edkuacji wczesnoszkolnej oraz oddziałów przedszkolnych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Serdecznie gratulujemy małym artystom.
Dzięki występowi mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się Świąt!
Wracamy ze złotymi medalami!
09.12.2024W miniony weekend odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców
„SIATKÓWKA WŚRÓD GWIAZD”.
W kategorii czwórek okazaliśmy się najlepszym zespołem i do Mrągowa wróciliśmy ze złotymi krążkami! W rozgrywkach, które odbyły się w minioną sobotę (07.12.2024 r.) uczestniczyło 14 drużyn z trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Rywalizowały ze sobą zespoły m.in. z Olsztyna, Białegostoku, Tłuszcza, Węgorzewa i Mrągowa.
Mikołajki - czas wspólnej zabawy ;)
06.12.2024266 grudnia to wyjątkowy dzień w naszej szkole ;)
Odwiedził uczniów św. Mikołaj, obdarował małe i duże dzieci słodkościami.
Radości było mnóstwo, dzieciaki wyściskały Mikołaja i przywitały go radosnymi okrzykami! Wszyscy spędziliśmy w miłej atmosferze ten mikołajkowy czas!
Hoł, hoł, hoł...
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości.
Wspólne ubieranie choinki
06.12.20245 grudnia 2024 r. na szkolnym parkiecie stanęła ogromna, bo aż ośmiometrowa choinka.
Dziękujemy dzieciom oraz paniom nauczycielkom z klas 0-3 za piękne ozdoby i wysiłek, który włożyliście w przyozdobienie świątecznego drzewka.
M. Cichowska, A. Barma, J. Samsel
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE KLASY IA W MUZEUM W MRĄGOWIE
03.12.2024403.12.2024r. uczniowie klasy IA pod opieką p. Ewy Brakonieckiej i p. Kornelii Gulbinowicz wzięli udział w Warsztatach Bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Muzeum w Mrągowie.
Na wstępnie pracownik muzeum zapoznał uczniów z tradycjami bożonarodzeniowymi. Poruszył kwestię ubierania choinek i ozdób do tego przeznaczonych. Każde z dzieci miało także możliwość wypowiedzenia się na temat, co im się kojarzy z tymi świętami oraz jakie znają i obchodzą tradycje świąteczne.
Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece
27.11.20247Na całym świecie 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną ciesząc zarówno tych najmłodszych jak i tych nieco starszych.
Z tej okazji szkolna biblioteka zorganizowała akcję Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece, w której każdy uczeń, 25 listopada 2024 r., który przyszedł do biblioteki obejrzał wystawę o misiach i wypożyczył książkę otrzymał niespodziankę.
Bohaterzy z klasy 5d
25.11.2024Uczniowie z naszej szkoły pomogli dla starszej Pani. Chłopcy: Max Tracz, Jakub Zieliński - Kuśnierz oraz Jakub Włodarczyk z klasy 5d zbierali cukierki 31 października 2024 r. chodząc po domach. Jedno z mieszkań otworzyła im ranna starsza Pani, uczniowie nie zbagatelizowali sytuacji i wezwali pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy dla Pani.
Savoir-Vivre
Wyrażenie Savoir-Vivre pochodzi z języka francuskiego savoir – wiedzieć,vivre – żyć. Nie mniej jednak swoich korzeni wcale nie ma we Francji, a w starożytnej Grecji, gdzie tworzyła się potęga kultury europejskiej.Grecy dążyli do doskonałości, a te dążenia przejawiały się m. in. w wyszukanych ceremoniałach i praktykowaniu uprzejmości.
Grzeczność nic nie kosztuje, a wygrywa wszystko (Ralph Waldo Emerson)Bon Ton, to nic innego jak właściwe zachowanie w określonych miejscach i sytuacjach. Dobre maniery to podstawa, które świadczą o naszym wychowaniu i kulturze osobistej. Są one ważne nie tylko w biznesie, ale także w kontaktach prywatnych.
Grzeczność nic nie kosztuje, a wygrywa wszystko (Ralph Waldo Emerson)
Zasady savoir-vivre’u dotyczą przede wszystkim zachowania się w szczególnych sytuacjach gdzie znajomość zasad dobrego wychowania jest niezbędna, gdy zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia, zaprezentowaniu się w towarzystwie, właściwej reakcji w danej sytuacji.
Bon Ton dotyczy form towarzyskich na przykład na przyjęciu, w restauracji, w miejscu pracy czy w rodzinie. Sposób komunikacji telefonicznej czy internetowej. Sposób nakrywania i podawania do stołu,sposób jedzenia oraz picia świadczy również o naszym wychowaniu. Dotyczy również form wyglądu i właściwego ubioru czyli dress code.
Savoir-vivre jest uwarunkowany kulturowo, a więc znacząco różni się w zależności od szerokości geograficznej. Znajomość międzykulturowych zasad określana jest mianem cross-cultural savoir-vivre. Co ciekawe, to co w jednym kraju może okazać się wskazane i będzie budzić podziw w innym może być wytykane. Warto zatem znać odpowiednią etykietę w danym miejscu, jeśli zależy nam na tym, aby dobrze w nim wypaść.
Dobre wychowanie w życiu codziennym może nam wiele dać. Ludzie, wokół nas będą przyjaźniej nastawieni, a to z kolei na pewno wpłynie na polepszenie wzajemnych kontaktów. Jak zatem można rozpoznać kulturalnego człowieka? Nie jest ważny status społeczny ani pieniądze, a to, co “wynieśliśmy” z domu. O dobrym wychowaniu świadczy nie tylko to, co mówimy, ale także nasza mimika, sposób bycia czy postępowania w określonych sytuacjach, a także życzliwość wobec innych. Właśnie tym możemy zapracować na sympatię i szacunek – to podstawy, o których nie powinniśmy zapominać.
Takt polega na tym, by wiedzieć jak daleko można się posunąć by nie
posunąć się za daleko (Jean Cocteau)Starajmy się zawsze ubierać adekwatnie do okoliczności, bo elegancja nie polega na tym by zawsze być ubranym odświętnie, ale aby umieć dostosować odpowiedni strój do okazji. Warto też pamiętać by zachowywać się skromnie i powściągliwie, co uchroni nas przed ewentualna wpadką lub gafą. Oczywiście nie sposób zapamiętać wszystkich zasad prawidłowej etykiety, a tym bardziej wynikających z rozmaitych uwarunkowań branżowych czy też dyplomatycznych. Długo by się rozpisywać na temat szczegółowych zasad savoir-vivre’u w zależności od miejsca lub sytuacji,ale pamiętajmy o podstawach dla których kodeks ten stworzono – o szacunku do drugiego człowieka. Starajmy się każdego traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.