• Tenis Stołowy

Zapraszam na tenis stołowy /ujęcie rekreacyjne/ dla dzieci i młodzieży SP4/ miejsce - sala sportowa  SP4/ wymagany strój sportowy oraz brak przeciwwskazań od lekarza/ poniedziałki od 15.20 do 16.50

/ mile widziani nauczyciele którzy też chcą grać w tenis stołowy
        Pozdrawiam Piotr Skorupski /w-f

•                                      Dlaczego warto trenować tenis stołowy?

Tenis stołowy rozwija refleks i zdolność przewidywania

Czas między uderzeniami wynosi nieraz 0,3-0,5 sekundy. Trenując ping-ponga, szybko opanujesz zdolność przystosowywania się do zmiennych i nieprzewidywalnych sytuacji. Wyrobisz sobie umiejętność szybkiego reagowania, a tym samym wyćwiczysz refleks.

Tenis stołowy pomaga spalić kalorie, poprawia twoją zwinność i kondycję.

•  Jest świetnym sportem dla dzieci, rozwija ich inteligencję i zwiększa koordynację ruchową.
        •  Zdaniem naukowców ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu.
        •  Grając w tenisa stołowego ćwiczysz koncentrację i szybkość reakcji. Ze względu na dynamikę sportu, zaangażowane są zarówno krótkie, jak i długie mięśnie.
        •  Tenis stołowy ma właściwości terapeutyczne. Wspomaga leczenie osób chorych na Parkinsona i Alzheimera.
        •  Grać możesz przez cały rok (duża dostępność).
        •  To sport towarzyski. Interakcje społeczne są bardzo ważne dla naszego zdrowia psychicznego. A tenis stołowy daje możliwość nawiązania nowych znajomości.

Zajęcia rekreacyjno - sportowe ping ponga w poniedziałki w godzinach 15.20 – 16.50

w sali sportowej w naszej szkole. Zajęcia dla uczniów naszej szkoły.

Opracował:

mgr Piotr Skorupski