• Konkursy, Olimpiady

Wyniki V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989” dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2013/2014 zorganizowanym pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej:

• LAUREAT VI miejsce – Maksymilian Witkowski kl. 5a (opiekun p. A. Romaniuk – Chrostowska);
          • FINALISTA – Olga Rogińska kl. 5a (opiekun p. A. Romaniuk – Chrostowska).

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z matematyki ALBUS 2014

Osiągnięcia różne

Jeździectwo – SKOKI PRZEZ PRZESZKODY

Sukcesy Martyny Rynkiewicz uczennicy kl. IIA gimnazjum:

• nominacja do Kadry Narodowej Juniorów na 2014 r. w skokach przez przeszkody,
          • I miejsce w klasie C – HZR Dąbrówka,
          • I miejsce w klasie C – HZO Sopot,
          • IV miejsce w finale C (średnia runda ) – HZO Sopot,
          • I miejsce w klasie C – ZR Gałkowo,
          • I miejsce w klasie N – ZR Dąbrówka Mała,
          • II miejsce w klasie C – ZR- Dąbrówka Mała,
          • I miejsce w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 15-16 (REGION POMORSKI).

Legenda:
          HZR – Halowe Zawody Regionalne
          ZR – Zawody Regionalne
          ZO – Zawody Ogólnopolskie
          CSO/ CSI/CSN – Zawody Międzynarodowe.

Sukces naszych gimnazjalistów i ich opiekuna – p. B. Więcek

Sukces naszych gimnazjalistów i ich opiekuna – p. B. Więcek:

• I miejsce w klasyfikacji ogólnej kat. gimnazjum – „Giermkowie” w V Turnieju Miast Historycznych pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie,
          • najlepsza drużyna – zmagania rycerskie kat. gimnazjum „Giermkowie”,
          • najlepsza drużyna – test wiedzy historycznej kat. gimnazjum „Giermkowie”.

Nasza drużyna otrzymała również:

• Puchar Dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie,
          • Puchar dla najlepszej drużyny w Turnieju Miast Historycznych kat. gimnazjum – „Giermkowie”, Ryn 2014,
          • Puchar Starosty Mrągowskiego w V Turnieju Miast Historycznych Warmii i Mazur dla najlepszej drużyny w zmaganiach rycerskich.

GRATULACJE!

Szkolny Konkurs Ortograficzny "Potyczki z ortografią”

Dnia 9 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół nr 4 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,Potyczki z ortografią” dla klas 4-6 SP.

Uczniowie mieli do rozwiązania test ortograficzno- językowy, w którym były różnorodne zadania, np. krzyżówka, wyrazy z ,,luką”, regulamin obozowy z przeczeniem ,,nie”.

W kategorii klas czwartych najlepsza okazała się Julia Jędras z klasy 4c.

Z piątoklasistów wyróżnił się Alex Siwik z klasy 5c. Klasy szóste zaprezentowały wyrównany poziom i troje uczniów uzyskało taki sam wynik: Michał Mgeładze- Arciuch z klasy 6b, Michał Ziółkowski z klasy 6b i Kinga Fabisiak z klasy 6c.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Bogusława Taryma i Urszula Dobrowolska.

V edycja Konkursu „Losy Bliskich i losy dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989" w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum. Byli to: Rogińska, Maksymilian Witkowski z kl.5a SP oraz Piotr Fydrych i Adam Konieczny z kl. IA gimnazjum. Uczestnicy konkursu na podstawie rodzinnych wspomnień, pamiętników, dokumentów i zdjęć przygotowali biograficzne prace, w których opisali życie swoich najbliższych - pradziadków, rodziców. Byli oni świadkami ważnych wydarzeń w historii naszego państwa, które działy się w latach 1914 - 1989.

Komisja Konkursowa w Olsztynie wyłoniła zwycięzców etapu wojewódzkiego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy Bliskich i Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989". Są to:
          Olga Rogińska i Maksymilian Witkowski uczniowie klasy 5a SP.
          Uczniowie wezmą udział w eliminacjach ogólnopolskich, które odbędą się 6 i 7 czerwca 2014r. w Krakowie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w centralnych eliminacjach konkursowych - opiekun p. A. Romaniuk-Chrostowska.

Plenerowy konkurs plastyczny - "Zmieniaj nawyki - nie klimat"

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w plenerowym konkursie plastycznym dnia 9 maja 2014r. zorganizowanym przez CKiT w Mrągowie z okazji Dnia Ziemi pod hasłem "Zmieniaj nawyki - nie klimat". Powstały piękne prace, które nagrodzono. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Siarnacka z klasy IID Gimnazjum Nr 4 w Mrągowie, III miejsce zdobyła Natalia Figura z klasy IA Gimnazjum Nr 4 oraz przyznano wyróżnienie Karolinie Kaliszewskiej z klasy IID, również z Gimnazjum Nr 4 w Mrągowie. Laureatom tego konkursu gratulujemy i życzymy dalszej pracy twórczej.

Aleksandra Siarnacka
          zdobywczyni I miejsca

Natalia Figura
          zdobywczyni III miejsca

Lucyna Gosiewska

Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Spotkania z Poezją”

Dnia 24 marca 2014 r. w Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją”.

Wzięli w nich udział uczniowie z klas 4-6 SP, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Dzieci przygotowały na konkurs ciekawy i różnorodny repertuar wierszy do recytacji.

Komisja konkursowa wytypowała do drugiego etapu (eliminacji miejsko- gminnych): Michała Mgeładze- Arciuch z klasy 6b i Aleksandrę Matusiak z klasy 5b. Wyróżniła też: Oliwię Zerę z klasy 4c i Julię Martyniuk z klasy 5b.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły polonistki: Bogusława Taryma, Jolanta Rulko i Urszula Dobrowolska.

Konkurs "Poznajemy Parki Korajobrazowe Polski".

Gimnazjum Nr 4 w Zespole Szkół im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego w Mrągowie zajęło I miejsce w ETAPIE PARKOWYM XIII EDYCJI KONKURSU "Poznajemy Parki Korajobrazowe Polski" odbywającym się w Krutyni.