Szanowni Państwo,
Poniżej w linku mogą Państwo zapoznać się z dokumentami potrzebnymi do rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klas I na rok szkolny 2020/2021 .
Dokumenty znajdują się w zakładce Ogłoszenia --Rok szkolny 2019/2020.
Szanowni Państwo,
Poniżej w linku mogą Państwo zapoznać się z dokumentami potrzebnymi do rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klas I na rok szkolny 2020/2021 .
Dokumenty znajdują się w zakładce Ogłoszenia --Rok szkolny 2019/2020.
21 lutego 2020 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego . Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursach: „Zeszyt na 6!” oraz „ Z językiem polskim za pan brat”.
Komisja miała nie lada problem z wybraniem najstaranniej prowadzonego zeszytu do języka polskiego, gdyż zgłoszone na konkurs kajety prowadzone są naprawdę przepięknie. Ostatecznie palmę pierwszeństwa w kategorii kl. 4-6 przyznano Alicji Kodź z kl. 6 „b”, a w kategorii kl. 7-8 Kai Kulas z kl. 7 „a”.
Biorąc udział w konkursie „ Z językiem polskim za pan brat”, nie tylko należało wykazać się wiedzą polonistyczną, ale także być spostrzegawczym i mieć szybki refleks, gdyż pytania konkursowe napisane na karteczkach, były umieszczone w różnych miejscach szkoły, a chętnych do zabawy nie brakowało. Zwycięzcą została uczennica kl. 8 „c” Liwia Grosz.
Konkursy zostały przygotowane przez panie polonistki przy współudziale uczennic z kl. 6 „e”.
23 lutego w Giżycku odbył się trzeci turniej eliminacyjny piłki siatkowej ,, Kinder + Sport'' Bardzo dobrze wypadli w nim zawodnicy z naszego zespołu Omega II w kat. dwójki zajmując wysokie piąte miejsce.
Dziewiąte miejsce zajęli zawodnicy z zespołu Omega I, którzy w walce o wejście do ósemki przegrali ze swoimi kolegami z zespołu Omega II. W kat. trójek zespół Omega II, awansował do grona najlepszych ośmiu drużyn turnieju zajmując ostatecznie siódme miejsce. Nasza drużyna Omega I w tej klasyfikacji zajęła dziewiąte miejsce.
Marek Rogiński
Ostatnia zmiana: Sebastian Kozłowski
Dnia 19.02.2020r. odbył się Turniej Wiedzy Przyrodniczej klas II –III o Puchar Przechodni edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs odbywa się w naszej szkole corocznie.
Uczniowie, którzy reprezentowali swoje klasy, wykazali się bogatą wiedzą na temat: zwierząt, roślin i ochrony środowiska w Polsce.
I miejsce – zajęła kl. 3a, II miejsce – kl. 3c, III miejsce – kl.2c.
Uczniowie otrzymają nagrody i dyplomy, a kl. 3a - Puchar Przechodni edukacji wczesnoszkolnej.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły dla uczniów z edukacji wczesnoszkolnej:
M. Nowocień i M. Górska.
Gratulacje!
Z inicjatywy p. mgr Beaty Więcek w naszej szkole w w dniu 20.02.2020 były spredawane pączki.
Dochód zostanie przekazany na pomoc dla potrzebującej rodziny.
Szanowni Państwo,
Informuję, iż 24 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących otrzymało dostęp do najnowszego programu z wydawnictwa Oficyna Lex.
Program daje możliwość uzyskania najnowszych informacji oświatowych oraz wszelkich dokumentów, które są potrzebne dla nauczycieli.
Dostęp do systemu kupiłem w dniu 19.02.2020.
Z poważaniem,
mgr Wojciech Kordaczuk
W dniu 17 lutego 2020 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 Wojciech Kordaczuk wspólnie z Panią Beatą Więcek nauczycielem historii w Szkole Podstawowej Nr 4 oraz Radnym Powiatowym Sławomirem Prusaczykiem odwiedził XV Brygadę Zmechanizowaną w Giżycku celem zaproszenia Żołnierzy polskich i amerykańskich do szkoły z okazji 21. rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Uroczystości odbędą się w marcu (konkretna data zostanie podana), żołnierze zaprezentują pojazdy wojskowe oraz sprzęt wojskowy.
Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w organizacji uroczystej akademii z okazji 78. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.
W sposób szczególny dziękuję następującym osobom:
1. Pani Agacie Cieślowskiej-Wołosz, Pani Iwonie Hibner, Pani Lucynie Gosiewskiej, Pani Małgorzacie Cichowskiej, Pani Annie Jakubczyk, Panu Markowi Romanowskiemu za przygotowanie uroczystej akademii oraz dekoracji.
2. Pani Ewie Brakonieckiej, Pani Ewie Chodkowskiej, Pani Beacie Więcek, Pani Beacie Więcek, za upieczenie i dostarczenie ciast.
3. Pani Jolancie Krajczyńskiej, Pani Barbarze Skorupskiej, Pani Ewie Chodkowskiej za udekorowanie stołu oraz przygotowanie sali, w której odbył się poczęstunek.
4. Pani Monice Jeziut za dokumentację uroczystości.
5. Pani Elżbiecie Węglewskiej, Pani Mirosławie Pietrzyńskiej, Pani Barbarze Leonik i Pani Katarzynie Wiatr za przygotowanie obiadu, upieczenie ciast oraz dostarczenie ich do sali, w której odbywał się poczęstunek i obsługę gości.
6. Pani Adriannie Chmielewskiej i Panie Justynie Patora za profesjonalną obsługę w czasie poczęstunku.
7. Panu Leszkowi Gajo oraz wszystkim osobom zaangażowanym z obsługi za zawieszenie dekoracji, ustawienie ławek, krzeseł i profesjonalną organizację od strony technicznej.
Bardzo serdecznie dziękuję za to, że po raz kolejny Państwo pomagacie w organizacji tak ważnej uroczystości. Cieszę się, że mogę na Państwa liczyć.
Z wyrazami ogromnego szacunku
Dyrektor Szkoły
mgr Wojciech Kordaczuk
W dniu 14.02.2020 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Stefana " Grota" Roweckiego w Mrągowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 78 rocznicy utworzenia Armii Krajowej.
W akademii wzięli udział zaproszeni goście : Warmińsko - Mazurski Wicekurator Oświaty - p. mgr Wojciech Cybulski, Doradca Wojewody Warmińsko - Mazurskiego - p. mgr Mateusz Szkaradziński, Burmistrz Miasta Mrągowo - p. dr hab. Stanisław Bułajewski, I Zastępca Burmistrza Miasta Mrągowo - p. mgr Tadeusz Łapka, Wójt Gminy Mrągowo - p. mgr Piotr Piercewicz, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie - mł. insp. Robert Wierciszewski, Radny Rada Miejskiej Mrągowo - p. mgr Dominik Tarnowski, Radna Powiatu Mrągowskiego - p . mgr Beata Więcek, Radny Powiatu Mrągowskiego - p. mgr Mirosław Mikołajczyk, Radny Powiatu Mrągowskiego - p. mgr Sławomir Prusaczyk, Ksiądz Infułat - płk dr Adolf Setlak, Ksiądz Dziekan Dekanatu Mrągowo II - ks mgr Wojciech Serafin, Ksiądz Wicedziekan Dekanatu Mrągowo II - ks. mgr Janusz Piaskowski, Ksiądz Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkowie - ks. mgr Wojciech Ciarkowski oraz Przewdonicząca Rady Rodziców - p. Ewa Figura.
Zgormadzonych gości przywitał Dyrektor Szkoły - mgr Wojciech Kordaczuk, który wygłosił przmówienie na temat Armii Krajowjej. Następnie po uczczeniu minutą ciszy zmarłych żołnierzy AK, wszyscy zgormadzeni goście, nauczyciele oraz uczniowie obejrzeli akademię, która została przygotowana przez p. mgr Małgorzatę Cichowską, p. mgr Agatę Cieślowską - Wołosz, p. mgr Iwnonę Hibner, p. mgr Lucynę Gosiewską oraz p. mgr Marka Romanowskiego.
Dnia 11 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku myślą przewodnią było hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas tegorocznych obchodów zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracaliśmy także szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu.
Nasza szkoła, jak co roku, rozszerzyła działania profilaktyczne na „Tydzień Bezpiecznego Internetu”. W ramach zajęć informatyki w klasach 4 – 8 szkoły podstawowej, nauczyciele przeprowadzili szereg przedsięwzięć dotyczących bezpieczeństwa w sieci.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Uczniowie naszej szkoły obejrzeli kilka odcinków filmu „Plik i Folder – odkrywcy Internetu” i film informujący o możliwości skorzystania z pomocy telefonu zaufania 116 111 prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Dopełnieniem były ciekawe dyskusje o Internecie, bezpieczeństwie podczas korzystania z sieci i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach podczas wykorzystywania technologii techniczno-informatycznej.
Podczas zajęć wykorzystano materiały edukacyjne Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (materiały multimedialne pobrane ze strony www i materiały papierowe otrzymane tradycyjną pocztą). Pracownie komputerowe zostały oplakatowane materiałami propagującymi bezpieczeństwo w Internecie i zostały wykonane gazetki tematyczne.
nauczyciel informatyki
Sebastian Kozłowski
Ostatnia zmiana: Sebastian Kozłowski
12 lutego 2020 r. w sali 160 Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyło się spotkanie z dyrektorami pierwszej kadencji szkół i placówek województwa warmińsko-mazurskiego. Jego celem było wsparcie merytoryczne osób kierujących tymi instytucjami.
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie etosu pracy nauczyciela oraz wynikające z niej obowiązki. Wskazał na potrzebę wzmocnienia wychowania patriotycznego poprzez obchodzenie istotnych dla naszej historii rocznic i konieczność dbałości o miejsca pamięci. Omawiając rolę dyrektora w życiu szkoły, wspominał o obowiązkach wynikających z pełnienia funkcji, ale też zaakcentował znaczenie narzędzi, jakimi dyrektor dysponuje w pracy. Uwzględniając kontekst cywilizacyjnego postępu, zaakcentował potrzebę zintensyfikowania działań zmierzających do podniesienia poziomu innowacyjności w szkołach.
Odnosząc się do działań metodycznych, Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski omówił znaczenie rozbudowującej się sieci doradztwa metodycznego w województwie warmińsko-mazurskim. Ponadto zachęcał do korzystania ze zintegrowanej platformy edukacyjnej, oferującej szeroki wachlarz pomocy dydaktycznych. Podkreślił też znaczenie współpracy z rodzicami, zalecając jej zacieśnienie.
Dyrektorów zapoznano z prawnymi aspektami pracy dyrektora i nauczyciela, podkreślono potrzebę wnikliwej analizy obowiązujących przepisów. Wykorzystując wnioski z dokonywanego nadzoru pedagogicznego, wskazano najczęstsze problemy, z którymi spotykają się dyrektorzy, zwłaszcza na początkowym etapie pracy. Zaakcentowano również rolę wspierających działań Kuratorium Oświaty w Olsztynie, zachęcając uczestników spotkania do współpracy i wzajemnej wymiany doświadczeń.
XXI Konkurs Pieśni Patriotycznej, Wojskowej i Partyzanckiej
im. kpt. Antoniego Jabłońskiego
W dniu 5 lutego 2020r. odbył się w naszej szkole kolejny, już XXI Konkurs Pieśni Patriotycznej, Wojskowej i Partyzanckiej. Od tej edycji nosi on imię zmarłego we wrześniu 2019r. przyjaciela naszej szkoły, niezwykle serdecznego człowieka, kombatanta, wieloletniego prezesa mrągowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej -Pana Antoniego Jabłońskiego.
Z Konkursem Pieśni Patriotycznej Pan Antoni związany był od samego początku, wspierał tę inicjatywę i niejednokrotnie podczas wieczornic poświęconych kolejnym Rocznicom Utworzenia Armii Krajowej, brał mikrofon do ręki śpiewając swoje ulubione pieśni. Były to piękne chwile, prawdziwe, żywe lekcje historii.
Na początku konkursu wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami i członkami jury, minutą ciszy uczcili pamięć Św. P. Antoniego Jabłońskiego i zaśpiewali jedną z Jego ulubionych pieśni-„Piechotę”.
W tegorocznym konkursie, który obejmował dwie kategorie wiekowe-klasy 4-6 i 7-8, wzięło udział 20 uczestników. Jury w składzie: Grażyna Garnowska, Lucyna Obrycka, Wiktoria Leszczyńska nie miało łatwego zadania, gdyż poziom prezentowany przez wykonawców był bardzo wysoki.
Oto wyniki w poszczególnych kategoriach.
klasy 4-6
1 miejsce: Wiktoria Wójcik-kl. 6a
2 miejsce: Julia Deptuła-kl. 5a
3 miejsce: Matylda Figura-kl. 6e
klasy 7-8
1 miejsce: Dominika Milun-kl. 8c
2 miejsce: Larysa Kotuszewska- kl. 7a
3 miejsce: Olga Reginia-kl. 7b
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, za rok.
Szanowni Państwo,
Informuję,iż w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie koordynatorów SBO w Urzędzie Miasta.
Możemy już zamawiać szafki, które zostaną zakupione za 5000zł.
Wyraziliśmy również chęć wzięcia udziału w dalszym projekcie SBO od września 2020.
Z poważaniem,
mgr Wojciech Kordaczuk
Szanowni Rodzice, pragnę poinformować, że w dniach 16.03-18.03.2020r. zaplanowaliśmy rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły w kościele bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie. Msza rozpocznie się o godz. 9.00.
Uczniowie, którzy zadeklarują chęć udziału w rekolekcjach, spotykają się z nauczycielami w wyznaczonych salach lekcyjnych o godz. 8.20. Następnie wraz z nauczycielami udają się do kościoła.
Po powrocie z kościoła uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mają zapewnione zajęcia opiekuńcze do godz. 11.20, a uczniowie klas 4-8 SP do godz. 12.15.
Obiady w tych dniach będą wydawane od godz. 11.20.
Jeżeli ktoś z Państwa nie chce wykupić obiadów za te dni na miesiąc marzec, to proszę odliczyć od
77 zł kwotę 10,50 zł i wpłacić za obiady 66,50 zł.
Świetlica szkolna pracuje w godz. 6.30-16.30.
Uczniowie, którzy nie chcą brać udziału w rekolekcjach i mają na to zgodę rodziców/ opiekunów prawnych, mogą pozostać w domu, pod warunkiem, że przyniosą oświadczenia od rodziców/ opiekunów prawnych, którzy wezmą pełną odpowiedzialność za swoje dzieci pozostawione w domu lub mogą skorzystać z opieki świetlicy szkolnej. Wychowawcy klas dysponują odpowiednimi oświadczeniami, które zostaną rozdane uczniom w odpowiednim czasie.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Wojciech Kordaczuk
Szanowni Państwo !
Informuję, że do dnia 24 lutego 2020 roku można dokonywać wpłat za obiady na miesiąc MARZEC przelewem na rachunek bankowy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie, tj.: 34 1020 3639 0000 8502 0005 1045.
Przyjętą datą wpłaty jest data wpływu na konto szkoły – należy pamiętać, że banki nie dokonują operacji na kontach w soboty i niedziele.
W tytule wpłaty na rachunek bankowy szkoły należy podać:
miesiąc i rok, których dotyczy zapłata,
imię i nazwisko dziecka,
klasę, do której uczęszcza dziecko
Koszt obiadów na miesiąc marzec 2020 dla jednego dziecka wynosi 77,00 zł
(3,50 zł x 22 dni = 77,00 zł).
Miesiąc luty ma tylko 29 dni, dlatego prosimy o wpłaty przelewowe do 24.02.2020.
Kartki na marzec dzieci będą mogły odebrać na stołówce przy wejściu u intendenta w dniach od 26 do 28.02.2020 w godzinach od 7.30 do 9.30 . Intendent będzie posiadał wykaz osób, które wpłaciły za obiady i na tej podstawie dziecko otrzyma kartki na dany miesiąc.
W dalszym ciągu obowiązuje możliwość opłaty gotówkowej u szefa kuchni/intendenta. Każdy z Państwa ma możliwość wyboru czy opłacać gotówkowo czy przelewowo.
Na stronie internetowej https://sp4rowecki.edupage.org/ do dnia 5 każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc żywieniowy będzie podawana kwota opłaty na kolejny miesiąc.
Pełna wersja regulaminu dostępna jest na naszej stronie w aktualnościach od dnia 5 lutego 2020 roku., znajdą tam Państwo również informacje,
co w sytuacji z opłaconymi obiadami, jeżeli dziecko jest nieobecne w szkole
z powodu choroby.
Z poważaniem,
mgr Wojciech Kordaczuk
Zarządzenie nr 6 / 2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4
im. Gen. Stefana „Grota“ Roweckiego w Mrągowie
z dnia 5 lutego 2020r.
w sprawie wprowadzenia Regulaminu stołówki szkolnej
oraz odpłatności za obiady
Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Gen. Stefana „Grota“ Roweckiego
w Mrągowie.
Działając na podstawie art. 106 ust. 1 – 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017r., poz. 59 ze zm.) oraz § 76. Statutu Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie,
w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych placówki, w tym wspierania prawidłowego rozwoju uczniów - zarządzam,
co następuje:
§ 1.
Wprowadza się „Regulamin stołówki szkolnej oraz odpłatności za obiady wydawane w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie”, który jest załącznikiem Nr 1 do niniejszego zarządzenia.
§ 2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 5 lutego 2020r.
do Zarządzenia nr 6 / 2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4
im. Gen. Stefana „Grota“ Roweckiego
w Mrągowie
ORAZ ODPŁATNOŚCI ZA OBIADY
WYDAWANE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4
im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie
Podstawa prawna:
art. 106 ust. 1 – 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017r., poz. 59 ze zm.),
- § 76. Statutu Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Gen. Stefana „Grota”
Roweckiego w Mrągowie,
§ 1.
ZASADY OGÓLNE
Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowywanych przez pracowników kuchni szkolnej dla uczniów i pracowników szkoły.
O wszystkich sprawach związanych z organizacją pracy stołówki decyduje Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie.
Szkoła zapewnia posiłki gotowane w formie dwudaniowego obiadu.
Podstawą do pobrania posiłku jest okazanie całej – miesięcznej karty obiadowej, na której umieszczony jest numer ewidencyjny karty, miesiąc i rok, którego dotyczy karta obiadowa oraz nazwisko i imię osoby korzystającej z wyżywienia w stołówce szkolnej. Pracownicy kuchni osobiście dokonują „skasowania” dniówki na karcie obiadowej. Wcześniejsze, samodzielne skreślenie w karcie pozbawia ucznia posiłku.
Zabrania się samodzielnego dokonywania zmian w zapisach karty obiadowej, przeprawień lub zamazywań oraz odsprzedawania karty innemu uczniowi. Wszystkie karty, do których zachodzić będzie podejrzenie o ich prawdziwość będą eliminowane, a ich posiadacze utracą prawo korzystania z obiadów.
Posiłki wydawane w stołówce szkolnej są odpłatne.
Z posiłków można korzystać wyłącznie w stołówce.
Nie zezwala się na wchodzenie uczniów do stołówki szkolnej w celu zjedzenia tylko zupy lub wypicia kompotu. Uczniowie po wejściu do stołówki jedzą cały posiłek.
Zabrania się wynoszenia ze stołówki chleba oraz naczyń.
Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Gen. Stefana „Grota” Roweckiego
w Mrągowie nie prowadzi sprzedaży obiadów na wynos.
Aktualny jadłospis podawany jest do wiadomości, poprzez wywieszenie go na tablicy ogłoszeń przy wejściu do stołówki szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły – www.sp4rowecki.edupage.org .
§ 2.
Do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej uprawnieni są:
uczniowie szkoły wnoszący opłaty indywidualne,
uczniowie szkoły, których dożywianie jest finansowane przez MOPS, GOPS, itp.
pracownicy zatrudnieni w szkole, wnoszący opłaty indywidualnie.
Stołówka szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.30 do 15.00. Posiłki spożywać należy w czasie przerw od godziny 11.30 oraz przed lub po lekcjach. Przerwa obiadowa trwa 20 minut
(od 13.20 do 13.40).
§ 3.
OPŁATY ZA OBIADY
Rodzice uczniów za posiłki spożywane w stołówce, wnoszą opłatę równą wysokości kosztów surowca przeznaczonego na wyżywienie (tzw. "wsadu do kotła”).
Korzystający z posiłków pracownicy szkoły ponoszą pełną opłatę za wyżywienie. Opłata ta obejmuje: koszty surowca, koszty związane
z wynagrodzeniem wraz z pochodnymi pracowników zatrudnionych
w stołówce, koszty związane z utrzymaniem stołówki.
Cena jednego obiadu ustalana jest przez Dyrektora szkoły
w porozumieniu z organem prowadzącym.
§ 4.
Opłaty gotówkowe za obiady przyjmowane są u szefa kuchni/intendenta w ostatnich 2 dniach miesiąca poprzedzającego miesiąc żywieniowy oraz przez 3 dni na początku miesiąca żywieniowego w godzinach od 8.00 do 14.00, z wyjątkiem opłat za miesiąc styczeń i wrzesień, których należy dokonywać wyłącznie na początku miesiąca.
Osoby opłacające obiady przelewem zobowiązane są do uiszczenia wpłaty do 27 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc żywieniowy,
z wyjątkiem opłat za miesiąc styczeń i wrzesień, których należy dokonywać wyłącznie na początku miesiąca. Wpłat należy dokonywać na następujący numer rachunku bankowego w banku PKO BP:
34 1020 3639 0000 8502 0005 1045
Datą wpłaty jest data wpływu na rachunek bankowy szkoły – należy pamiętać, że banki nie dokonują operacji na kontach w soboty
i niedziele.
W przypadku, gdy 27 dzień miesiąca jest dniem wolnym, wpłaty należy dokonać odpowiednio wcześniej.
W tytule wpłaty na rachunek bankowy szkoły należy podać:
- miesiąc i rok, których dotyczy zapłata,
- imię i nazwisko dziecka,
- klasę, do której uczęszcza dziecko,
np. „Opłata za obiady za marzec 2020r. Jan Nowak, kl. IV c” - 77 zł".
W przypadku wpłaty za więcej niż jedno dziecko w tytule należy podać kwotę i dane dla każdego dziecka z osobna.
Karty obiadowe będą wydawane dla dzieci przy wejściu na stołówkę.
Intendent będzie pełnił dyżur od 7.30 do 9.30 przez ostatnie 3 dni robocze w miesiącu i na podstawie posiadanego wykazu z banku będzie wydawał kartki.
Każdy z rodziców / opiekunów prawnych może odebrać kartki osobiście od 7.30 do 9.30 w trzy ostatnie dni robocze w danym miesiącu.
Osoby, które nie wniosą opłat w terminie, do czasu uregulowania płatności – nie mogą spożywać obiadów w stołówce szkolnej.
Obiady wydawane są na podstawie ważnej miesięcznej karty obiadowej. Zgubienie karty należy zgłosić u szefa kuchni/intendenta lub w sekretariacie szkoły. Zagubiona karta zostanie unieważniona poprzez umieszczenie jej numeru na drzwiach stołówki i zastrzeżenie tego numeru przy wydawaniu codziennych posiłków.
Uzyskanie duplikatu karty obiadowej możliwe jest jedynie na podstawie okazanego pokwitowania uiszczonej zapłaty.
§ 5.
ODPISY
W przypadku nieobecności w szkole ucznia czy zwrotowi podlega dzienna opłata wniesiona za posiłek, z wyłączeniem dnia, w którym nastąpiło zgłoszenie rezygnacji z posiłku.
Odwołanie obiadu na dzień następny należy zgłosić osobiście lub telefonicznie pod numerem tel. 89-742-69-71 do godziny 8.00. W takiej sytuacji kwota za niewykorzystane posiłki w danym miesiącu
(tzw. odpisu), zostanie zwrócona w postaci pomniejszenia o jej wysokość odpłatności w kolejnym miesiącu.
W celu pomniejszenia wpłaty dokonanej w formie elektronicznej (odliczenia zgłoszonych odpisów), konieczne jest telefoniczne uzgodnienie ilości odpisów z szefem kuchni/intendentem szkoły telefonicznie pod numerem 89-742-69-71 oraz wpisanie w tytule przelewu:
Przykład z odliczeniem:
Jan Nowak, kl. IV c, obiady za miesiąc marzec 2020r. - 77 zł – odliczono 5 dni.
Obiady nieodwołane traktowane są jako zjedzone.
§ 6.
ZASADY KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI SZKOLNEJ
Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w stołówce osobom nie spożywającym posiłków, w tym również rodzicom uczniów,
z wyjątkiem rodziców uczniów w oddziałach przedszkolnych oraz rodziców uczniów klas pierwszych.
Podczas pobytu w stołówce uczniowie zachowują się kulturalnie. Nadzór nad uczniami sprawują nauczyciele dyżurni.
Po spożytym posiłku naczynia i sztućce uczniowie odnoszą do wyznaczonego okienka.
Za szkody spowodowane w stołówce odpowiada uczeń, a finansowo zostaną obciążeni rodzice ucznia.
W przypadku nierespektowania wyżej wymienionych zasad zachowania zostanie poinformowany wychowawca klasy, a za jego pośrednictwem rodzice ucznia.
§ 7.
Wszelkie zmiany w niniejszym regulaminie dokonuje Dyrektor szkoły w postaci pisemnego aneksu.
Powyższy regulamin wchodzi w życie z dniem 5 lutego 2020r.
Szanowni Państwo,
Przygotowuję regulamin oraz wszystko co jest związane z płatnością za obiady na konto.
Najprawdopodbniej uda się już opłacać za obiady przelewem od marca 2020.
O szczegółach będą Państwo poinformowani w najbliższym czasie.
Z poważaniem,
mgr Wojciech Kordaczuk
Biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o 321 książek.
Polecamy naszym czytelnikom do przeczytania kilka atrakcyjnych serii wydawniczych („Dziennik Cwaniaczka”, „Klubik odkrywców”, „Znane słowa od nowa”, „Pies na medal”), nowe lektury, piękne wydania Pisma Świętego, nowe wydania ciekawych książek. Prezentujemy je poniżej.
Zapraszamy do biblioteki miłośników książek i tych wszystkich, którzy mogą nimi się stać…
Organizator: G.Rudnicka, I.Ochrin
Ostatnia zmiana: Sebastian Kozłowski
Podczas tegorocznych ferii w szkole odbyło się zimowisko. Dzieci uczestniczyły w szeregu atrakcyjnych formach aktywnego wypoczynku m.in. w warsztatach plastycznych, kulinarnych, muzealnych oraz zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej i na lodowisku.
W pierwszym tygodniu ferii byliśmy w kinie na filmie „Jumanji: Następny poziom” w CKiT. Odwiedził nas policjant, który przeprowadził pogadankę na temat: ”Bezpieczeństwa w czasie ferii”. Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów kulinarnych i tworzenia koszulek w Centrum Aktywnego Wypoczynku – Gwarek Mazury. Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy wyjściem na miejskie lodowisko.
Drugi tydzień zimowiska rozpoczęliśmy od tworzenia slimów. Uczniowie eksperymentowali z plastyczną masą pod okiem wychowawców. „Dzień slime” sprawił dużo zabawy i radości. Pani Monika Borejko przeprowadziła profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W świat przyrody i lokalnych ptaków wprowadziła nas pani z Nadleśnictwa Mrągowo. Przeprowadziła warsztaty podczas, których dzieci tworzyły dekoracyjne ptaki. Na koniec został przeprowadzony konkurs ze znajomości ptaków zamieszkujących nasze nadleśnictwo. Odwiedziliśmy z grupą dzieci Mrągowskie Muzeum. Pan przewodnik przybliżył historię naszego regionu od czasów najdawniejszych do współczesnych. Na koniec ferii został przeprowadzony turniej w tenisa stołowego z podziałem na kategorie wiekowe. Uczestnicy rozgrywek zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Był to bardzo aktywne i ciekawie spędzony czas przez wszystkich biorących udział w zimowisku.
Podczas tegorocznych ferii w szkole odbyło się zimowisko. Dzieci uczestniczyły w szeregu atrakcyjnych formach aktywnego wypoczynku m.in. w warsztatach plastycznych, kulinarnych, muzealnych oraz zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej i na lodowisku.
W pierwszym tygodniu ferii byliśmy w kinie na filmie „Jumanji: Następny poziom” w CKiT. Odwiedził nas policjant, który przeprowadził pogadankę na temat: ”Bezpieczeństwa w czasie ferii”. Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów kulinarnych i tworzenia koszulek w Centrum Aktywnego Wypoczynku – Gwarek Mazury. Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy wyjściem na miejskie lodowisko.
Drugi tydzień zimowiska rozpoczęliśmy od tworzenia slimów. Uczniowie eksperymentowali z plastyczną masą pod okiem wychowawców. „Dzień slime” sprawił dużo zabawy i radości. Pani Monika Borejko przeprowadziła profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W świat przyrody i lokalnych ptaków wprowadziła nas pani z Nadleśnictwa Mrągowo. Przeprowadziła warsztaty podczas, których dzieci tworzyły dekoracyjne ptaki. Na koniec został przeprowadzony konkurs ze znajomości ptaków zamieszkujących nasze nadleśnictwo. Odwiedziliśmy z grupą dzieci Mrągowskie Muzeum. Pan przewodnik przybliżył historię naszego regionu od czasów najdawniejszych do współczesnych. Na koniec ferii został przeprowadzony turniej w tenisa stołowego z podziałem na kategorie wiekowe. Uczestnicy rozgrywek zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Był to bardzo aktywne i ciekawie spędzony czas przez wszystkich biorących udział w zimowisku.
Powered by aSc EduPage