•                       Od 27 września do 6 października 2009 roku uczniowie z naszego gimnazjum przebywali w Grunberg. W ramach współpracy miast partnerskich, wspólnie z młodzieżą niemiecką realizowali przygotowany program.

Celem wyjazdu było spotkanie z rówieśnikami z Niemiec, udział w zajęciach szkolnych oraz praca nad projektem „Wspólna historia”, a także redagowanie dwujęzycznej gazety o pobycie w Grunberg. Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje, kulturę i historię Niemiec. Wspólne wycieczki, pobyt w rodzinach, praca, zabawa i przygody były okazją do doskonalenia języka niemieckiego i angielskiego.

Dnia 13 maja 2010r. Zespół Szkół Nr 4 gościł 2 orkiestry dęte ze szkół: Theo-Koch-Schule w Grunberg oraz Szkoły podstawowej im. S. Moniuszki w Łajskach.

Młodzież dała koncert dla uczniów naszej szkoły w ramach projektu partnerstwa miast Mrągowo- Grunberg. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem.